Podłogi z egzotycznego drewna

Podłogi z egzotycznego drewna

Niespotykane kolory, ciekawy wzór słojów, wysoka jakość i trwałość – zalety egzotycznych podłóg drewnianych można wymieniać bez końca. Merbau, lapacho czy jatoba dla wielu z nas brzmi jednak równie tajemniczo, jak egzotycznie. Czytaj dalej

 

Drewno drzew egzotycznych, wykorzystywane do produkcji parkietów, zazwyczaj jest twarde i bardzo odporne na intensywne użytkowanie, a jego największą zaletą jest niezwykła, oryginalna uroda. W kolekcji Exotic Wood, firmy Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe, obejmującej deski tarasowe, łazienkowe i klasyczne deski podłogowe znajduje się wiele gatunków drewna z odległych zakątków świata – z Afryki, Azji oraz Ameryki Południowej.

 

 

Producenci drewnianych podłóg nie kryją, że moda na egzotyczne drewno od kilku lat słabnie. Teak, lapacho czy jatobę z salonów wypiera rodzimy dąb. Tym bardziej, że nowoczesne rozwiązania umożliwiają jego barwienie na „egzotyczne”, ciemne kolory. Szansą na powrót egzotycznych podłóg na salony może być jednak moda na lofty – Szare, minimalistyczne wnętrza postindustrialne nabiorą szlachetnego wyglądu, jeśli zamiast klasycznych, rodzimych desek wybierzemy te egzotyczne – mówi Katarzyna Wątor, dyrektor Działu Marketingu Kopp-Podłogi Naturalnie Doskonałe – Ciemne, szlachetne deski Merbau czy Wenge nie tylko ozdobią surowe wnętrze loftu. Taki wybór to także pewność, że drewniana podłoga będzie nam służyła przez wiele lat.

 

Czytaj również: Panele dębowe

 

Deski egzotyczne świetnie też wpisują się w nowoczesne wnętrza – jasne, szare, minimalistyczne. Można je stosować nie tylko na podłodze, ale też na ścianach i na suficie.

 

W Ameryce Południowej czy Indonezji wybór jatoby, lapacho czy merbau do postindustrialnych wnętrz nikogo by nie dziwił. Te gatunki drewna, dzięki swoim właściwościom, powszechnie wykorzystuje się w przemyśle. Produkuje się z nich podkłady kolejowe czy obręcze kół, wykorzystuje się je w kolejnictwie, budownictwie wodnym i przemyśle chemicznym. – Szeroki wybór egzotycznych podłóg otwiera przed architektami wnętrz całkiem nowe możliwość aranżacyjne – mówi Katarzyna Wątor – W ofercie Kopp-Podłogi Naturalnie Doskonałe wszystkie egzotyczne podłogi dostępne są także w wersji surowej, co pozwala dodatkowo dopasować podłogę do charakteru wnętrza. Egzotyczne podłogi można pokryć lakierem, woskiem twardym olejnym lub olejować.

 

Czytaj również: Jak zadbać o panele podłogowe

 

Ciekawym pomysłem na wykorzystanie egzotycznych gatunków drewna na podłogach jest połaczenie ich z klasycznymi, rodzimymi deskami podłogowymi. W ten sposób, kolorem drewna, możemy wydzielić z otwartej przestrzeni kuchnię czy przedpokój.

 

 

W kolekcji Exotic Wood firmy Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe znajdziemy 30 różnych, egzotycznych propozycji litych podłóg drewnianych. Są w niej te najbardziej znane deski egzotyczne, jak merbau czy wenge, ale także tajemniczo brzmiące verdolago, tarara amarillo, sucupira czy mutenya. Wszystkie podłogi dostępne w ofercie firmy pochodzą z kontrolowanych źródeł. – W Kopp-Podłogi Naturalnie Doskonałe skrupulatnie sprawdzamy, czy egzotyczne drewno, wykorzystywane do produkcji naszych podłóg posiada odpowiednią dokumentację, potwierdzającą że drewno pochodzi z legalnego źródła – zapewnia Katarzyna Wątor.

Źródło: Red Star Media / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19214 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 282

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >