Warszawskie osiedle wykonane w innowacyjnej technologii

Warszawskie osiedle wykonane w innowacyjnej technologii

Unidevelopment Sp. z o.o. złożyła wniosek o pozwolenie na budowę osiedla przy ulicy Berensona na warszawskiej Białołęce. Czytaj dalej

 

Planowana inwestycja składać się będzie z 9 kameralnych, wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Jeden z nich zostanie wykonany w innowacyjnej na polskim rynku technologii.

 

Nowa inwestycja Unidevelopment Sp. z o.o. została dopasowana do charakteru okolicy, gdzie dotychczas dominuje zabudowa jednorodzinna. Zgodnie z planem miejscowym powstaną tu 3-kondygnacyjne budynki, zajmujące do 30% procent terenu, będącego własnością Unidevelopment Sp. z o.o. Firma planuje zagospodarować wolną na osiedlu przestrzeń tworząc m.in. 2 place zabaw, ogródki, trawniki i alejki z ławkami. Przyjazny charakter inwestycji podkreślą również same budynki. Niska zabudowa przypominać będzie domy jednorodzinne o prostej i eleganckiej formie.

 

Czytaj również: Gdzie Warszawiacy najczęściej kupują mieszkania?

 

„Białołęka jest intensywnie rozwijającą się częścią Warszawy.” – mówi Zbigniew Gościcki, Prezes Zarządu  Unidevelopment Sp. z o.o. – „W związku z rozbudową infrastruktury powstają tu wciąż kolejne osiedla. Aby odnieść sukces na tym konkurencyjnym rynku, planujemy zrealizować inwestycję wyróżniającą się pod wieloma względami – innowacyjną w skali polskiego rynku i zapewniającą wysoki komfort.

 

 

Przyjazny charakter osiedla podkreślą m.in. windy, które są rzadkością w 2-pietrowych budynkach. Wysokie mieszkania (2,74m) będą dobrze doświetlone dzięki wyjątkowo dużym oknom, sięgającym od podłogi niemal po sufit. W mieszkaniach parterowych zostaną one wyposażone w specjalne zaczepy antywłamaniowe oraz zabezpieczenia przed podważeniem, co pozwoli ich właścicielom czuć się bezpieczniej. Ponadto każde ze 166 mieszkań o powierzchni od 34 do 82 mkw. będzie dysponowało eleganckim tarasem lub loggią.

 

Innowacja sprawdzona na skandynawskich rynkach

 

Większość z budynków na osiedlu planowanym przy ulicy Berensona zostanie zrealizowana przy zastosowaniu sprawdzonej technologii murowanej i materiałów wysokiej jakości. Jeden z obiektów powstanie jednak w oparciu o innowacyjną metodę budowy, sprawdzoną już między innymi w krajach skandynawskich. Ta część inwestycji na pierwszy rzut oka nie będzie wyróżniała się niczym spośród całego osiedla. W rzeczywistości wykonana zostanie w oparciu o gotowe elementy przygotowane w nowoczesnych zakładach UNIBEP.

 

Czytaj również: Jakie domy preferują kupujący w Warszawie ?

 

„Nasz rynek jest już gotowy na nowe rozwiązania technologiczne, idące z duchem czasu, spełniające coraz wyższe standardy ekologiczne, a jednocześnie sprawdzone i gwarantujące komfort użytkowania.” - mówi Zbigniew Gościcki. – „Dotychczas osiedla wielorodzinne budowane w oparciu o elementy przygotowywane przez UNIBEP zyskały popularność w Skandynawii. Potrzeby polskich klientów i wzrost ich świadomości m.in. na temat ekologii sprawiają, że to rozwiązanie powinno spotkać się z dużym zainteresowaniem również na naszym rynku. Decyzja o wykorzystaniu technologii dostarczanej przez UNIBEP wynika z naszych strategicznych założeń, zgodnie z którymi będziemy stale wdrażali innowacyjne rozwiązania, podnoszące standardy w zakresie ekologii oraz jakości, a także obniżania kosztów użytkowania budynków.”

 


Zastosowanie nowoczesnych, ekologicznych technologii budowlanych w wielu aspektach wpisuje się w założenia propagowane przez nasze stowarzyszenie.” - mówi Rafał Schurma, Założyciel i Prezydent Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego. - „Popularyzacja tego rozwiązania jest spójna z ideą rozwoju budownictwa zrównoważonego, gdyż może być korzystna pod kątem kryteriów środowiskowych, socjalno – funkcjonalnych oraz ekonomicznych. Wszystko zależy od detali. Polegając na danych producenta, zarówno wykonawca, projektant, jak i użytkownik mają bezpośredni wgląd do wszelkich parametrów danej technologii.”

 

Gotowe elementy, które zostaną zastosowane w jednym z budynków w inwestycji przy ulicy Berensona, są produkowane w zamkniętej hali produkcyjnej, dzięki czemu ich jakość jest niezależna od warunków atmosferycznych. W procesie produkcji stosuje się technologie maszynowe, sterowane komputerowo, zapewniające wysoką precyzję montażu. Prace w miejscu powstania budynku w tym przypadku ograniczają się do przygotowania fundamentów, montażu gotowych elementów, wykończenia dachu, wykonania zewnętrznych elementów budynku, np. w postaci zadaszonego wejścia i podłączenia instalacji sanitarnych oraz elektrycznych.

 

Czytaj również: W Warszawie powstanie kolejna inwestycja

 

Wykorzystanie gotowych elementów budynku wysokiej jakości niesie ze sobą również szereg korzyści dla przyszłych mieszkańców. Technologia zapewnia m.in. korzystny mikroklimat wewnątrz obiektu, dzięki tzw. oddychaniu ścian. Jednocześnie budynki zrealizowane w oparciu o gotowe elementy charakteryzują się wyższym niż w przypadku obiektów murowanych wyciszeniem. Współczynnik przenikania ciepła na poziomie od 0,23 do 0,14 W/m2K (polska norma 0,3 W/m2K) zapewnia z kolei obniżenie kosztów ogrzewania.

 

 

Unidevelopment Sp. z o.o. planuje rozpocząć prace budowlane przy ulicy Berensona we wrześniu  2011 roku. Wtedy też ruszy sprzedaż mieszkań. Obsługą klientów zainteresowanych tą ofertą zajmie się biuro sprzedaży na terenie inwestycji. Spółka planuje rozpocząć przekazywanie pierwszych lokali klientom w listopadzie 2012 roku.

Źródło: Made in PR / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 19214 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 400

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >