Wyposażenie sypialni: nowy materac z kolekcji Janpolu

Wyposażenie sypialni: nowy materac z kolekcji Janpolu

Zdrowy, głęboki sen to gwarancja energii i dobrego humoru. Właściwe przygotowanie sypialni, bez wątpienia pomoże witać z entuzjazmem nawet chłodne, zimowe poranki. Czytaj dalej

By smacznie spać...
nie można się objadać. W nocy organizm przestawia się na tryb relaksu i kumulowania sił na następny dzień. Zwalnia metabolizm, w związku z czym na kilka godzin przed spaniem powinniśmy ograniczyć się do lekkiej przekąski. Pomoże zaspokoić głód, nie obciążając zanadto żołądka. Kolejną istotną sprawą jest dokładne wywietrzenie pokoju. Niezależnie od pogody warto uchylić okno na mniej więcej 15 minut przed położeniem się do łóżka. Jeżeli jesteśmy alergikami, wyjątkiem będzie pora intensywnego pylenia. To, czy organizm w pełni wykorzysta czas nocnej regeneracji, zależy też w dużej mierze od dobrze dopasowanego materaca. Idealnie, jeśli jest nie tylko odpowiednio wyprofilowany, ale również antyalergiczny i dostosowany do zmieniającej się pogody.

Na każde warunki

Materac Andromeda z kolekcji Janpolu to świetny przykład takiej multifunkcjonalności. Jego wkład stanowią sprężyny kieszeniowe (multipocket) ułożone tak, aby tworzyć 7 stref twardości. To wyjątkowo ergonomiczne rozwiązanie, gdyż ludzkie ciało w trakcie spoczynku wymaga w różnych miejscach innej siły podparcia. Sprężyny znajdują się w osobnych kieszeniach, połączonych ze sobą . Taka konstrukcja zapewnia wyjątkową elastyczność i dopasowanie do kształtu ciała. Na materacu Andromeda mogą wyspać się dwie osoby, co dodatkowo podwyższa jego walory użytkowe. Sprężyny nie stykają się ze sobą bezpośrednio, więc materac nie zapada się na skutek różnicy wagi jednego z partnerów. Podobnie, wiercenie jednego śpiącego nie będzie odczuwalne dla drugiej osoby. System sprężyn obustronnie obłożony został płytami z lateksu, który jest surowcem odpornym na odkształcanie i umożliwiającym swobodną cyrkulację powietrza. Dzięki temu materac oddycha. Andromeda posiada uniwersalny pokrowiec lato – zima, pikowany z jednej strony bawełną, z drugiej owczą wełną. Bawełna w czasie snu przejmuje wilgoć wytwarzającą się z naszego ciała. W ten sposób ochładza organizm, zapewniając mu odpowiednią wentylację w upalne, letnie noce. Z kolei zimą obracamy pokrowiec na drugą stronę, a komfortowa owcza wełna rozgrzeje nas w czasie mrozów. Ten materiał zatrzymuje ciepło, jednocześnie absorbując wydzielany podczas snu pot. - Dodatkowo posiada właściwości antyreumatyczne – podkreśla Tomasz Goc z Janpolu. Jeżeli nie przekonują nas zalety dwusezonowego pokrowca, możemy do Andromedy dobrać inny, niemniej praktyczny. Na przykład pokrowiec typu jersey lub za dodatkową opłatą ecosphere tencel unikalny, prozdrowotny pokrowiec regulujący temperaturę ciała oraz świetnie oddający wilgoć do otoczenia.

Na zdrowie
Materac Andromeda ma status materaca rehabilitacyjnego. Oznacza to, że może być stosowany w leczeniu osób ze zwyrodnieniami stawów kręgosłupa i kończyn, w schorzeniach reumatycznych, złamaniach i  profilaktyce wad postawy. Płyty lateksowe nie wchłaniają kurzu ani alergenów, dzięki czemu materac może być bezpiecznie używany przez alergików. Lateks ma silne właściwości antybakteryjne i antygrzybicze, co zapewnia higienę oraz uczucie komfortu. Jak widać, stworzenie optymalnych warunków dla zdrowego snu wymaga podjęcia kilku ważnych kroków. Jednym z nich jest wybór materaca, którego funkcjonalność wyjdzie naprzeciw wszystkim istotnym elementom wpływającym na jakość wypoczynku. Zdrowie, higiena, dostosowanie do zmienności pogody, czy wreszcie wygoda spania z drugą osobą to czynniki, których nie warto zaniedbywać. Odpowiednio dobrany materac może nam je wszystkie zagwarantować.

 

Źródło: Intro Media / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17352 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 217

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >