Nowy trend we wnętrzach - dopamine decor

Nowy trend we wnętrzach - dopamine decor

Dopamine decor to jeden z najgorętszych trendów kolorystycznych, który kształtuje tegoroczną estetykę w aranżacyjnym świecie. Jego założenie jest bardzo proste - projektowane zgodnie z nim wnętrza mają wzbudzać poczucie radości. Sprawdzamy, czym się kierować, by urządzić dom w duchu dopamine decor. Czytaj dalej

 

Wnętrze wywołujące poczucie szczęścia dla każdego może wyglądać inaczej, dlatego trend dopamine decor przybiera różnie formy. Jednak wspólnym mianownikiem dla dopaminowych przestrzeni jest zasada „im wiecej, tym lepiej”. Urządzając poprawiające sampopoczucie wnętrza nie należy się więc ograniczać, ale postawić na aranżacyjną swobodę. Inspirację stanowić mogą ulubione elementy dekoracyjne lub wywołujące radość kolory.

 

Nowy trend we wnętrzach - dopamine decorTikkurila Optiva_kolor K319 Flamingo

We wnętrzach skąpanych w optymistycznych barwach zdecydowanie trudniej o zły humor. Dlatego żywiołowe tonacje to gotowa recepta na aranżacje, które wpłyną na lepszy nastrój. Słoneczny wystrój w żółtych odcieniach, jak np. S302 Grapefruit z palety Tikkurila zapewni zastrzyk pozytywnej energii na cały dzień i rozchmurzy domowników nawet w ponure dni.

 

Nowy trend we wnętrzach - dopamine decorTikkurila Everal Aqua Semi Matt 40 kolory M384 Basilica, M316 Tomato,  Tikkurila Optivia Semi Matt 20_kolor Y487 Piazza

Czytaj również: Dzięki mocnym kolorom nasze mieszkanie będzie się prezentowało oryginalnie i inspirująco

 

Do dopaminowych kolorów z całą pewnością należy zaliczyć energetyczny róż. Wykorzystany na dużych powierzchniach w pomieszczeniu wykreuje odważną, a przy tym wyjątkowo efektowną aranżację. Ściana przemalowana farbą Tikkurila  w pobudzającym kolorze Bubba in Berlin będzie kapitalnie harmonizować ze sztukaterią w jaśniejszym o kilka tonów różu, wyznaczając elegancki styl wystroju, który dodatkowo podkreślą metaliczne akcenty w tonacjach miedzi i miękkie welury. 

 

 Nowy trend we wnętrzach - dopamine decor

Tikkurila Everal Aqua Semi Matt 40 kolory F497 Paper, S302 Grapefruit

Czytaj również: Co sprawia, że o wnętrzu można powiedzieć - ma artystyczną duszę?

 

Inną wnętrzarską alternatywą, która także potrafi wywołać uśmiech na twarzy, jest wykorzystanie w aranżacji zieleni. Nasycony odcień M384 Basilica wprawnie ożywi wnętrze, wprowadzając do domu dynamiczną nutę. Radosny efekt wzmocnią zawieszone na ścianie półki w wyrazistym, np. pomarańczowym, kolorze. Dekoracje na kuchennym blacie zgrabnie uzupełnią wystrój, zgrywając się kolorystycznie z frontem szafek pomalowanych emalią Tikkurila Everal Aqua.

 

Nowy trend we wnętrzach - dopamine decorTIKKURILA COLOR NOW 2024, KOLOR BUBBA IN BERLIN

Źródło: Practum / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19215 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 111

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >