Domowy sejf do laptopa

Domowy sejf do laptopa

W naszych przenośnych komputerach przechowujemy nie tylko pliki o wartości sentymentalnej, takie jak prywatne zdjęcia czy filmy, ale również poufne dane, np. hasła do kont bankowych, skrzynek mailowych czy sklepów internetowych. Warto więc pomyśleć o profesjonalnym zabezpieczeniu sprzętu, zanim dopadną nas przykre konsekwencje jego utraty lub zniszczenia. Dobrym rozwiązaniem jest na przykład sejf domowy.

 

Utrata danych zapisanych na dysku może spowodować duży problem zarówno dla domowników, jak i dla tych, dla których laptop jest głównym narzędziem pracy. Solidną ochronę przed kradzieżą czy niepowołanym dostępem zapewniają nowoczesne sejfy na laptopa. – Współczesne sejfy nadają się zarówno do użytku domowego lub biurowego, jak i małych hoteli i pensjonatów, które nie zawsze oferują profesjonalną ochronę mienia – mówi Robert Wagner, ekspert firmy Yale. – Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów sejfów, które mogą uchronić nasz laptop od kradzieży. Możemy wybierać miedzy podstawowym sejfem z szyfrem i wyświetlaczem LCD, przez nowoczesne sejfy ognioodporne z elektronicznym zamkiem, aż do specjalistycznych produktów certyfikowanych – dodaje.

 

 

Czytaj również: Dodatkowy pokój w mieszkaniu - garderoba

 

Rozwiązania dla zapominalskich

Producenci sejfów wyposażają kolejne modele w coraz to bardziej innowacyjne funkcjonalności, uniemożliwiające ingerencję osoby nieupoważnionej. Jedną z nich jest funkcja Time Lock, która blokuje drzwiczki do sejfu na kilka minut po trzykrotnym wprowadzeniu błędnego kodu. – Dodatkową ochronę zapewnia opcja sekretnego wpisywania kodu, dzięki której kombinacja cyfr nie wyświetla się na ekranie i nie może zostać podejrzana przez osobę trzecią, a także funkcja kodu Master, czyli nadrzędnego kodu dla właściciela sejfu – opisuje Robert Wagner z Yale. Warto wiedzieć, że na wypadek wystąpienia ewentualnej awarii cyfrowego zamka, producenci dołączają do zestawu klucze mechaniczne.

 

 

Czytaj również: Jak zadbać o czystość w sypialni?

 

Sejf należy odpowiednio zamontować

Większość sejfów jest wyposażona w otwory montażowe oraz kotwy mocujące, dzięki czemu w prosty sposób mogą zostać zainstalowane w ścianie lub w podłodze. Producenci zalecają, aby montować sejf w niewidocznym miejscu, takim jak wnętrze dużej szafy czy komórka, aby utrudnić jego znalezienie potencjalnemu włamywaczowi. – Pamiętajmy, żeby nie chwalić się posiadaniem sejfu wśród sąsiadów oraz mniej zaufanych znajomych – radzi ekspert Yale. – Mimo, iż sejfy nie są zarezerwowane tylko dla osób zamożnych, wciąż panuje  przekonanie, że właściciel sejfu jest posiadaczem drogocennych przedmiotów – dodaje.

Źródło: sfera-pr / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Ogrody Zimowe Liczba postów: 94 Grupa: Ogrody Ogrody zimowe to najlepsza propozycja i bardzo mi się podobają, aby można było pięknie korzystać z niego przez cały rok. Chcecie sprawdzić, które opcje są najko...
  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 356 Grupa: Robimy stro... Podłogi drewniane moim zdaniem są najlepsze, bo sprawiają wrażenie ciepłych i są stosunkowo łatwe w utrzymaniu. Świetnie się prezentują i bez problemu można je....
  • Rozbiórki Liczba postów: 107 Grupa: Stawiamy śc... A propos takich czynności jak skup złomu to warto pamiętać, że dobrze jest zezłomować starą niepotrzebną pralkę czy z gospodarstwa rolnego pług itd.
  • Pokój dla dziecka Liczba postów: 194 Grupa: Nowości ara... Gdzie szukaliście inspiracji podczas aranżacji pokojów Waszych dzieci? W moim przypadku zdecydowałem się skorzystać z oferty polecanego mi sklepu internetowego....
  • Samemu czy z firmą Liczba postów: 4 Grupa: Aktualności Każdego w końcu czeka przeprowadzka i do tego polecam fantastyczną firmę przeprowadzkową https://www.przeprowadzkiwroclaw.pl Bardzo dobrze się z nimi współpraco...
  • blacha trapezowa Liczba postów: 142 Grupa: Robimy dach Gdy wiata ma być solidna to tylko blachotrapez. Klienci czasem szukają innych rozwiązań ale to są opcje mniej korzystne w relacji jakość do ceny.

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19156 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 260

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >