Odbędzie się spotkanie w ramach projektu „Partnerstwo na wszystkich etapach cyklu życia zrównoważonej inwestycji budowlanej”

Odbędzie się spotkanie w ramach projektu „Partnerstwo na wszystkich etapach cyklu życia zrównoważonej inwestycji budowlanej”

20-go października 2011r. w Warszawie, odbędzie się kolejne, V spotkanie w ramach projektu „Partnerstwo na wszystkich etapach cyklu życia zrównoważonej inwestycji budowlanej”, zainicjowanego przez firmę RD bud. Tematem spotkania będzie finansowanie zrównoważonych inwestycji budowlanych.

 

Ostatnie, choć bardzo ważne, spotkanie robocze jest poświęcone dyskusji na temat finansowania zrównoważonych środowiskowo inwestycji. Głównym tematem spotkania będą opcje pozyskiwania źródeł na nowe przedsięwzięcia, jak też na modernizację już istniejących budynków (bądź też innych obiektów), by minimalizowały negatywny wpływ na otoczenie.  Zaproszeni eksperci podzielą się wiedzą z zakresu aspektów podatkowych. Zastanowimy się wspólnie jak nakłady na wysokiej klasy technologie, np. energooszczędne, przekładają się na koszty utrzymania budynku oraz samych zaawansowanych środowiskowo urządzeń.

 

Czytaj również: Odbędzie się bezpłatna konferencja „Ocieplanie od wewnątrz” w Warszawie

 

Poszukamy odpowiedzi na pytania na ile budynki o zrównoważonym charakterze są atrakcyjne dla potencjalnych kupców instytucjonalnych (fundusze inwestycyjne), prywatnych (mieszkania), a na ile dla najemców. Jak można scharakteryzować wymienione grupy obecnie, a jaki może być ich skład w przyszłości. Wreszcie - posługując się konkretnymi cyframi, wiedzą i doświadczeniem - spróbujemy dać odpowiedź na ile zrównoważone projekty są opłacalne i czy można na nich zarobić. Jak ta odpowiedź kształtuje się w Polsce, jak na innych rozwiniętych rynkach.

 

 

Do dyskusji na powyższe tematy zaprosiliśmy grono specjalistów najwyższej klasy z bogatym doświadczeniem na polskim rynku i rynkach zagranicznych. Ta szeroka perspektywa pozwoli im przyjrzeć się z bliska sytuacji w kraju i porównać ją do obecnych trendów panujących w innych państwach Europy. Poznamy opinię inwestorów, deweloperów, zarządców i najemców/kupców. Spotkanie dotyczące finansowych aspektów zrównoważonych inwestycji budowlanych kończy tegoroczny cykl seminariów w ramach projektu "Partnerstwo na wszystkich etapach cyklu życia zrównoważonej inwestycji budowlanej". Poprzednie seminaria dotyczyły następujących tematów:

 

1. Potrzeba edukacji społecznej – podnoszenie świadomości społecznej w kwestii zrównoważonego rozwoju.

 

2. Wymóg objęcia planami miejscowymi wszystkich obszarów zurbanizowanych.

 

3. Potrzeba zintegrowanego projektowania. Świadomość nowoczesnych rozwiązań w branży oraz wprowadzenie obowiązku wdrożenia nowoczesnych rozwiązań.

 

4. Potrzeba skoordynowania i ujednolicenia obecnych regulacji prawnych.

 

Inicjatorem projektu jest firma RD bud. Partnerami seminarium są Pilkington Polska, Ożóg i Wspólnicy, Reino Partners, PwC, Buro Happold oraz Luxiona Poland.
Patronat medialny nad projektem objęli: Puls Biznesu, Architektura - Murator, Inwestycje Budowlane - Murator, portal informacyjny Murator PLUS; Ecomanager, Biznes i Ekologia oraz portal urbanistyka.info.pl. Produkcją oraz promocją seminariów zajmują się firmy Bluevine Consulting oraz Fautor Sustainable Marketing.   

2011-10-13
Źródło: Fautor / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Osrodek Terapii Uzależnień Liczba postów: 73 Grupa: Trudne tema... Dobrze skorzystać z wszywki Esperal https://esperal-poznan.com.pl/, która pomoże zwalczyć alkoholizm.
  • Sklep internetowy Liczba postów: 54 Grupa: Trudne tema... Internetowy sklep rowerowy to wygodne rozwiązanie dla osób, które chcą kupić rower lub akcesoria rowerowe bez wychodzenia z domu. Dodatkowo, internetowy sklep r...
  • Jaki podział domu po rozwodzie? Liczba postów: 647 Grupa: Trudne tema... A może uda Wam się jakoś porozumieć? Może nie wszystko jeszcze stracone? Nie podejmujcie zbyt pochopnie decyzji o rozstaniu, bo może jeśli się postaracie to uda...
  • Prezent dla taty Liczba postów: 75 Grupa: Trudne tema... Ja dla mojego taty zawsze kupuję kawę ze strony https://winotoskanii.pl jest ona już sprawdzona przez nas i jest wyśmienita. Całkiem inaczej smakuje niż te z su...
  • problemy z cerą Liczba postów: 52 Grupa: Trudne tema... Na wszelkie problemy z cerą idealny będzie produkt z oferty Tymofarm a dokładniej Neoglandyna i Padma. Jeden pomaga w problemach z skórą a drugi wzmacnia organi...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18322 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 100

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >