Jaki fotel biurowy jest ergonomiczny? Ergonomiczne rozwiązanie od firmy Sedus

Jaki fotel biurowy jest ergonomiczny? Ergonomiczne rozwiązanie od firmy Sedus

Gdyby Twój kręgosłup potrafił mówić, pewnie tak właśnie brzmiałyby jego pierwsze słowa. Tak, czyli zupełnie inaczej niż we wspomnieniach z dzieciństwa. Niejednemu z nas nieustannie pobrzmiewają w głowie nakazy: nie wierć się, siedź prosto, nie kołysz się na krześle… Czytaj dalej

 

Rehabilitanci i ortopedzi przestrzegają, że długotrwałe siedzenie w pozycji wyprostowanej to zabójstwo dla kręgosłupa. – Nowe technologie coraz częściej kwestionują siedzenie prosto. To dobrze – wtóruje im Mathias Seiler, projektant pracujący dla firmy Sedus, autor fotela biurowego, ergonomicznego w każdym wymiarze.

 

Kołysz się, huśtaj i wierć…

Kołysanie na krześle, nie tylko okazuje się inspirujące i przydatne w życiu, ale skutecznie wspiera nasz kręgosłup. – Kłopoty z krążeniem, zespół cieśni nadgarstka, a nawet zwyrodnienia układu mięśniowo–szkieletowego, to tylko fragment listy problemów jakie mogą wyniknąć z nieprawidłowego siedzenia – przekonuje fizjoterapeutka Katarzyna Kuich. Dlatego kiedy wydajemy pieniądze na krzesło, nie kupujemy wyłącznie mebla do siedzenia. Dobre krzesło troszczy się o nasz kręgosłup, szyję, ręce, a nawet układ limfatyczny.

 

Choroba biurowa

Prawie 80% pracowników biurowych ma problemy ze zdrowiem. Najczęściej dotyczą one bólów szyi i pleców oraz zwyczajnej niewygody, która dekoncentruje i sprawia, że szybciej się męczymy. A przecież niewydajny pracownik kosztuje więcej niż ten, który nie ma problemów z dynamicznym wypełnianiem swoich obowiązków. Przerażające są dane opracowane przez angielskich pracodawców, którzy twierdzą, że rok rocznie wydają 60 miliardów funtów z powodu zwolnień pracowników wywołanych bólami kręgosłupa.

 

Krzesło na receptę

Prawdziwie ergonomiczne krzesło dostosowuje się do ruchów użytkownika. Jest na tyle elastyczne, że wspiera kręgosłup bez względu na to czy chcemy pracować tradycyjnie – siedząc, stojąc, czy nawet leżąc. Ale to nie koniec. Powinno prowokować do tego, by od czasu do czasu zmieniać pozycję, czyli siedzieć dynamicznie. Z takiego właśnie założenia wyszedł M. Seiler, pracując nad projektem Sedusa, który prezentuje nowy sposób myślenia i tworzenia poprzez ruch. W fotelu zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania ergonomiczne. Mechanizm dorsokinetyczny, naśladując pracę ludzkich stawów, umożliwia zmianę położenia oparcia aż o 450. Istnieje także możliwość nachylenia siedziska o 40 oraz regulacja wysokości w części lędźwiowej dla optymalnego wsparcia dolnej części pleców.

 

Siedź na zdrowie

Krzesło pomaga w pracy, ale pozwala też na owocny relaks. Możliwa staje się ucieczka od schematów i przekroczenie granic biznesowej etykiety. Dziś nie sposób uniknąć pozycji siedzącej. Spędzamy w niej coraz więcej czasu. Śniadanie, godziny w samochodzie – w drodze do i z pracy, później przed komputerem, za biurkiem, znów na siedząco w porze lunchu i obiadu, wieczorny odpoczynek przed telewizorem… Dlatego coraz istotniejsza staje się sprawa tego jak i na czym siedzimy.
Dla dobrego samopoczucia naszych pleców ważne jest także to, co w czasie pracy dzieje się z naszymi rękami. Dobre krzesło powinno być wyposażone w ergonomiczne podłokietniki. – Sedus w swoich modelach, poza standardowymi plastikowymi podłokietnikami, stosuje również regulowane podłokietniki 3D z wykończeniem typu Softtouch - żelowym oraz skórzanym. Rozwiązanie to umożliwia regulację podłokietników aż w trzech płaszczyznach – wyjaśnia Jakub Rzetecki - szef marketingu Profim - producenta, który jako jedyny w Polsce współpracuje z najlepszymi w Europie specjalistami od ergonomii, czyli firmą Sedus.

 

Czytaj również: Biuro czy biurko?

(fot. Sedus/Profim)

(fot. Sedus/Profim)

(fot. Sedus/Profim)

(fot. Sedus/Profim)

 

Czytaj również: Jak dziś urządzić biuro?

Źródło: budnet.pl
Autor: YASNA- Communications/budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17888 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 210

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >