Kosiarka samojezdna - traktor ogrodowy Husqvarna

Kosiarka samojezdna - traktor ogrodowy Husqvarna

Zadbany i zielony ogród wymaga wielu prac i zaangażowania. O każdej porze roku należy wykonywać odpowiednie zabiegi. Co więcej, pielęgnacja dużych terenów zajmuje także wiele czasu. Aeracja, siew, nawożenie czy koszenie to tylko niewielka część czynności, które należy wykonać. A przecież o ogród trzeba dbać przez cały rok. Zakup wielu różnych urządzeń do prac ogrodniczych wiąże się z wydatkami i problemem przechowywania nieużywanego sprzętu. Dlatego najlepszym rozwiązaniem są uniwersalne urządzenia wielozadaniowe.

Więcej niż kosiarka samobieżna
Właściciele większych trawników, często narzekają na zbyt dużo czasu zajmowanego przez koszenie. Jednak rozwiązaniem tego problemu jest zaopatrzenie się w wielofunkcyjny traktor ogrodowy. Firma Husqvarna podsiada w swojej ofercie wiele modeli tych urządzeń, tak aby każdy użytkownik znalazł sprzęt idealnie dostosowany do swoich potrzeb. Wysoka jakość urządzeń tnących w traktorach zapewnia maksymalną wydajność  koszenia trawy na  terenach średnio i wielko powierzchniowych. Solidne materiały użyte do ich produkcji pozwalają na pracę w każdych warunkach: błota, nierówności terenu, ujemnej temperatury, czy opadów śniegu. Możliwy jest również wybór sposobu koszenia - wyrzut boczny, zbieranie do kosza lub rozdrabnianie, które zamienia trawę w naturalny nawóz.

Co więcej, traktor ogrodowy ma zastosowanie o wiele szersze niż zwykła kosiarka. Dzięki łatwym do zamontowania akcesoriom może on wykonać wiele ciężkich prac - szybko i precyzyjnie. „Mnogość zastosowań kosiarek samobieżnych marki Husqvarna jest imponująca. Mogą one służyć użytkownikowi przez cały rok, dzięki zastosowaniu osprzętu takiego jak m.in. przyczepa, lemiesz do odśnieżania, szczotka, brona czy siewnik. Praca zawodowych ogrodników, właścicieli dużych posesji lub różnego rodzaju przedsiębiorstw staje się lżejsza, szybsza, a przede wszystkim  bardziej wydajna” – powiedział Andrzej Cieciuch, ekspert firmy Husqvarna.

 

 


Wybierając traktor ogrodowy warto zwrócić uwagę na jego cechy:

o    Rozmiar kosiarki – w zależności od powierzchni pielęgnowanego terenu warto dobrać odpowiedni traktor. Moc silnika, pojemności baku, rozmiar opon czy szerokość koszenia to najważniejsze cechy.

o    Systemy bezpieczeństwa – traktory powinny być wyposażone w różnego rodzaju systemy chroniące użytkownika. Wyłącznik bezpieczeństwa unieruchamia pojazd oraz urządzenie tnące w momencie, gdy kierowca opuszcza fotel kosiarki. Urządzenie tnące wyłącza się podczas jazdy tyłem. Zawieszenie urządzenia powinno być stabilne i dobrze wywarzone, gwarantując dobre warunki do jazdy.

o    Ergonomia – dla wygody operatora, urządzenie powinno być wyposażone  w hydrostatyczną skrzynię biegów, optymalizującą prędkość i komfort jazdy. Dźwignia zmiany wysokości mechanizmu tnącego powinna znajdować się blisko fotela kierowcy. Warto także sprawdzić możliwość regulacji fotela oraz ułożenie kierownicy.

o    Trwałość – duża powierzchnia użytkowania w różnych warunkach pogodowych sprawia, że traktor musi być sprawny przez długie lata. Dlatego należy sprawdzić trwałość podwozia, jakość silnika i wskaźnik przypomnienia o regularnym przeglądzie.

 

Najlepsze narzędzia do różnych zadań:


-  Husqvarna LTH 126: Wydajny traktor o niewielkich rozmiarach z wyrzutem bocznym. Komfortowo zaprojektowana konstrukcja. Duża zwrotność dzięki kompaktowym rozmiarom oraz hydrostatycznej skrzyni biegów sterowanej za pomocą pedałów. Możliwość dołączenia nakładki BioClip.

-  Husqvarna LT 126: Traktor z wyrzutem bocznym o niewielkich rozmiarach. Przemyślana konstrukcja i ergonomia. Traktorem można łatwo manewrować nawet w ciasnych przestrzeniach, a do jego przechowania nie jest potrzebne dużo miejsca. Możliwość dołączenia nakładki BioClip®.

-  Husqvarna GTH260: Potężny traktor z bocznym wyrzutem trawy, idealnie nadaje się do pracy w dużych ogrodach. Posiada szeroką obudowę, mocną i ergonomiczną konstrukcję oraz dwucylindrowy silnik Kohler smarowany ciśnieniowo. Hydrostatyczna skrzynia biegów, w której sterowanie odbywa się przy pomocy pedałów. Blokada obrotów umożliwia wygodną jazdę ze stałą prędkością, a duże tylne koła dodatkowo sprawiają, że jedzie się bardziej płynnie.

-  Husqvarna CTH220 Twin: Atutem tej kosiarki jest mocna konstrukcja. Posiada dwucylindrowy silnik Kohler smarowany ciśnieniowo. Wydajne zbieranie oraz wygodne, szybkie opróżnianie pojemnika ze skoszonej trawy sprawiają, że model ten idealnie nadaje się do wymagających prac w dużych ogrodach. Płynna jazda dzięki hydrostatycznej skrzyni biegów, z prędkością i kierunkiem jazdy wybieranymi za pomocą dźwigni na błotniku.

Źródło: budnet.pl
Autor: ComPress S.A./ budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Pokój dla dziecka Liczba postów: 189 Grupa: Nowości ara... Szanowni Państwo, Pokój dziecka jest miejscem intensywnych zabaw. Dlatego do malowania ścian warto zastosować farbę, która pozwoli na łatwe, szybki i skuteczne....
  • Podłogi Liczba postów: 231 Grupa: Robimy stro... A co powiecie o podłogach panelowych oraz bambusowych z drewna egzotycznego? Bo moim zdaniem prezentują się równie fajnie i ciekawie, są ponadczasowe ,a ich sze...
  • Tajniki ocieplania domu Liczba postów: 5 Grupa: Budowa i re... ja osobiście polecam system ociepleń FAST, posiadam już od ponad 10 lat na styropianie 12mm i nic się nie dzieje :D
  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 353 Grupa: Robimy stro... Najbardziej preferuję deskę barlinecką, to najlepszy wybór jeżeli chodzi o podłogi drewniane. https://podlogi24.net.pl/
  • Kruszywa, rozbiórki i wyburzenia Liczba postów: 247 Grupa: Firmy budow... Światowa gospodarka powoli odchodzi od pozyskiwania węgla kamiennego na rzecz innych, bardziej ekologicznych źródeł energii. To przekłada się na coraz mniejsze....
  • blacha trapezowa Liczba postów: 138 Grupa: Robimy dach Rewelacyjny wątek . Bardzo dobrze, że ten wątek jest. __________________________________ ____________ mechanik pruszków

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 18528 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 110

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >