Wodorozcieńczalna emalia alkidowa do odnawiania mebli

Wodorozcieńczalna emalia alkidowa do odnawiania mebli

Czy malowaniu emalią alkidową muszą towarzyszyć drażniący zapach i problemy z czyszczeniem narzędzi, a odnowione powierzchnie szybko zżółkną? Nie.

 

Dzięki wodorozcieńczalnej formule emalia Advance™Satin 792  pozbawiona jest wad, które charakteryzują produkty rozpuszczalnikowe. Najskuteczniejszym, a w związku z tym najpopularniejszym produktem malarskim do odnawiania powierzchni drewnianych i metalowych są emalie alkidowe. Bardzo dobrze sprawdzają się one podczas odnawiania futryn, ram, okiennic, czy starych mebli. Zazwyczaj charakteryzują się one dobrą  rozlewnością i właściwościami wypełniającymi. Malowanie tradycyjnymi, rozpuszczalnikowymi emaliami alkidowymi nie jest jednak pozbawione wad.

 

Czytaj również: Ekologiczna farba wysokiej jakości

 

 

 

Wszyscy kojarzymy drażniący zapach unoszący się w powietrzu przez wiele dni po malowaniu czy zżółknięte futryny, które jeszcze niedawno były śnieżnobiałe. Po zakończeniu prac malarskich zawsze mamy problem z czyszczeniem pędzli, wałków i rąk. Nie należy również zapominać o negatywnym wpływie emalii rozpuszczalnikowych na środowisko naturalne, a także zdrowie domowników i wykonawców (silna emisja LZO). Recepta na udoskonalenie emalii alkidowych była znana od dawna: trzeba zastąpić zawarte w nich rozpuszczalniki organiczne wodą. Wiele firm nie podołało niezwykle trudnej sztuce skutecznego połączenia wody z olejem (alkidem). Pierwszą marką, której ta sztuka się powiodła jest amerykański Benjamin Moore. Wodorozcieńczalna, ekologiczna emalia alkidowa Advance™ Satin 792  to niewątpliwy przełom technologiczny w dekoracji powierzchni drewnianych i metalowych.

 

Czytaj również: Na jaki kolor pomalować ściany w łazience?

 

 

 

Advance™ Satin 792 to najnowszej generacji emalia alkidowa, której receptura, w przeciwieństwie do dostępnych na rynku emalii, nie bazuje na szkodliwych rozpuszczalnikach organicznych. Zastosowanie wodorozcieńczalnej formuły pozwoliło na wyeliminowanie nieprzyjemnego zapachu kojarzonego z tradycyjnymi emaliami alkidowymi. Ponadto, do minimum ograniczony został mało estetyczny efekt żółknięcia powłoki malarskiej. Bardzo skomplikowany technologicznie proces zastąpienia rozpuszczalników wodą sprawił, że emalia Advance™ Satin 792 marki Benjamin Moore jest produktem ekologicznym, bezpiecznym dla zdrowia domowników i wykonawców. Emalia barwiona jest w innowacyjnym systemie Gennex Platform, bazującym na kolorantach pozbawionych lotnych związków organicznych.

 

Czytaj również: Farba odporna na zabrudzenia

 

 

 

Emalia Advance™ Satin 792  przeznaczona jest do dekoracji i ochrony uprzednio pomalowanych lub zagruntowanych podłoży drewnianych i metalowych eksponowanych wewnątrz budynków. W szczególności można ją stosować do odnawiania drzwi, mebli, futryn, boazerii, elementów wykończeniowych (np. listew przypodłogowych, balustrad, poręczy, etc.) oraz ścian (np. malowanie lamperii). Emalia Advance™ Satin 792 charakteryzuje się doskonałą rozlewnością, właściwościami wypełniającymi, tiksotropią (nie spływa z powierzchni pionowych), bardzo dobrą siłą krycia i wysoką wydajnością.

 

Czytaj również: Jak kolor farb wpływa na nasze samopoczucie?

 

 

 

Produkt marki Benjamin Moore tworzy gładkie, satynowe wykończenie. Pomalowane powierzchnie są wyjątkowo odporne na zmywanie i uszkodzenia mechaniczne. Malowanie emalią Advance™ Satin 792 jest łatwe i przyjemne, dlatego nie sprawi problemów nawet amatorom. Zastosowanie emalii umożliwia szybkie i wygodne czyszczenie narzędzi po malowaniu, które w przeciwieństwie do produktów rozpuszczalnikowych można umyć ciepłą wodą. Wyłącznym dystrybutorem ekskluzywnych farb marki Benjamin Moore & Co. jest firma B.M. Polska. Produkty dostępne są w salonach firmowych oraz sieci renomowanych punktów dystrybucyjnych na terenie całego kraju.

 

Źródło: BM Polska / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • blacha trapezowa Liczba postów: 20 Grupa: Robimy dach Jak już to raczej stawiałbym na blachodachówkę panelową a dokładnie możesz odwiedzić stronę Braas na której znajdziecie również dwa świetne modele czyli Decra o...
  • Ogrody Zimowe Liczba postów: 55 Grupa: Ogrody Ogrody zimowe co prawda są bardzo piękne, jednak ich wykonanie oraz pielęgnacja jest dość trudna, dlatego najlepiej do ich wykonania zatrudnić fachowców.
  • Kruszywa, rozbiórki i wyburzenia Liczba postów: 137 Grupa: Firmy budow... Ja mogę polecić polskie kruszywa keramzytowe z firmy https://liapor.pl/, które są wykorzystywane w domu do gotowych elementów konstrukcyjnych i wykończeniowyc...
  • Rozbiórki Liczba postów: 89 Grupa: Stawiamy śc... Jeżeli szukasz firmy, która oferuję zsypy do gruzu to polecam kontakt do firmy https://www.sklep-akprojekt24.com.pl/kon takt. Firma oferuję również drabiny mag...
  • Płoty ogrodowe Liczba postów: 288 Grupa: Ogrodzenia... A czy lepszym rozwiązaniem nie będzie jednak materiał typu mur samonośny wykonany z gotowych elementów Gardeo? Myślę, że to niezła propozycja jeżeli zależy Ci n...
  • Ogrody Liczba postów: 192 Grupa: Ogrody Super, dziękuję Wam za te wszystkie porady! https://poradnikogrodniczy.pl/

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17996 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 99

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >