Pasy, paski, paseczki…

Pasy, paski, paseczki…

Pionowe i poziome. Szerokie lub wąskie. Dwukolorowe albo wielobarwne. Pomysłów na zastosowanie pasów na ścianach jest całe mnóstwo. W zależności od upodobań zawsze dobierzemy odpowiednie paski do danego wnętrza. Moda na nie jest uniwersalna. Dlatego warto się z nią zapoznać bliżej. Czytaj dalej

Możliwości wykorzystania na ścianach tego popularnego motywu jest bardzo dużo: począwszy od pojedynczego subtelnego pasa, aż do ferii wielobarwnych paseczków na całej powierzchni. Pasy to nie tylko modne, ale i pożyteczne rozwiązanie, które optycznie może poszerzyć lub wydłużyć pomieszczenie.

Poniżej przedstawiamy kilka różnych efektów jakie dają na ścianach pasy. Aranżacje zostały wykonane farbami z serii Optiva i Taika marki Tikkurila. Dzięki ich właściwościom, takim jak odpowiednia gęstość, są łatwe w aplikacji, nie kapią i dobrze kryją. Ten ostatni parametr ma szczególne znaczenie przy malowaniu pasów, kiedy to nakładamy jeden kolor na drugi.

Elegancko …

Kolory czarny i stalowoszary na jednej ścianie? Czemu nie! Pod warunkiem że zaprezentujemy je w postaci pasów. Dwa odcienie szarego namalowane na przemian w postaci szerokich pasów i podkreślone cieńszymi czarnymi paskami, nadają wnętrzu szlachetności.
Pionowe pasy optycznie podwyższają pomieszczenie. Efekt jego zmniejszenia przy użyciu ciemniejszych kolorów, zniwelujemy poprzez użycie dużego lustra.

Kolory na zdjęciu (z wzornika Tikkurila Symphony i Taika):
czarny  - TVT Y500, farba Optiva 5
szary  - TVT J496, farba Optiva 5
srebrny  - TVT 2087 Titania, laserunek Taika Pearl Glaze

Nowocześnie …

Odważna propozycja dla każdego, kto lubi zdecydowane wzory i kolory. Dwukolorowe, szerokie pasy skupiają na sobie uwagę i niewątpliwie królują we wnętrzu. Tak pomalowana ściana doskonale oddaje nowoczesny charakter miejsca i stanowi jego główną dekorację.

Szerokie, horyzontalne pasy sprawiają, że pomieszczenie wydaje się szersze niż w rzeczywistości. Aranżacja polecana do wysokich pomieszczeń.

Kolory na zdjęciu (z wzornika Tikkurila Symphony):
jasny róż  - TVT Y424, farba Optiva 5
bordowy  - TVT M424, farba Optiva 5

Fantazyjnie …

Kompozycja pionowych pasów różnej szerokości w żółto – biało – pomarańczowej kolorystyce stanowi ciepłą i lekką propozycję do pokojów dziennych czy jadalni..

Zastosowanie jasnych kolorów i pionowych pasów sprawia, że pomieszczenie wydaje się nie tylko wyższe, ale również bardziej nasłonecznione.

Kolory na zdjęciu (z wzornika Tikkurila Symphony):
biały  - farba Pure White
żółty  - TVT G398, farba Optiva 5
pomarańczowy  - TVT N314, farba Optiva 5


 

Subtelnie…

Stonowane wnętrze i naturalne kolory. Klimat wieczornego odpoczynku. Pomysłowa dekoracja kanapy, poprzez kontynuacje jej oparcia na ścianie. Pojedynczy szeroki pas w kolorze złota nadaje wnętrzu subtelnej elegancji. Efekt perłowego lub metalicznego połysku, uzyskamy dzięki farbom Taika marki Tikkurila.

Kolory na zdjęciu (z wzornika Tikkurila Symphony):
biały  - TVT J503, farba Optiva 5
beżowy (tło) - TVT G482, farba Optiva 5
brązowy- TVT L482, farba Optiva 5
perłowy - TVT 2073 Luna, farba Taika Pearl Paint


Pasy na ścianach dają nieograniczone możliwości aranżacyjne. Mogą być ozdobą samą w sobie lub efektem dekoracyjnym podkreślającym styl mebli. Dodatkowo pozwalają zamaskować niedoskonałości pomieszczenia. Gra kolorów i różnorodność wzorów mogą sprawić, że stworzymy wnętrze jedyne w swoim rodzaju.

 

Warto wiedzieć…

Ryszard Frycowski - doradca techniczny Tikkurila radzi:

Jak właściwie namalować pasy na ścianie?

Najpierw należy pomalować pomieszczenie na jeden kolor, a po wyschnięciu nanosić pasy. Dla uzyskania ich prostych krawędzi wykorzystuje się taśmę malarską. Taśmę odrywamy, kiedy farba jest jeszcze mokra (najpóźniej 3 godz. po malowaniu) krótkimi, płynnymi ruchami odciągając ją wzdłuż linii klejenia. Odklejanie taśmy po wyschnięciu farby może spowodować zrywanie fragmentów powłoki.

 

Źródło: PUBLINK / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • projektant wnetrz warto? Liczba postów: 389 Grupa: Porady i op... Nie wszyscy mają na to czas i chęci a mieszkać ładnie lubią. Poza tym dobry architekt nie zaprojektuje wnętrza z katalogu, tylko takie według preferencji właści...
  • Jaki kupić materac do łóżka w sypialni ?? Liczba postów: 780 Grupa: Porady i op... A możecie coś polecić do 1000 zł?
  • Sauna Liczba postów: 115 Grupa: Ciekawe pom... Dokładnie - taka sauna to prawdziwy raj dla wszystkich domowników, bo i mężczyźni szaleją za sauną. Mój zreszta zbudowaną nasza ogrodową sam, z pomoca szwagra.....
  • Co wybrać: żaluzje czy rolety? Liczba postów: 65 Grupa: Wnętrza O to szczecinska firma. Szczerze mówiąć, nigdy o niej nie słyszałem. Ja akurat zamawiałaem z dosyć znanego sklepu Lestore. Na oknie wisi w moim salonie roleta....
  • Pranie kanapy? Liczba postów: 8 Grupa: Porady i op... Ja też miałem praną sofę. Wygląda teraz o wiele lepiej.

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 16718 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 264

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >