Firany do pokoju dziecka

Firany do pokoju dziecka

Pokój dziecięcy jest miejscem, które powinno oddziaływać na wyobraźnię naszej małej pociechy, pobudzać do twórczego działania, pozytywnie się kojarzyć. Aranżując pomieszczenie powinniśmy zadbać o każdy szczegół, ponieważ nawet najmniejszy drobiazg może wpłynąć na samopoczucie dziecka.

 

Firany poza funkcją użytkową są też elementem dekoracyjnym pomieszczenia. Często jednak dzieje się tak, że traktujemy je jako zbędny dodatek, nie zasługujący na większą uwagę. Tymczasem firany dopasowane do wieku i zainteresowań dziecka mogą sprawić, pokój będzie dla niego najprzyjemniejszym miejscem w całym domu.

 

Czytaj również: Kolekcja dodatków z białym orłem 

 

 

Białe woalki powoli odchodzą w zapomnienie, w pokoju dziecięcym liczy się kolor i pomysłowość. W sklepach możemy dostać barwne materiały, doskonale nadające się do uszycia firany dla dziecka oraz gotowe, odpowiednio skrojone komplety z kolorowymi nadrukami.

 

 

Jeśli nie chcemy ryzykować, że nasz wybór nie przypadanie dziecku do gustu, warto zabrać je ze sobą na zakupy i pozwolić zdecydować, co zawiśnie w oknie naszej pociechy. Dużą popularnością cieszą się firany z nadrukami bajkowych postaci, jeśli więc dziecko ma swoich ulubionych kreskówkowych bohaterów, można zdecydować się np. na motyw z Kubusiem Puchatkiem, Myszką Miki, Kopciuszkiem lub innym bohaterem.

 

Czytaj również: Sowie dodatki idealne do jesiennej aranżacji

 

 

Wybór konkretnego wzoru to jednak nie wszystko. Poza kolorystyką możemy wybrać też formę uszycia – nie musi to być tradycyjna firanka w kształcie prostokąta. W pokoju dziecięcym też powinno być modnie!

 

 

Możemy np. pokusić się o uczycie firanki panelowej lub finezyjne upięcie materiału. Jeśli natomiast wybierzemy model tradycyjny – biały – zawsze można dokupić do niego klamrę lub magnes upinający. Wykonanie ciekawej aranżacji okiennej jest dziecinnie łatwe!

Źródło: Veneo / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17889 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 145

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >