Jaką farbą pomalować wnętrze? Off-white − już nie białe, ale jeszcze nie kolorowe.

Jaką farbą pomalować wnętrze? Off-white − już nie białe, ale jeszcze nie kolorowe.

Biel rzadko bywa tylko „biała” i ma wiele odcieni, które pozwalają na precyzyjne sterowanie klimatem wnętrza. Czytaj dalej

Kolor biały z kroplą żółtego, niebieskiego czy zielonego to tzw. barwy off-white − już nie białe, ale jeszcze nie kolorowe. Kolory off-white to modne rozwiązanie w aranżacji wnętrz i świetna propozycja dla nieśmiałych. 

Na każdy decyduje się na mocny kolor ścian czy łączenie kilku wyrazistych barw w pomieszczeniu, co jest już nie lada sztuką. Debiutanci w aranżacji wnętrz, jeśli nie chcą czystej bieli ścian, mogą stopniowo oswajać się z kolorem pozostając w białej tonacji lecz w jej innym wcieleniu. off-white może subtelnie budować klimat wnętrza. Niby wyraźnie nie widać koloru, a jednak jest on „w powietrzu”.
Efekt wymalowań kolorem off-white będzie zależał od rozmiarów pomieszczenia. Pomalowane jasnym kolorem wyda się ono przestronniejsze, bardziej uporządkowane i optycznie większe. Sztuczne światło wieczorem ociepli i zmieni kolor off-white wprowadzając do wnętrza przytulny nastrój.

Kolory off-white „wybaczają” i pozwalają na wiele. Trudno nie trafić z barwą, która w każdym przypadku będzie stanowić optymalne, jasne tło dla obrazów i innych dekoracji ściennych. Modne off-white’y to rozbielone indygo, kobalt, szarości, beże oraz odcienie fioletu i różu.
Off-white nie determinuje wnętrza, które może być urządzone w dowolnym stylu. Biel złamana kroplą zieleni, beżu, różu – sprawiając na próbniku w sklepie mało efektowne wrażenie – na ścianach potrafi zaskoczyć, wydobywając urodę mebli, stolarki, czy odcień posadzki. Szczególnie korzystnie komponuje się z ciemną podłogą lub meblami.

Kolory off-white mają jeszcze jedną zaletę − pozwalają na zmianę klimatu wnętrza jedynie dzięki wymianie dodatków. Dlatego te delikatne tonacje bieli są dobrym sposobem na modne urządzanie wnętrz dla każdego, nie tylko dla osób romantycznych i delikatnych.

Dobrej jakości zmywalna farba zapewni trwałość kolorom off-white.
DESIGNER VÄGGFÄRG HELMATT [5], marki Beckers, to wodorozcieńczalna, matowa farba lateksowa, która charakteryzuje się dobrym kryciem oraz wysoką trwałością koloru, co oznacza, że pomalowane powierzchnie nie żółkną i nie odbarwiają się z biegiem czasu. Farba szybko schnie i tworzy powłoki wytrzymałe i odporne na szorowanie.

 

Designer Väggfärg Helmatt [5]

Stopień połysku

mat [5]

Wydajność

do 16 m² / l

Opakowania

1 l, 3 l, 10 l (biały i bazy)
2,5 l (gotowe kolory)

Cena brutto

25,94 zł / 1 l. (baza A)
51,67 zł / 2,5 l (gotowe kolory)

Kolor

Biały + 34 gotowe kolory oraz paleta barw Beckers

DESIGNER VÄGGFÄRG HELMATT [3], marki Beckers, jest wodorozcieńczalną, matową farbą dyspersyjną wysokiej jakości. Tworzy piękne, matowe wykończenie. Farba nie żółknie z upływem czasu. Wydziela nieznaczny zapach podczas aplikacji i schnięcia. Farbę łatwo się nakłada. Wyróżnia się dobrym kryciem i trwałością koloru.

 

Designer Väggfärg Helmatt [3]

Stopień połysku

mat

Wydajność

do 16 m² / l

Opakowania

1 l, 3 l, 10 l

Cena brutto

24,88 zł / 1 l. (baza A)

Kolor

Biały + paleta barw Beckers

DESIGNER VÄGGFÄRG MATT [7] jest wodorozcieńczalną, półmatową farbą lateksową wysokiej jakości. Tworzy piękne, półmatowe, zmywalne wykończenie. Farba nie żółknie z upływem czasu. Wydziela nieznaczny zapach podczas aplikacji i schnięcia. Farbę łatwo się nakłada. Wyróżnia się dobrym kryciem i trwałością koloru.

 

Designer Väggfärg Helmatt [7]

Stopień połysku

półmat

Wydajność

do 16 m² / l

Opakowania

1 l, 3 l, 10 l

Cena brutto

28,54 zł / 1 l. (baza A)

Kolor

Biały + paleta barw Beckers

Oferta kolorystyczna mieszalników farb systemu Beckers umożliwia otrzymania ponad 2000 odcieni DESIGNER VÄGGFÄRG HELMATT [3]; [5]; [7], w tym kolory off-white.

Colour Magazine powstał z miłości do koloru. Został stworzony dla wszystkich zainteresowanych nowymi trendami i ciekawymi pomysłami na dekorację ścian. Dzięki informacjom poradnikowym, Colour Magazine jest cennym źródłem wiedzy i inspiracji dla amatorów malowania wnętrz. Prezentowane w nim aranżacje można z powodzeniem przenieść do własnego domu. Każdy może otrzymać ten bezpłatny magazyn, wystarczy zarejestrować się w serwisie internetowym marki Beckers: http://baza.beckers.pl/index.php?strona=rejestracja.

Źródło: PUBLINK / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Meble metalowe do gabinetu medycznego Liczba postów: 13 Grupa: Porady i op... Zgadzam się, że meble muszą być dobrej jakości i funkcjonalne do gabinetu, a dodatkowo reszta wyposażenia jest potrzebna i tutaj sklep https://medim24.pl/ polec...
  • Sala konferencyjna w województwie Mazowieckim Liczba postów: 7 Grupa: Porady i op... Czy możecie polecić sprawdzone miejsce, żeby zorganizować konferencje biznesowe Warszawa? Zależy mi na trzech salach z nowoczesnym wyposażeniem. Ostatnio znalaz...
  • Mycie elewacji domu Liczba postów: 3 Grupa: Porady i op... Przy okazji malowania elewacji, dobrym rozwiązaniem jest jej wcześniejsze oczyszczenie. Zwłaszcza w mieście pojawiają się artyści, którzy tworzą różne malowidła...
  • Efektowna ściana Liczba postów: 44 Grupa: Wnętrza Szanowni Państwo, nie można przejść obojętnie obok dekoracji ścian. Tu świetnie sprawdzą sie płytki klinkierowe z King Klinker http://kingklinker.pl/. Są estety...
  • Łazienka bez nudy? Liczba postów: 573 Grupa: Nowości ara... Ciekawym pomysłem jest zaaranżowanie w łazience kącika czytelniczego. Niektórzy lubią czytać w wannie lub załatwiając swoje potrzeby. Co o tym myślicie?

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18517 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 110

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >