Najczęściej popełniane błędy podczas remontu łazienki

Najczęściej popełniane błędy podczas remontu łazienki

Remont łazienki może być wyzwaniem, zwłaszcza dla tych, którzy podejmują się go samodzielnie. Łatwo jest wtedy popełnić błędy, które mogą utrudnić korzystanie z łazienki i prowadzić do kosztownych napraw w przyszłości. Jak przeprowadzić remont łazienki, by stała się ona wizytówką domu, a nie źródłem frustracji? Sprawdź nasz poradnik, aby wiedzieć jakich błędów unikać. Czytaj dalej

 

Łazienka jest jednym z najbardziej wymagających pomieszczeń do rozplanowania. W niewielkim wnętrzu każdy szczegół ma znaczenie dla wygody, funkcjonalności i estetyki, dlatego należy z rozwagą podejść do kwestii rozmieszczenia sprzętów i mebli. Powinniśmy też być przygotowani na nieoczekiwane niespodzianki, które mogą utrudnić i spowolnić pracę. Poniżej wymieniamy najczęściej popełniane błędy przy remoncie łazienki, na które warto uważać.

 

 Najczęściej popełniane błędy podczas remontu łazienki

Defra Stilla

1. Nieodpowiednie planowanie i brak konkretnego projektu

Zbyt pochopne podejście do remontu łazienki to częsty błąd. Wyobrażamy sobie, że prace remontowe przebiegną szybko i sprawnie, bez żadnych niespodzianek, kiedy nagle proces zaczyna się komplikować.  Im większy remont, tym więcej rzeczy może pójść nie tak, dlatego bądźmy na nie przygotowani i postarajmy się zawczasu pomyśleć o tym, jak przygotować się na sytuację, kiedy remont się przeciągnie. Przygotujmy też dokładny plan tego, jak łazienka ma wyglądać, łącznie z listą niezbędnych sprzętów, mebli i elementów wykończeniowych. Dobrze jest zakupić je z wyprzedzeniem, tak by uniknąć oczekiwania. Bez przygotowania planu remontu i listy zakupów łatwo jest stracić kontrolę nad procesem i efektem końcowym.

 

Czytaj również: 3 szybkie kroki na odświeżenie łazienki

 Najczęściej popełniane błędy podczas remontu łazienki

Defra Stilla

2. Błędne wybory materiałów

Łazienka jest miejscem narażonym na wilgoć i temperatury, które mogą się gwałtownie zmieniać. Zastosowanie materiałów niedostosowanych do takich warunków może prowadzić do trwałych zniszczeń i pociągać za sobą konieczność ponownego remontu. Dotyczy to szczególnie mebli, które zaczną pęcznieć i rozwarstwiać się, jeśli nie będą odpowiednio zabezpieczone przed oddziaływaniem wilgoci. Aby tego uniknąć, już zawczasu warto wybrać zabudowę o specjalnych parametrach – Należy zwrócić uwagę, aby szafki łazienkowe były wykonane z odpowiednich materiałów i dokładnie wykończone. Dobrym przykładem są meble z kolekcji Stilla - ich fronty wykonane są z trwałej płyty MDF i pokryte światłoutwardzalnym lakierem, który zabezpiecza je przed zawilgoceniem i przebarwieniami – radzi ekspert marki NAS. 

 

Najczęściej popełniane błędy podczas remontu łazienkiDefra Stilla

3. Za mało miejsca do przechowywania

Często popełnianym błędem przy remoncie łazienki jest ograniczanie się w umeblowaniu do szafki podumywalkowej i słupka. To błędne podejście, dlatego że w łazience przechowujemy zazwyczaj ogromną liczbę rzeczy. Odpowiednia ilość szafek, półek i szuflad jest kluczowa, aby utrzymać porządek i estetykę tego pomieszczenia. Rzeczy przechowywane na wierzchu mogą zaburzać spójny wygląd łazienki i utrudniać utrzymanie porządku. - Odpowiednio dużo miejsca do przechowywania uzyskamy decydując się na meble modułowe, które można łączyć w pojemne zabudowy, jak na przykład szafki z kolekcji Stilla. Występują one w wielu wymiarach i głębokościach, dlatego łatwo umeblujemy nimi każdą przestrzeń. Na uwagę zasługuje tu szeroki i pojemny słupek, mieszczący nawet wiadro z mopem. Dekoracyjne blendy w trzech kolorach, które są częścią zestawu, dają możliwość personalizacji wyglądu mebli. Dodatkowo, istnieje opcja uzupełnienia zabudowy nóżkami, co pozwala jeszcze bardziej dostosować ją do swoich upodobań i aranżacji wnętrza – dodaje ekspert marki NAS. Dobrze zaplanowana zabudowa pozwoli więc na maksymalne wykorzystanie dostępnego miejsca, dzięki czemu łazienka stanie się bardziej praktyczna.

 

Najczęściej popełniane błędy podczas remontu łazienki

Defra Stilla

4. Zaniedbanie wentylacji

Słaba wentylacja to zmora niejednej łazienki. Brak odpowiedniego przepływu powietrza może prowadzić do utrzymywania się nieprzyjemnych zapachów, powstawania pleśni i utrudnionego wysychania ręczników. Efektywny wentylator powinien rozwiązać ten problem. Musi być on dostosowany wydajnością do metrażu pomieszczenia i wyposażony w czujnik zawilgocenia. Ważne jest również utrzymanie w dobrym stanie kratki wentylacyjnej. Dbanie o właściwą wentylację wpłynie pozytywnie na jakość powietrza w łazience i komfort korzystania z niej.

 

Czytaj również: Jak przenieść luksus Orient Expressu do domowej łazienki?

 

Najczęściej popełniane błędy podczas remontu łazienki

Źródło: Sfera Group / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19215 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 124

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >