Aranżacje wnętrz – lista artykułów

Dlaczego w aranżacji łazienki warto uwzględnić naturalne drewno i materiały imitujące drewno?

Ma piękną barwę, efektowne usłojenie, jest uniwersalne i posiada wyjątkowy dar – wizualnego ocieplania.

Eleganckie wnętrze łazienki zaaranżowane na miarę kobiecych potrzeb

Marzec nieodzownie kojarzy się z Międzynarodowym Dniem Kobiet. Nie musi on jednak trwać tylko jeden dzień! Panie świętować mogą cały rok, mając swoją wymarzoną przestrzeń, w której się zrelaksują i spędzą czas tylko dla siebie. Taką oazą kobiecego wytchnienia może być właśnie łazienka. Podpowiadamy jak ją zaaranżować, by była domowym SPA i elegancką przestrzenią relaksu.

Modna łazienka w 2023 roku

Od czasu pandemii nie ma już żadnych wątpliwości, że łazienka jest miejscem relaksu i wyciszenia. Stąd tak starannie się ją obecnie projektuje. Na co zatem zwrócić uwagę urządzając ją w 2023 roku? Spośród wielu nurtów i stylów, wybraliśmy dla Was cztery wiodące.

Sprzęty łazienkowe na wymiar najlepsze rozwiązanie do małej łazienki

Powierzchnia przeciętnej łazienki rzadko przekracza kilka metrów kwadratowych. W tak ograniczonej przestrzeni konieczne jest zastosowanie sprzętów o konkretnych wymiarach i kształtach. O ile w przypadku zabudowy meblowej nie jest to skomplikowane, tak w przypadku wanny czy brodzika wydaje się niemal niemożliwe. Dlatego polska marka oferuje możliwość dostosowania wymiarów swoich produktów do konkretnych wymagań klienta – od brodzików i odpływów, przez kabiny, umywalki, a nawet wanny.

Czym się powinien wyróżniać projekt łazienki dla nastolatki i nastolatka?

Okres dojrzewania to nieodzowna chęć bycia niezależnym. Każdy z nas dobrze pamięta te czasy, kiedy staraliśmy się zakomunikować światu, że już nie jesteśmy dziećmi, mamy swoją osobowość i nikt nie będzie nam nic narzucał. Dotyczyło to zarówno ubioru, jak i wystroju pokoju, o łazience oddzielnej można było pomarzyć, ale teraz coraz częściej jest ona już planowana na etapie projektu domu czy mieszkania. Oddzielna łazienka dla dzieci i rodziców niezwykle ułatwia poranną organizację, która przed wyjściem do szkoły jest, mówiąc po młodzieżowemu, „mega” ważna. Jak zatem urządzić tą prywatną nastolatkową cześć domu, by była na czasie i pokazywała niezależność?

Co będzie modne, a co passe w aranżacjach łazienek w 2023 roku?

Początek roku skłania wielu z nas do rozmów o trendach. Zastanawiamy się, co będzie modne, w jakim stylu urządzić wnętrze, co jest na czasie? Dotyczy to także przestrzeni łazienkowych. Sprawdziliśmy dla Was jakie rozwiązania znajdą się w projektach architektów, a które odejdą do lamusa.

Toaleta zaprojektowana dla osoby niepełnosprawnej

Aranżując przestrzeń, z której przyjdzie korzystać osobie poruszającej się na wózku inwalidzkim, szczególną uwagę należy poświęcić kwestii komfortu, o której decyduje możliwość samodzielnego i dyskretnego przeprowadzania czynności higienicznych. Jak zadbać o wygodę w osobnej toalecie?

Jak funkcjonalnie i komfortowo zaplanować małą, wąską i nieustawną łazienkę?

Wiele osób boryka się z problemem urządzenia wąskiej łazienki. Dla jednych jest to nie lada wyczyn, aby maksymalnie wykorzystać jej małą przestrzeń, tworząc funkcjonalne i komfortowe pomieszczenie.

Łazienka "na bogato" - marmur i złote dodatki

Natura jest doskonałym projektantem, wystarczy spojrzeć na marmur: mlecznobiały, szary lub czarny, z cieniowaniem i charakterystycznymi żyłkami. Już sam w sobie jest dekoracyjny. A co dopiero, gdy zestawimy go ze złotem!

Czy męska łazienka musi być w surowym, minimalistycznym stylu?

To, że mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus, opisał już dawno w swej bestsellerowej książce John Gray. Różnice psychologiczne płci mają wpływ nie tylko na wzajemne porozumienie, ale także na postrzeganie świata, poczucie estetyki, preferowanych kolorów i form. Naturalnie przenosi się to również na aranżację wnętrz i otoczenia, w którym lubimy przebywać. Jak zatem urządzić łazienkę w męskim stylu?


Stron: 53 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19204 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 102

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >