Trendy wśród kabin prysznicowych

Trendy wśród kabin prysznicowych

Trendy we wzornictwie wyposażenia wnętrz, tak samo jak w modzie, co kilka sezonów ulegają zmianie.

 

 O najnowszych tendencjach w jednych z podstawowych elementów wyposażenia łazienek, jakim są kabiny prysznicowe, opowiada Karolina Kucewicz, specjalista ds. marketingu w firmie Aquaform.


 
Aquaform, wiodący polski producent wyposażenia łazienek, produkuje brodziki i kabiny prysznicowe już od 20 lat. W tym czasie firma wprowadziła szereg modeli, uwzględniających trendy, upodobania i gusty klientów, a także innowacje technologiczne.

 

Oszczędne wzornictwo

 

 


Czytaj również: Hydroterapia w domowym zaciszu

 

„Od kilku lat jednym z najsilniejszych i najbardziej popularnych trendów w wyposażeniu wnętrz jest proste wzornictwo” – mówi Karolina Kucewicz. „Oszczędność w formie, nowoczesne, minimalistyczne kształty i brak zbędnych ozdób – tego najczęściej poszukują klienci urządzający swoje mieszkania, w tym również łazienki”. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, firma Aquaform wiosną tego roku wprowadziła nowe kolekcje kabin prysznicowych, poszerzając swoje portfolio o kilkanaście modeli. Kabiny z serii HD Collection i Verra Line to bardzo poszukiwane obecnie modele bezprofilowe – ich lekka konstrukcja opiera się na eleganckim stabilizatorze, a oszczędnej formy dopełnia zastosowane bezpieczne szkło przejrzyste. „Jeszcze kilka lat temu panowała moda na ozdobne wypełnienia kabin – Aquaform w swojej ofercie miał bardzo wiele propozycji wzorów na szkle – roślinne, geometryczne, szkła barwione, strukturalne. Obecnie bardziej popularne staje się szkło przejrzyste, które pozostaje neutralne we wnętrzu i pozwala wyeksponować dekoracyjne wykończenie ścian łazienki” – podsumowuje Karolina Kucewicz.


 
Delikatne obudowy, przezroczyste szkło


Zarówno w domach, jak i mieszkaniach najczęściej powierzchnia łazienki jest bardzo ograniczona. Już sama decyzja o zastosowaniu kabiny prysznicowej zamiast wanny jest korzystna z punktu widzenia ergonomii. Dodatkowy efekt większej przestrzeni w pomieszczeniu uzyskamy wybierając lekkie modele ze szkłem przejrzystym. „Często w naszej łazience walczymy o każdy centymetr kwadratowy powierzchni, starając się optymalnie zaplanować wystrój pomieszczenia, aby zmieścić w nim jak najwięcej praktycznych mebli, przy jednoczesnym uniknięciu wrażenia zagracenia czy ścisku. Dla mniejszych łazienek idealne będą kabiny z kolekcji HD Collection i Verra Line” – mówi Karolina Kucewicz. Serię HD Collection charakteryzuje wyrafinowana elegancja, natomiast design Verra Line to inspiracja naturą. „Kabiny te będą idealnie pasowały zarówno do łazienki w nowojorskim apartamencie, skandynawskim domu, jak i w polskim nowoczesnym mieszkaniu” – przekonuje Karolina Kucewicz.

 

 

Czytaj również: Panele prysznicowe

 Ergonomiczne uchwyty


 
Funkcjonalność to jeden z priorytetów dla projektantów Aquaform tworzących nowe meble. Ich wieloletnie doświadczenie oraz dbałość o najmniejsze szczegóły doprowadziły do opracowania wygodnych i funkcjonalnych detali, które jednocześnie są świetną „kropką nad i” dla każdej kabiny. „Zarówno poziome, szerokie, chromowane uchwyty w modelach HD Collection, jak i delikatniejsze w Verra Line zapewniają maksymalną wygodę oraz pewne poruszanie drzwiami kabiny. Dodatkowo zaprojektowany w stylu uchwytu praktyczny zawias drzwi płynnie unosi je podczas otwierania i zamykania” – podkreśla Karolina Kucewicz.

 

Płytkie brodziki


Jeśli chodzi o trendy związane z brodzikami prysznicowymi, od kilku sezonów szczególnym powodzeniem cieszą się nowoczesne, maksymalnie płytkie modele. „Niskie i superpłytkie brodziki z naszej oferty nie tylko prezentują się bardzo elegancko i nowocześnie, ale są także niezwykle praktyczne w utrzymaniu w czystości” – mówi Karolina Kucewicz. Płytkie brodziki w portfolio Aquaform to np. modele Vico, Versus i Plus 550. Najniższe brodziki mają tylko 3 cm wysokości od podłogi oraz odpływ o średnicy fi 90, dzięki czemu woda jest bardzo szybko odprowadzana. „Należy jednak pamiętać, że w niektórych przypadkach lepszym od superpłytkiego brodzika będzie model głęboki, który może mieć więcej zastosowań. Takie brodziki będą bardziej praktyczne np. dla rodzin z dziećmi, które w głębszym brodziku mogą się kąpać lub dla osób starszych, które mogą skorzystać z siedziska narożnego podczas kąpieli” – wyjaśnia.

 


 

Źródło: globalbrand / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 16569 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 230

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >