Łatwiejsze odśnieżanie!

Łatwiejsze odśnieżanie!

Odśnieżanie wokół domu jest jedną z podstawowych zimowych czynności do wykonania, by umożliwić bezpieczny dostęp do domu i poruszanie się po chodnikach i ścieżkach. W przypadku odśnieżania chodników bezpośrednio przylegających do posesji – usuwanie śniegu jest także obowiązkiem określonym w ustawie o prawie budowlanym. Czytaj dalej

 

Pracę tę zazwyczaj wykonujemy wcześnie rano, często – także wieczorem. I zależy nam na tym, by udrożnić przejścia szybko i bez wysiłku. Dlatego też najlepszym i najbardziej skutecznym sposobem na usunięcie śniegu jest odśnieżarka, zwłaszcza spalinowa.


Odśnieżarki spalinowe

Odśnieżarki spalinowe są maszynami zaawansowanymi technicznie oraz bardziej praktycznymi w eksploatacji od innego rodzaju sprzętu. Są wyposażone w całą gamę rozwiązań usprawniających pracę. Przede wszystkim są niezależne od źródła prądu i nieograniczone długością kabla. Są wygodne w pracy ze względu na niezawodność, moc silników, wydajność, skuteczność i techniczne udogodnienia. Wśród nich są odśnieżarki z kołowym lub gąsienicowym układem jezdnym, maszyny bez napędu, z napędem mechanicznym, hydrostatycznym oraz te najnowocześniejsze – z napędem hybrydowym. Napęd hydrostatyczny, zastosowany np. w Honda HS 760 i HSS 970 umożliwia użytkownikowi optymalne zaprogramowanie pracy maszyny – dostosowanie prędkości maszyny do grubości warstwy śniegu, którą należy usunąć.

 

Czytaj również: Zimowa ochrona roślin

 


 


Najbardziej zaawansowanymi technicznie są odśnieżarki z napędem hybrydowym, np. Honda HSM 1180i E, HSM 1590 iS E przeznaczone są dla bardzo wymagającego użytkownika, który z jednej strony docenia najnowsze osiągnięcia technologiczne i innowacje, a z drugiej – potrzebuje maszyn bardzo wydajnych i łatwych w obsłudze. Praca najbardziej zaawansowanymi technicznie maszynami, które są przeznaczone dla użytkowników bardzo wymagających i profesjonalistów, jest często zautomatyzowana. Na przykład system ICS (Inteligentny System Kontroli) umożliwia operatorowi skoncentrować się na zachowaniu odpowiedniego toru jazdy i właściwym dostosowaniu kierunku wyrzutu śniegu. System ten nadzoruje też bezpieczeństwo pracy: włączenie biegu wstecznego przy aktywowanym systemie ICS oznacza automatyczne podniesienie zbieraka, nawet jeśli sprzęgło ślimaka jest wyłączone. W system ten wyposażona jest np. maszyna Honda jak HSM  1590 iS E HYBRID.

Czytaj również: Tunele foliowe – dla początkujących i zaawansowanych działkowiczów


Cicha i wydajna maszyna do odśnieżania strefy wokół domu

Przydomowe ogródki, podjazdy, chodniki przed posesją, osiedlowe uliczki, wszelkie ciągi piesze powinny być odśnieżane regularnie i często. W takich sytuacjach najlepiej sprawdzają się maszyny niewielkich rozmiarów i lekkie, a zatem łatwe w przenoszeniu i obsłudze oraz z cichą pracą silnika, jak np. Honda HS 550.


HS 550 może być stosowana zarówno przez właścicieli domów i przydomowych ogródków, jak i przez użytkowników zajmujących się profesjonalnym odśnieżaniem. Wyposażona w zbierak o szerokości 50 cm doskonale sprawdza się w odśnieżaniu niewielkich powierzchni. Posiada gumowe łopaty wirnika, które zgarniają całkowicie pokrywę śnieżną ale i chronią płyty chodnikowe czy brukowe a także powierzchnię ogródka przed ewentualnymi uszkodzeniami.


Odśnieżarka ta posiada cichy i paliwo-oszczędny czterosuwowy silnik spalinowy HONDA o mocy 4,6KM, który gwarantuje niezawodny start w niskich temperaturach oraz wysoką wydajność maszyny – odśnieżarka HONDA HS 550 E może przerzucić do 29 ton śniegu w ciągu godziny na odległość do 8 m. Niewielkie rozmiary umożliwiają łatwe przenoszenie maszyny w kolejne miejsce wymagające odśnieżenia a całkowita niezależność od źródła energii elektrycznej sprawia, że maszyna może funkcjonować w każdym miejscu. Model ten jest prosty w obsłudze i manewrowaniu, i z powodzeniem może być także kierowany przez kobiety. Ze względu na kołowy układ jezdny - zalecana jest do odśnieżania równych powierzchni.

Źródło: COMUNICAT / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 18322 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 77

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >