Czy możemy być dumni z Polski? Polska coraz piękniejsza

Czy możemy być dumni z Polski? Polska coraz piękniejsza

Zagraniczny stereotyp ciągle jeszcze przedstawia nasz kraj jako biedny i mało atrakcyjny turystycznie. Jednak ponad 80 proc. odwiedzających Polskę jest mile zaskoczonych tym, co tu zastają. Czytaj dalej

Wszystko dzięki temu, że z roku na rok przybywa odrestaurowanych zabytków, hoteli na wysokim poziomie i miejsc, z których naprawdę możemy być dumni. Wrocławski Integer, który ma największe w Polsce doświadczenie w renowacji zabytków, odrestaurował już ponad 150 zabytkowych budowli. Magdalena Piasecka – Ludwin, główna właścicielka firmy, a jednocześnie historyk sztuki, uwielbia w swojej pracy to, że ma szanse przywracać do życia miejsca zapomniane. Tak było między innymi z Kliczkowem, niewielką wsią w województwie dolnośląskim, do której jeszcze kilka lat temu celowo nie dotarł żaden turysta. Zamek, wybudowany w XIII wieku przez księcia Bolka popadał w zapomnienie i z roku na rok stawał się coraz większą ruiną.

 

 

Bory Dolnośląskie- gratka dla turystów

Kiedy odkryliśmy to miejsce od razu wiedzieliśmy, że trzeba zrobić z nim porządek – mówi M. Piasecka – Ludwin. – Sama budowla miała w sobie wiele uroku, a fakt, że jest położona w samym sercu niedocenionych ciągle Borów Dolnośląskich sprawił, że nie mieliśmy wątpliwości. Dziś zamek w Kliczkowie znajduje się w czołówce hotelowych obiektów zabytkowych pod względem standardu, jakości świadczonych usług oraz liczby miejsc noclegowych. Obiekt jest przystosowany do wizyt rodzin z dziećmi. Mieści się w nim także ekskluzywne SPA, gotowe na przyjęcie nawet najbardziej wybrednych turystów. – Wszyscy w Polsce znają Bory Tucholskie. Dolnośląskie są ciągle do odkrycia. Aby promować region, utworzyliśmy Fundację Borów Dolnośląskich. - Przygotowaliśmy już liczne ścieżki edukacyjne, prowadzimy warsztaty kulinarne. Finalizujemy także projekt: Wyprawy Odkrywców, czyli nowoczesną metodę edukacji regionalnej, która umożliwia poznawanie historii i walorów przyrodniczych najbliższych okolic poprzez dobrą zabawę.

 

 

Miejsca, które warto odwiedzić

Niedawno Integer ukończył jedną z największych obecnie inwestycji restauratorskich w Europie – remont krakowskich Sukiennic. Nawet jeśli zwiedzaliśmy już to miejsce, teraz warto do niego powrócić. Z zewnątrz budowla wyraźnie wypiękniała. W środku muzeum zyskało rozwiązania technologiczne na miarę XXI wieku: jest klimatyzacja, wygodna winda panoramiczna i nowoczesne sale multimedialne. Sympatyczną nowością są nowopowstałe tarasy. W tym celu zaadoptowano dach. Można wyjść na niego i spoglądając na panoramę Krakowa, napić się dobrej kawy.

 

 

- Jeśli ktoś pyta co ciekawego, a niekoniecznie opisywanego na pierwszych stronach przewodników, można zobaczyć w Polsce, bez wahania wskazujemy sanktuarium w Krzeszowie, które jest mianowane na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, czy zabytkową basztę i zespół pałacowo-parkowy w Żmigrodzie - zaznacza M. Piasecka - Ludwin. Na długiej liście zabytków, którym Integer przywrócił blask jest także Zamek Książ ze stajniami, liczne kościoły, wielowiekowe opactwa, biblioteki i muzea. W przyszłym roku kończymy modernizację Pałacu Książęcego w Żaganiu. Na turystycznej mapie Polski pojawi się więc kolejna perła – podkreśla wiceprezes Integeru, Andrzej Woźny.

 

 

 

Źródło: Intro Media / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18514 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 78

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >