Prawidłowe oświetlenie w kuchni

Prawidłowe oświetlenie w kuchni

Funkcjonalna czyli dobrze oświetlona – radzimy, jak zaaranżować przestrzeń kuchenną. Prawidłowe oświetlenie to nie tylko element nadający kuchni wyjątkowego charakteru. To także kwestia funkcjonalności oraz komfortu podczas gotowania i spożywania posiłków. Podpowiadamy, jakie rozwiązania wybrać, aby powiększyć optycznie przestrzeń, wyeksponować meble i nadać wnętrzu wyjątkowego charakteru. Czytaj dalej

 

BEZPIECZNE ŹRÓDŁO

 

Dawno minęły czasy, kiedy jedynym i podstawowym źródłem światła w kuchni były lampy sufitowe. Nowoczesne pomieszczenie wymaga specjalnej oprawy, dlatego też niezbędne jest zainstalowanie takich rozwiązań, które podkreślą charakter wnętrza, a także wyeksponują jego urok. Przy podejmowaniu decyzji o wyborze oświetlenia powinniśmy uwzględnić przede wszystkim warunki panujące w pomieszczeniu i funkcjonalność rozwiązań. Zastanówmy się, które miejsca w kuchni są strategiczne z punktu widzenia przygotowywania posiłków. Ważny jest nie tylko komfort pracy, ale także bezpieczeństwo.

 

 

 

Czytaj również: Projektujemy kuchnie

 

 

Kluczowym miejscem jest bez wątpienia kuchenka, blat, wyspa i stół, przy którym spożywamy posiłki.Pamiętajmy, że źródłem światła w kuchni jest nie tylko oświetlenie sufitowe i podszafkowe. Powstaje coraz więcej rozwiązań, które, oprócz swoich podstawowych funkcji użytkowych, spełniają także dodatkową rolę. Jednym z nich są okapy kuchenne wyposażone w panelowe lub punktowe oświetlenie LED o przyjemnej dla oka barwie. Żarówki montowane w takich urządzeniach charakteryzują się niewielkim poborem mocy. Światło przez nie generowane jest nie mniej ważne od tego, które emitowane jest przez lampy – doświetla bowiem strategiczne miejsca w kuchni. Przekłada się to na komfort i bezpieczeństwo podczas przygotowywania posiłków – podkreśla Kamil Machura, ekspert firmy Ciarko, zajmującej się produkcją okapów kuchennych.

 

 

 

Czytaj również: Odśwież kuchnię na wakacje

 

 

GRA ŚWIATEŁ

 

 Zwolennicy minimalizmu i nowoczesnych wnętrz docenią takie rozwiązania, jak lampy wiszące o oryginalnym kształcie, oświetlenie podszafkowe lub sufitowe. Pamiętajmy także, że za pomocą oświetlania możemy ukryć mankamenty wnętrza: wąskie pomieszczenie optycznie powiększymy dzięki naświetleniu jednej ze ścian, natomiast niskie poprzez zamontowanie oświetlenia sufitowego. Walory estetyczne są równie ważne jak funkcjonalność. W nowoczesnych wnętrzach, charakteryzujących się dużą powierzchnią użytkową, coraz częściej decydujemy się na przeniesienie stanowiska pracy spod ściany na środek kuchni – mówi Kamil Machura, ekspert firmy Ciarko. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem są okapy wyspowe. Z jednej strony pochłaniają nieprzyjemne zapachy unoszące się nad płytą grzewczą zamontowaną w wyspie, z drugiej – dzięki oryginalnemu wzornictwu nadają wnętrzu indywidualnego charakteru. Oświetlają także stanowisko pracy – dodaje ekspert.Bez względu na to, jakie rozwiązania wybierzemy, pamiętajmy o najważniejszym kryterium – bezpieczeństwie oraz takim doborze oświetlenia, które poprawi komfort pracy podczas przygotowywania posiłków.

Źródło: strefa-pr / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19158 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 291

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >