Donice dekoracyjne w stylu śródziemnomorskim

Donice dekoracyjne w stylu śródziemnomorskim

Aranżacja przestrzeni wokół domu w stylu śródziemnomorskim przywodzi na myśl ciepłe i słoneczne tereny Włoch lub Grecji. Jasna płaszczyzna nawierzchni i elementów małej architektury wydobywa naturalne piękno roślinności, kontrastując z jej intensywną zielenią. Czytaj dalej

 

Ogród to wyjątkowe miejsce, w którym w okresie wiosenno-letnim spędzamy dużo czasu, ciesząc się bliskością natury. Musi być dobrze przemyślany i funkcjonalnie urządzony, tak by odpowiadał naszym potrzebom. Właściwe zaplanowanie obszaru wokół domu pozwoli podkreślić bryłę budynku. Styl śródziemnomorski, bazujący na ciepłych, pastelowych barwach, będzie idealnym dopełnieniem aranżacji przy obiektach zaprojektowanych w klasycznym duchu. Taki ogród sprawia wrażenie naturalnego, jednak dobór elementów nie jest przypadkowy. Jasne nawierzchnie mają nawiązywać do greckich i włoskich alejek. Istotnym składnikiem są rozmaite wazy oraz donice na kwiaty i zioła, ustawione na schodach, tarasach lub wzdłuż ścieżek. Z myślą o śródziemnomorskich stylizacjach firma POZBRUK stworzyła kolekcję donic dekoracyjnych z linii PRESSTONE, dzięki którym wykreujemy subtelną, uporządkowaną i funkcjonalną przestrzeń.

 

 

 Czytaj również: Taras zbudowany metodą na gruncie

 

Wzory inspirowane klasyką

W ofercie firmy POZBRUK znajdują się DONICE DUŃSKIE charakteryzujące się wydłużoną formą oraz okrągłe: HISZPAŃSKA w klasycznym kształcie o średnicy 37 cm, GRECKA o obniżonym profilu oraz WŁOSKA o smukłym kształcie – obydwie o średnicy 45 cm. DONICE DUŃSKIE dostępne są w trzech rozmiarach: krótka o wymiarach 55 x 24 x 37 cm, średnia o wymiarach 80 x 24 x 37 cm oraz o trapezowym kształcie. Ich wydłużona forma umożliwia tworzenie fantazyjnych układów, na przykład łuków i okręgów. Te okrągłe znajdą zastosowanie jako dekoracyjne akcenty wyznaczające funkcjonalny podział przestrzeni i pozwalające zbudować rozmaite kompozycje praktycznie w dowolnym miejscu. DONICE DUŃSKIE dostępne są w kolorze dolomitu, granitu oraz marmuru, natomiast HISZPAŃSKA, GRECKA i WŁOSKA występują we wszystkich kolorach PRESSTONE. Kolekcja charakteryzuje się wyjątkowymi właściwościami. Wszystkie elementy posiadają zabezpieczenie przeciwwilgociowe w technologii h-plus. Dzięki hydrofobowym właściwościom wilgoć jest wypierana ze struktury materiału już na poziomie kapilarnym, co minimalizuje nasiąkliwość i zwiększa trwałość produktów. Jak wszystkie materiały firmy POZBRUK, są odporne na działanie warunków atmosferycznych, w tym mrozu. Waga poszczególnych elementów waha się od 40 do 95 kg, co gwarantuje ich stabilność.

 

 

 Czytaj również: Jak odnowić drewno?

 

Klimatyczne kompozycje

Ustawienie donic wzdłuż ścieżki, przy podjeździe lub po obu stronach wejścia do domu organizuje przestrzeń i rozdzieli poszczególne strefy użytkowe. Z kolei umieszczenie ich na tarasie pomoże wprowadzić odrobinę natury i wykreować w tym miejscu niewielką enklawę zieleni. Decydując się na podobne kwiaty w pojemnikach znajdujących się w różnych miejscach nadamy całej aranżacji spójności. Natomiast świeże i aromatyczne zioła, takie jak oregano, tymianek, szałwia czy lawenda wprowadzą wyjątkowy aromat i prawdziwie śródziemnomorski klimat. Zastosowanie donic dekoracyjnych ułatwia późniejszą zmianę koncepcji bez konieczności przesadzania drzew i krzewów oraz powoduje, że dbanie o rośliny staje się proste i przyjemne.  

Źródło: Pozbruk / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 18311 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 107

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >