Dębowe podłogi w nowoczesnych kolorach

Dębowe podłogi w nowoczesnych kolorach

Projektując wystrój współczesnych wnętrz stajemy często przed dylematem, jakie elementy wyposażenia wybrać, aby dorównać aktualnym trendom i jednocześnie stworzyć elegancką i trwałą aranżację.

 

 Firma Witex poszerzając kolekcję paneli podłogowych o cztery nowe odcienie dębu znalazła idealne rozwiązanie tego problemu. Marena Maxi SE to przykład na to, że połączenie klasycznych wzorców z nowoczesną technologią daje niezwykłe rezultaty, świetnie wpisujące się w charakter niestandardowych stylizacji.

 

Czytaj również: Wybór podłogi do ogrzewania podłogowego

 

Dąb – naturalnie!

Nieograniczona ilości wzorów, faktur i kolorów elementów wyposażenia wnętrz, powoduje, że możemy stworzyć w mieszkaniu niepowtarzalne aranżacje. Jednak od przesady dzieli nas cienka granica, którą łatwo przekroczyć, zwłaszcza jeśli nie jesteśmy zawodowymi projektantami. Bezpieczne, a zarazem efektowne są więc zawsze klasyczne rozwiązania, które pozwalają na zachowanie idealnej równowagi, nie zakłócając charakteru danej stylizacji. 

 

 

Mowa tu zwłaszcza o materiałach, którymi wykładamy podłogę, niekwestionowaną podstawę każdego domu, która często służy nam przez długi czas. Wśród znajdujących się na rynku propozycji od lat niesłabnącą popularnością cieszą się tradycyjne dębowe deski, jak również dekory imitujące to drewno. Wychodząc naprzeciw zmieniającym się trendom firma Witex wprowadziła specjalną edycję kolekcji Marena Maxi V2, właśnie w czterech nowych, dębowych wzorach, odpowiadających kolorystyką panującej modzie.

 

Czytaj również: Podłoga z litego drewna a laminaty


To dekory w pełnej desce i naturalnych odcieniach, które charakteryzują się synchroporową, wyczuwalną strukturą powierzchni, wiernie przypominającą lite deski. W linii Marena Maxi SE znajdziemy jasny Dąb szampański,  nieco ciemniejszy Dąb zamkowy oraz Dąb orzechowy, a także w modnych szarościach Dąb srebrzysty, wszystkie w wydłużonym formacie 1376x240 mm, niemal w każdym calu oddające urok szlachetnego dębu.

 

 

Solidna konstrukcja

Nie bez powodu wzory paneli z kolekcji Marena Maxi SE zostały stworzone na wzór dębowej deski. Dąb jest bowiem znany nie tylko ze swojego dostojnego wyglądu, ale też siły. Laminowane panele podłogowe Marena Maxi SE firmy Witex również charakteryzują się wytrzymałością, a zawdzięczają ją certyfikowanej płycie nośnej HDF-Protect, zapewniającej większą odporność na działanie wilgoci niż w przypadku standardowych rozwiązań. Dodatkowo, wysoka klasa ścieralności AC4 sprawia, że są one odporne na zużycie i intensywną eksploatację, a także na zaplamienia i odbarwienia.

 

Czytaj również: Buk niepospolitym sposobem na podłogę


Wobec tego można je stosować zarówno w domach mieszkalnych( klasa ścieralności 23) oraz na bardziej obciążonych powierzchniach użyteczności publicznej( klasa ścieralności 32). Codzienny komfort użytkowania podniesie  również warstwa antystatyczna, która zmniejsza przyczepność brudu oraz pozwala na zachowanie odpowiedniej czystości. Klasyczne rozwiązania nigdy nie wychodzą z mody, zwłaszcza jeśli są solidne i nie poddają się intensywnemu użytkowaniu. Solidne materiały służyć nam będą przez długie lata, dopasowując się stylistyką do różnych aranżacji. Kolekcja Marena Maxi SE w dębowych dekorach z pewnością przejdzie pomyślnie tę próbę.

 

 

 

Źródło: FlyPR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18327 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 74

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >