Jakie są zalety i wady kabin prysznicowych z brodzikiem?

Jakie są zalety i wady kabin prysznicowych z brodzikiem?

Odpowiednio zaaranżowana przestrzeń w łazience będzie nie tylko ładnie się prezentować, ale przede wszystkim spełniać swoje funkcje. Należy zadbać o to, żeby w łazience znalazło się niezbędne wyposażenie. Podstawowym aspektem jest decyzja czy zamontować wannę, czy kabinę prysznicową. Co będzie lepszym wyborem? Czytaj dalej

 

Wanna czy kabina prysznicowa - jakie rozwiązanie jest lepsze?

Montaż wanny czy kabiny prysznicowej powinien być dokładnie przemyślany i dostosowany do preferencji i stylu życia właścicieli. Najlepszym rozwiązaniem jest zamontowanie obu urządzeń, jednak jest to możliwe tylko w przypadku dużych pomieszczeń łazienkowych, lub domów, gdzie znajdują się dwie łazienki. Wanna będzie oczywistym rozwiązaniem dla osób, które lubią brać, długie relaksujące kąpiele. Pozwalają się one uspokoić i rozluźnić przed snem. Bez wątpienia sprawdzi się także w przypadku małych dzieci. Ułatwi codzienne mycie, a kąpiele umożliwią spędzenia czasu w wodzie na zabawie. Z kolei prysznic będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na możliwości szybkiego odświeżenia.

Jakie są zalety i wady kabin prysznicowych z brodzikiem?

 freepik.com

Czytaj również: Nowy trend w kabinach prysznicowych - ryflowane szkło


Na szczęście dzisiejsze rozwiązania pozwalają zachować funkcje obu elementów przy montażu tylko jednego z nich. W przypadku wyboru wanny przyściennej można dodatkowo zainstalować szklaną, składaną ściankę, która umożliwi wzięcie prysznica, bez zachlapywania całego pomieszczenia wodą. Z kolei posiadając kabinę prysznicową, odpowiedni dobór brodzika może również spełniać funkcje małej wanny. 


Kabina prysznicowa z brodzikiem - plusy i minusy

 

Montaż odpowiedniego brodzika ułatwi wykonywanie wielu codziennych czynności. Zastosowanie głębokiego brodzika umożliwia napuszczenie do niego wody i przygotowanie kąpieli dla dziecka. Maluch bez problemu zmieści się w brodziku, a codzienna kąpiel będzie o wiele łatwiejsza. Będzie również przydatne, jeśli właściciel mieszkania posiada zwierzęta. Kabina prysznicowa z brodzikiem ułatwi wykonywanie podstawowych zabiegów higienicznych. Należy zwrócić uwagę na fakt, że wejście do kabiny z głębokim brodzikiem może być utrudnieniem dla osób starszych lub schorowanych. W takim przypadku lepiej jest zdecydować się na płytszy brodzik do kabiny. Będzie on przede wszystkim szybki i łatwy w montażu, a wejście do niego nie będzie wymagało podnoszenia wysoko nogi. Dostępne są brodziki zarówno klasyczne białe, jak i czarne, dzięki czemu można podkreślić aranżacje pomieszczenia. W sklepach znaleźć można także brodziki o różnych kształtach, przez co łatwo jest dopasować go do dostępnej przestrzeni, tak żeby, jak najlepiej spełniał swoją funkcję. 

 

Czytaj również: Jak wybrać drzwi pod prysznic?


Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19189 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 629

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >