Zakup kabiny prysznicowej bez problemów

Zakup kabiny prysznicowej bez problemów

Remontując lub urządzając łazienkę, w której ma znajdować się prysznic stoimy przed trudnym zadaniem wyboru kabiny. Mimo, że wydaje się to mało istotne, tak naprawdę jest to bardzo ważny element. Przed zakupem kabiny powinniśmy zastanowić się nad kilkoma rzeczami, aby nasz wybór był przede wszystkim funkcjonalny. Czytaj dalej

 

Zacznijmy od rodzaju kabiny. Tutaj najważniejszy wpływ ma wybór miejsca, w którym będzie znajdować się nasz zakup. W małych łazienkach najlepiej sprawdza się kabina narożna. Jest ona najpopularniejsza ze względu na to, że zajmuje mało miejsca. Jednak w ofercie znajduje się wiele innych rodzajów. Przykładem może być pięknie wyglądająca kabina przyścienna.

 

Czytaj również: Designerska ceramika łazienkowa

 

Pamiętajmy także, że wybór rodzaju kabiny jest uzależniona nie tylko od umiejscowienia w łazience, ale także od potrzeb domowników. Oczywiste jest, że inną kabinę wybierzemy, gdy w domu znajdują się osoby starsze lub chore, inną dla małych dzieci… trzeba mieć ten aspekt na uwadze, aby każdy był zadowolony i mógł swobodnie korzystać z zakupu.

 

Kolejnym ważnym elementem, na który należy zwrócić uwagę jest kształt! Tutaj pole do popisu jest zdecydowanie większe, choć ten parametr jest uzależniony od rodzaju. Dlaczego? Ponieważ najszersza gama kształtów dostępna jest w przypadku kabiny narożnikowej. Oferta jest tutaj bardzo bogata, wybrać możemy kształty od okrągłych, przez owalne, prostokątne czy wielokątne. Najuboższa jest za to oferta kabin wolnostojących, które spotyka się najczęściej okrągłe.

 

 

Gdy znamy już rodzaj i kształt przyszedł czas na materiał, z którego będzie wykonana ścianka kabiny. Decydować możemy się między rozwiązaniem tańszym jednak mniej trwałym – akrylem a droższym i długowiecznym – czyli szkłem. Wszystko zależy od naszych preferencji i możliwości finansowych. Oba materiały dostępne są w różnych kolorach oraz o różnej fakturze. Wybierzmy więc takie rozwiązanie, które będzie najlepiej komponować się w naszej łazience.

 

Czytaj również: Relaks pod prysznicem

 

Kolejna rzecz, na którą powinniśmy zwrócić uwagę jest sposób otwierania drzwi. Może na początku wydaje się to mało istotne, jednak przy dłuższym użytkowaniu okazuje się, że to bardzo ważna kwestia. Co możemy wybrać? Dostępne są kabiny z drzwiami poruszającymi się na rolkach, suwakach a także na prowadnicach. Jest to rozwiązanie, w którym drzwi przy otwieraniu chowają się za ściankami kabiny i nie zabierają dodatkowej przestrzeni. Możemy także zdecydować się na model uchylny. Istnieją także inne rodzaje, m.in. drzwi obrotowe czy też składane.

 

 

Warto zwrócić uwagę także na detale. Przed zakupem zobaczmy jakie uszczelki posiada dany rodzaj kabiny. Przypatrzymy się z jakich materiałów stworzone zostały łożyska. Wybierając lepsze i trwalsze materiały będziemy mieć pewność, że nasza kabina będzie bardziej wytrzymała i przetrwa o wiele więcej.

 

Warto także dowiedzieć się w jaki sposób spakowana będzie nasza kabina po zakupie. Sprawi to, że o wiele łatwiej będzie zamontować naszą kabinę. Dodatkowo dobrze, aby każdy, nawet najmniejszy element, był zamontowany osobno.

 

Czytaj również: Naprawdę duża i wygodna wanna

 

Pamiętajmy, że zakup kabiny prysznicowej to wydatek na lata. Warto więc wybrać taką, która będzie spełniać nasze oczekiwania, a dodatkowo będzie wyglądać bardzo estetycznie. 

Źródło: budnet.pl
Autor: Patryk Czarnecki

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17342 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 149

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >