GOVENA – ściemnialna świetlówka. Włącz nastrój

GOVENA – ściemnialna świetlówka. Włącz nastrój

Firma EMC Sp. z o.o., wiodący w Polsce producent elektroniki dla branży oświetleniowej, 16 marca br wprowadził na rynek własną markę GOVENA. Czytaj dalej


Firma EMC pod szyldem nowej marki „GOVENA” będzie oferowała produkty z branży oświetleniowej skierowane zarówno dla klienta indywidualnego, jak i biznesowego.
Produktem, który wyróżni markę spośród innych obecnych na rynku, jest ściemnialna świetlówka kompaktowa  regulowana przy użyciu dowolnego wyłącznika światła. W tej samej linii GOVENA oferuje także świetlówkę ściemnialną dowolnym ściemniaczem.
Govena to nowa generacja świetlówek kompaktowych, która pozwala nie tylko oszczędzać energię, ale również stworzyć odpowiednią atmosferę do pracy, odpoczynku lub zabawy. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii FlexDigit, która pozwala w bardzo prosty sposób płynnie ściemniać lub rozjaśniać światło od 2% do 100%.

Do tej pory istniał prosty wybór: albo oszczędzałeś energię i używałeś świetlówek energooszczędnych, albo decydowałeś się na zwykłe żarówki i miałeś możliwość ich dowolnego ściemniania. Świetlówki ściemnialne Govena, wykonane w technologii FlexDigit, to przełomowy produkt, dzięki któremu nie musisz już wybierać pomiędzy energooszczędnością źródeł światła,
a nieograniczoną możliwością aranżacji i sterowania oświetleniem.

Delikatne i ciepłe światło Goveny pozwala wyczarować wyjątkowy nastrój, podkreśla urodę wnętrza, jak również pomaga stworzyć idealne warunki do pracy i wypoczynku w każdym pomieszczeniu.

Najważniejsze cechy świetlówki Govena:
• Ściemnialna – można w dowolnej chwili wlączyć nastrój,
• Energooszczędna – ściemnianie daje dodatkowe 40% oszczędności
• Energooszczędna  - oszczędność do 90% w stosunku do zwykłej żarówki
• Więcej światła – świeci 10% jaśniej niż standardowe świetlówki kompaktowe, daje moc światła porównywalną do 110W żarówki
• Bardziej trwała – 16 lat trwałości, działa 16 razy dłużej niż zwykła żarówka.
• Prosta w obsłudze – ściemnianie i rozjaśnienie za pomocą dowolnego wyłącznika światła lub dowolnego ściemniacza
• Kompaktowe rozmiary –aż o 20% niższa od standardowej świetlówki i tylko o 12% wyższa od standardowej żarówki
• Nieograniczona ilość włączeń i wyłączeń – możliwość zastosowania w miejscach gdzie światło jest włączane na krótko
• Barwa Światła – relaksujące ciepło białe światło
• Brak efektu stroboskopowego – nie męczy oka.
Świetlówki są obecnie uznawane za najbardziej efektywne źródła światła. Efektywność świetlówek wynosi 80-100 lm/W (efektywność zwykłej żarówki to zaledwie 12 lm/W). Stosując świetlówki zamiast zwykłych żarówek chronimy nasze środowisko naturalne. Świetlówka kompaktowa zużywa około 8-krotnie mniej energii elektrycznej niż zwykła żarówka oraz odznacza się 12-16-krotnie większą trwałością. Dodatkowo możliwość regulacji jasności świecenia świetlówki kompaktowej poprawia komfort użytkowania i zmniejsza zużycie energii średnio o 40%.

Wszystkie żarówki, nawet te oświetlające prywatne mieszkania obywateli państw Unii Europejskiej, muszą być zmienione na świetlówki energooszczędne - zdecydowali przywódcy państw Unii Europejskiej w piątek na szczycie w Brukseli 9 marca br.
To jedna z metod, która ma zagwarantować zwiększenie wydajności energetycznej w UE.

Główną, przyjętą już decyzją szczytu jest jednak zobowiązanie, by do roku 2020 20 proc. energii produkowanej w UE, pochodziło ze źródeł odnawialnych. W Polsce udział energii odnawialnej stanowi obecnie tylko 3,9 proc.
Przywódcy państw "27" UE, od 8 marca zastanawiali się na szczycie jak zmniejszyć zużycie energii w UE i chronić środowisko przed negatywnymi skutkami brudnych technologii energetycznych, zobowiązali Komisję Europejską, by bardzo szybko przedstawiła propozycje legislacji w sprawie wymiany żarówek na energooszczędne w biurach i na ulicach. Legislacja miałaby być przyjęta najpóźniej w 2008. Do 2009 roku ma być natomiast przyjęta legislacja nakazująca wymianę żarówek w prywatnych domach.

Technologia FlexDigit® to rozwiązanie na miarę Unii Europejskiej, na najwyższym poziomie światowym, idące w sukurs problemom współczesnego świata. Użytkownikom natomiast pozwala na zupełnie nowe możliwości tworzenia nastroju i dostosowanie jasności oraz nasilenia światła do każdej niemal sytuacji.

Technologia FlexDigit® opracowana przez dział Badań i Rozwoju firmy EMC to obecnie jedyna na świecie cyfrowa technologia ściemniania świetlówek kompaktowych, eliminująca wszystkie wady znanych dotychczas rozwiązań analogowych.
To nowatorskie rozwiązanie na skalę światową zostało opatentowane przez EMC. Oprócz tego w ofercie firmy znajdują się: stateczniki elektroniczne ściemnialne
w technologii FlexDigit®, stateczniki elektroniczne, ściemniacze oświetlenia, transformatory elektroniczne, zasilacze impulsowe, osprzęt elektroinstalacyjny EMCmetal, panele sterujące oraz nadajniki podczerwieni (piloty).

Źródło: PRimoloko / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Czarna łazienka Liczba postów: 36 Grupa: Najnowsze t... Projektowanie łazienki, która spełnia wszystkie potrzeby, niezależnie od wieku czy stopnia sprawności, to wyzwanie, które warto podjąć. Tutaj https://oltens.com...
  • Fototapeta w kuchni Liczba postów: 241 Grupa: Porady i op... Jeśli szukacie sprawdzonej porad odnośnie aranżacji wnętrz, to mogę Wam polecić sprawdzić artykuł na stronie https://www.lawendowyblog.pl/fototapety- 3d-nowoczes...
  • Czy firanki są nadal w modzie? Liczba postów: 40 Grupa: Najnowsze t... Ostatnio zastanawiałam się nad tym samym pytaniem. Firanki mają w sobie coś klasycznego i chociaż niektórzy uważają je za przeżytek, to dla innych dodają uroku....
  • Pielęgnacja brody – co warto o niej wiedzieć? Liczba postów: 4 Grupa: Wnętrza Decydując się na współprace ze specjalistami nie marnujecie swojego czasu i pieniędzy. Jeżeli szukacie profesjonalnej pomocy lekarskiej, to polecam Wam sprawdzi...
  • Jak dobrać akcesoria do łazienki? Liczba postów: 201 Grupa: Wnętrza Zastanawiam się nad sztucznymi roślinami doniczkowymi do łazienki.

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18797 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 490

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >