Futurystyczne lampy halogenowo-ledowe do Twojego domu

Futurystyczne lampy halogenowo-ledowe do Twojego domu

Najnowsze odkrycia techniki pozwalają zadbać o środowisko naturalne poprzez dobór odpowiedniego oświetlenia. Innowacyjne rozwiązanie to bowiem Light Emitting Diode, w skrócie LED, czyli dioda charakteryzująca się energooszczędnością, niewielkim rozmiarem oraz długą żywotnością.

 

Jej niezwykłe możliwości zostały wykorzystane w najnowszej kolekcji lamp firmy Technolux, na którą składa się 6 plafonów o futurystycznym designie.

 

Planując budowę i wyposażenie domu coraz częściej zwracamy uwagę na materiały ograniczające zużycie energii. Zapobiegają one bowiem degradacji ekosystemu oraz okazują się bardziej opłacalne w eksploatacji niż tradycyjne rozwiązania. Ogromną popularność zdobywa zatem energooszczędne oświetlenie – LED. Light Emitting Diode, w skrócie LED, to półprzewodnikowe źródło światła charakteryzujące się bardzo wysoką sprawnością, niewielkimi rozmiarami oraz długą żywotnością.

 

 

Najwyższej jakości diody generują nawet do 100 000 godzin pracy ( przeciętnie to od 50 do 70 tysięcy godzin, co w warunkach domowych daje ponad dwudziestoletnią żywotność). We współczesnych oprawach, oświetlenie LED, jest również wykorzystywane jako dodatkowo dekorujące źródło światła, które samodzielnie, bądź wspólnie z żarówkami halogenowymi, umożliwia dostosowanie natężenia i kolorystyki oświetlenia do naszych potrzeb, czy nastroju.

 

Czytaj również: Energooszczędne światło LED

 

Nowa kolekcja lamp halogenowo-ledowych firmy Technolux, powstała z myślą o wszystkich tych, którzy pragną zadbać o ciekawą aranżację swojego mieszkania, a przy okazji o środowisko naturalne i własną kieszeń.

 

Bo wygląd ma znaczenie

 

W skład nowej kolekcji firmy Technolux wchodzi 6 lamp sufitowych, których nazwy przywodzą na myśl jedne z największych amerykańskich metropolii. Wszystkie oprawy oświetleniowe z halogenowo-ledowej linii wykonane zostały z chromowej stali i przezroczystego szkła. Do ich wspólnych cech należy również geometryczny kształt i futurystyczny wygląd.

 

 

Różnice dostrzegalne są natomiast w wielkości lamp oraz sposobie wykończenia. Filadelfia (40 x 40 cm), Memphis (31 x 31 cm) i Denver (62 x 62 cm) to kwadratowe plafony, na których symetrycznie zamocowano małe, szklane klosze, pod którymi dyskretnie ukryto energooszczędne diody. Chicago, największa lampa sufitowa z ledowej serii o wymiarach 69, 5 cm x 45 cm, poszczycić się może prostokątnym kształtem oraz bogatym zdobnictwem.

 

Czytaj również: Ledy w oświetleniu ogólnym

 

Hollywood, zgodnie z nazwą, to uosobienia amerykańskiego stylu glamour. Kwadratowy plafon o rozmiarze 40 x 40 cm emanuje bowiem ponadczasową elegancją. Boston o średnicy 43 cm przykuwa uwagę okrągłym kształtem i oryginalnym designem.

 

Wygoda przede wszystkim

 

Opisując nowoczesną technikę, nie należy zapominać o funkcjonalności. Nowa kolekcja firmy Technolux bez wątpienia spełnia to kryterium. Aby zapewnić wygodę użytkowania, na oprawach oświetleniowych zamontowano sterowniki, umożliwiające zarządzania pracą lamp za pomocą pilota.

 

 

Takie rozwiązanie ułatwia nie tylko uruchomienie plafonów z dowolnego miejsca w mieszkaniu, ale również zmianę efektów świetlnych. W lampach z nowej kolekcji firmy Technolux zastosowano bowiem różnokolorowe ledy, będące źródłem barwnego światła, które podkreślą wystrój pomieszczenia oraz atmosferę w nim panującą.

 

Czytaj również: Aranżacje wnętrz ze stylowym oświetleniem LED

 

Chicago to stonowane połączenie diod czerwonych, zielonych i niebieskich. Memphis utrzymana jest w kolorystyce biało-żółto-niebieskiej. Lampy Hollywood posiadają diody czerwone i niebieskie. Z kolei niebiesko - biała tonacja charakteryzuje Boston, Denver i Filadelfię.

 

 

Dzięki swoim licznych atutom, materiały ograniczające zużycie energii, sprawdzają się zarówno podczas budowy domu, jak i jego wykończenia. Kolekcja lamp halogenowo-ledowych firmy Technolux to sposób na ciekawą aranżację, w której podziwiać można nie tylko piękno elementów dekoracyjnych, ale również niezwykle dziś istotne walory ekologicznego oświetlenia.

Źródło: Fly PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Jak urządzić mieszkanie, aby było funkcjonalne i a... Liczba postów: 41 Grupa: Wnętrza Szanowni Państwo, Do malowania ścian rekomenduję wybór Śnieżki Plamoodpornej. To dostępna w 48 gotowych kolorach farba lateksowa, którą możną aplikować wałkiem....
  • Beton na ścianie Liczba postów: 4 Grupa: Wnętrza Jeśli chodzi o płyty betonu architektonicznego to ja jestem jak najbardziej za :) Uważam, że to dobry kierunek jeśli szukacie ciekawych propozycji dekoracji do....
  • Pomysł na wakacje Liczba postów: 515 Grupa: Ciekawe pom... Jeżeli nie możecie zdecydować się gdzie chcecie pojechać na wakacje to polecam przeczytać ten artykuł https://www.travelmaniacy.pl/artykul,gdz ie_odpoczac_w_pols...
  • Otwarcie własnego e-sklepu Liczba postów: 58 Grupa: Porady i op... Co by nie mówić takiego rodzaju kwestie są oczywiście bardzo istotne i ja jeszcze chcę wam powiedzieć, że dobrze jest wiedzieć czy warto sprzedawać na marketpla...
  • Jak urządzić sypialnię? Liczba postów: 348 Grupa: Ciekawe pom... Szanowny Panie, nie rekomenduję mieszania grunt z farbą, gdyż w takim przypadku zarówno grunt, jak i farba mogą stracić swoje właściwości użytkowe. Może to skut...

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18332 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 100

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >