Podłoga w pokoju dziecięcym

Podłoga w pokoju dziecięcym

Pokój dziecka to miejsce, gdzie wybór pokrycia podłogi ma szczególne znaczenie. Co wybrać, aby było praktycznie, a jednocześnie podobało się naszym dzieciom – i to nie tylko tym najmłodszym? Czytaj dalej

 

Pokój dziecka rośnie razem z nim. Od malucha do nastolatka - jego wystrój zmienia się wraz z wiekiem i zainteresowaniami gospodarza. Nie zmienia się natomiast jedno – jest to jedno z najbardziej eksploatowanych pomieszczeń w naszym domu. Dlatego wybierając pokrycie na podłogę musimy wybrać coś, co sprosta dziecięcym wyzwaniom. Poniżej prezentujemy propozycje stylistów współpracujących z marką KOMFORT.

 

 

Czytaj również: Podłogi laminowane

 

 

Wykładzina dywanowa

 

Pokój dziecka to drugie, obok sypialni miejsce, gdzie szczególnie chętnie układamy wykładziny dywanowe. Dlaczego? Bo są miękkie i przytulne, przez co gwarantują bezpieczną zabawę na podłodze, m.in. łagodząc skutki upadków, gdy nasz maluszek dopiero uczy się chodzić. Dodatkowo doskonale ocieplają i wyciszają pomieszczenie oraz - podobnie jak drewno - regulują jego wilgotność (kumulują nadmiar i oddają ją, gdy pomieszczenie staje się zbyt suche). Wiele osób obawia się o obecność roztoczy – niesłusznie! Odpowiednio zaimpregnowana wykładzina nie przyciąga, a wręcz odpycha kurz i roztocza.Kolejną zaletą wykładziny jest łatwy montaż – nawet na dotychczasowej podłodze: drewnianej  czy panelach – oraz późniejszy demontaż. Dzięki temu, urządzając pokój dziecka możemy zaszaleć z barwnym dziecięcym wzorem, a gdy nasza pociecha podrośnie, po prostu ją zdejmiemy i wrócimy do pierwotnej podłogi.. lub położymy nową wykładzinę, w bardziej “dorosłej”  stylistyce.     

 

 

 

 

 

Czytaj również: Dywany w kwiaty

 


Wykładzina elastyczna

 

Podobnie jak wykładzina dywanowa łatwo się montuje i jest dostępna w niezwykle atrakcyjnych, dziecięcych i młodzieżowych wzorach i kolorach. Może nie jest tak przytulna, ale za to jeszcze bardziej trwała i odporna – szczególnie na wilgoć i mokre plamy. Dlatego styliści Sklepów KOMFORT polecają ją zwłaszcza do pokoi pełnych inwencji w zabawie przedszkolaków oraz uczniów.  

 

Dywan

 

Dywan to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą, aby dzieciakom było ciepło i wygodnie, ale jednocześnie nie planują trwale zakrywać znajdującej się w pokoju drewnianej podłogi czy paneli. Dodatkowymi zaletami dywanów są jeszcze większa łatwość sprzątania (choćby poprzez możliwość porządnego wytrzepania go przy okazji wiosennych porządków) oraz to, że w każdej chwili możemy go zwinąć, przenieść na inne miejsce (np. przy okazji przemeblowania pokoju)  lub po prostu wymienić na inny. Warto wiedzieć, że funkcję dywanu może również pełnić wykładzina, którą w Sklepach KOMFORT możemy zamówić przyciętą na dowolny wymiar i kształt oraz odpowiednio obszytą.

 

 

Źródło: Komfort / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18802 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 153

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >