Czy biokominek w łazience to dobre rozwiązanie?

Czy biokominek w łazience to dobre rozwiązanie?

Urządzenie łazienki o dużej powierzchni otwiera możliwości doboru urządzeń o dowolnych rozmiarach oraz podziału jej na strefy. Jednak poza niezbędnymi elementami, salon kąpielowy powinien być również wyposażony w efektowne dodatki. Jednym z nich może być biokominek, którego odpowiednia aranżacja umożliwia stworzenie przytulnego wnętrza o nowoczesnym charakterze. Czytaj dalej

 

Łazienka spod znaku dwóch żywiołów

Połączenie ognia i wody to bez wątpienia odważna i zaskakująca kombinacja rzadko spotykana w wystroju łazienek. Umiejętne dopasowane biokominka do stylistyki tego pomieszczenia pozwoli jednak osiągnąć spektakularny efekt, zarówno dekoracyjny, jak i użytkowy. W jaki sposób to osiągnąć – radzi ekspert Kratki.pl.

 

biokominek w łazience


Biokominek w łazience – jak to możliwe?

W odróżnieniu od kominków tradycyjnych, montaż biokominków nie wymaga podłączenia do przewodu kominowego, dzięki czemu urządzenia sprawdzają się zarówno w budownictwie jednorodzinnym, jak i w przypadku apartamentowców. - Instalacja biokominka to zadanie nie wymagające wielu zabiegów architektonicznych, bowiem urządzenie można samodzielnie zamontować w dowolnym miejscu i na każdej wysokości. Jego zaletą są także prostota obsługi i bezpieczeństwo działania. Praca urządzenia opiera się na spalaniu biopaliwa, które nie wydziela szkodliwych substancji, dymu czy nieprzyjemnych zapachów. Musimy jednak dbać o wietrzenie pomieszczenia, ponieważ do procesu spalania niezbędny jest tlen. Pojawiające się w każdej łazience wilgotne powietrze nie zaburza działania biokominka – tłumaczy Sylwester Kałwiński, ekspert firmy Kratki.pl, która jest producentem biokominków, kominków i akcesoriów grzewczych.

 

Czytaj również: Praktyczne porady jak urządzić małą łazienkę


nowoczesny biokominek podkreśli elegancję łazienki

 

Oryginalny akcent

Biokominek to sposób na niebanalną dekorację łazienki. Wyjątkowo efektownie i okazale będzie prezentował się w pomieszczeniu urządzonym w stylu minimalistycznym lub nowoczesnym. Jeżeli łazienka połączona jest z sypialnią, urządzenie może posłużyć do wyznaczenia stref. Umiejętnie oddzieli część kąpielową od sypialnianej, jednocześnie stanowiąc dekoracyjny łącznik. Do wyboru mamy modele wolnostojące, wiszące lub przeznaczone do zabudowy w ścianie. Wybór tych ostatnich pozwala zaoszczędzić miejsce i harmonijnie wkomponować urządzenie w stylistykę wnętrza.


Komfort naturalnego ciepła

Jedną z kluczowych kwestii przy projektowaniu dużych łazienek jest zapewnienie jej użytkownikom komfortu cieplnego. Biokominek to sprawdzony sposób na docieplenie wnętrza bez konieczności gruntownego remontu. – To nie tylko element dekoracyjny wnętrza, urządzenie może także dogrzać pomieszczenie, z czego nie wszyscy zdają sobie sprawę. Standardowy biokominek wytwarza, w zależności od pojemności biopojemnika, od 2 do 6 kW energii, co pozwala podnieść temperaturę średniej wielkości pomieszczenia o około 3-5°C - mówi Sylwester Kałwiński, ekspert firmy Kratki.pl.

 

Czytaj również: Jak urządzić łazienkę w 2016 r.?

 

Źródło: Sfera PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19163 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 105

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >