„Produkt na Medal 2012” dla HODNA F720

„Produkt na Medal 2012” dla HODNA F720

Aries Power Equipment, Generalny Dystrybutor Maszyn i Urządzeń HONDA w Polsce, otrzymał nagrodę „Produkt na medal 2012” za profesjonalny zestaw F720 do pielęgnacji boisk z nawierzchnią syntetyczną.

 

Wyróżnienie zostało przyznane przez Polski Klub Infrastruktury Sportowej w ramach programu „budujemy Sportową Polskę”. Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się 24 stycznia br. podczas międzynarodowych targów BUDMA – Centrum Budownictwa Sportowego. HONDA F720 jest jednym z niewielu dostępnych na polskim rynku kompleksowym zestawem maszyn stworzonym specjalnie do profesjonalnej pielęgnacji boisk i stadionów z syntetyczną nawierzchnią. Jego stosowanie umożliwia przedłużenie żywotności nawierzchni, a użytkownikom zapewnia komfort i bezpieczeństwo. Służy zarówno do bieżącej konserwacji nawierzchni, jak i do jej rewitalizacji. Składa się z sześciu maszyn: ciągnika jednoosiowego Honda F720, który stanowi jednostkę napędową całości oraz zamiatarki FBZ 120, równiarki rotacyjnej FBR 80, brony aktywnej FBB 120, szczotki wczesującej FBS 170 i rozrzutnika granulatu FBG 100. Zestaw podstawowy można uzupełnić, według potrzeb, o dodatkowe akcesoria.

 

Czytaj również: Przedstawienie oferty narzędzi i elektronarzędzi na BUDMIE

 

„Zestaw maszyn HONDA F720, który proponujemy, jest inicjatywą firmy Aries Power Equipment. Powstał w wyniku połączenia naszych doświadczeń, obserwacji i konkretnych potrzeb oraz wymagań w zakresie profesjonalnej pielęgnacji boisk z nawierzchnią syntetyczną. Jest to zestaw specjalistyczny - każda z maszyn zestawu spełnia bardzo istotną funkcję w procesie prawidłowego utrzymania syntetycznych boisk, by korzystanie z nich było bezpieczne dla użytkowników i ekonomiczne dla zarządców obiektów. Dodatkowo – wszystkie maszyny są łatwe w obsłudze i technicznym serwisowaniu. Urządzenia mogą być również wykorzystywane do pielęgnacji terenu wokół boiskowej nawierzchni, a ich przechowywanie nie jest kłopotliwe, ponieważ cały zestaw mieści się na zaledwie 10 metrach kwadratowych. ” – powiedział Paweł Cudny, Specjalista ds. maszyn do pielęgnacji boisk Aries Power Equipment.

 

 

Syntetyczna nawierzchnia boiska, tak jak i naturalna murawa, wymaga systematycznej pielęgnacji. Jej specyfika wynika między innymi ze struktury: warstwy piasku kwarcowego, sztucznej trawy oraz gumowego lub syntetycznego granulatu. Bieżące użytkowanie nawierzchni i warunki meteorologiczne jak opady śniegu i deszczu, powodują niekorzystne zmiany na nawierzchni boiska,  które wpływają przede wszystkim na bezpieczeństwo użytkowników. Systematyczna pielęgnacja, która powinna się odbywać przynajmniej raz w tygodniu, a szczególnie po opadach śniegu i deszczu, ma na celu przywrócenie trawie sprężystości i pionowego ustawienia, zachowanie prawidłowej przepustowości wszystkich warstw, by na boisku nie tworzyły się kałuże stojącej wody a trawa nie położyła się i nie utworzyła śliskiej powierzchni.

 

Do podstawowych wymaganych zabiegów należy systematyczne oczyszczenie boiska z wszelkich niebezpiecznych elementów jak śmieci, błoto i glony, bronowanie, szczotkowanie oraz uzupełnianie drobnych ubytków wypełnienia. Trzy – cztery razy w roku wskazane jest wykonanie poważniejszego zabiegu polegającego na rewitalizacji nawierzchni czyli regeneracji wypełnienia, wyrównania powierzchni, rozbrylenia granulatu, wyprostowaniu i oczyszczeniu włókien syntetycznych w celu poprawienia stanu i sprężystości nawierzchni syntetycznej. W tym procesie podstawową rolę pełni szczotka rotacyjna, która spełnia wszystkie powyższe wymagania.

 

Czytaj również: Konferencja Zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom służb specjalnych

 

„Produkt na Medal 2012 jest dla nas bardzo ważnym wyróżnieniem. Oznacza, że zestaw HONDA F720 jest doceniany w branży i cieszy się dobrą opinią użytkowników. Nasz produkt jest stosowany w Ośrodkach Sportu i Rekreacji, na boiskach objętych programem Orlik.” – powiedział Paweł Porucznik, Dyrektor Generalny Aries Power Equipment. „Zestaw maszyn, który proponujemy jest optymalnie dostosowany do obowiązujących wymogów w procesie profesjonalnej pielęgnacji syntetycznych boisk. Produkt ten jest efektem wieloletnich doświadczeń i wsłuchiwania się w potrzeby użytkowników. Bliskie naszej firmie są także zagadnienia sportu i rekreacji - od 20 lat angażujemy się w przedsięwzięcia z tym związane. Zależy nam, by młode pokolenie miało szeroki dostęp do zadbanych obiektów sportowych. Dążymy też do tego, aby zwracać uwagę na bezpieczeństwo użytkowania boisk i stadionów o syntetycznej nawierzchni, i dzięki profesjonalnej pielęgnacji zachować je w odpowiednim stanie przez wiele lat. Dlatego też przystąpiliśmy do ogólnopolskiego programu „budujemy Sportową Polskę” prowadzonego przez Polski Klub Infrastruktury Sportowej.” 

 

 

Produkt na Medal 2012

Wyróżnienie „Produkt na Medal” jest przyznawane przez Polski Klub Infrastruktury Sportowej, inicjatora i organizatora ogólnopolskiego programu promocji Gmin i Powiatów „budujemy Sportową Polskę” i partnera ''Programu na rzecz rozwoju infrastruktury sportowej i rekreacyjnej w Polsce'', zainicjowanego i realizowanego przez miesięcznik ''Builder''. „Produkt na medal 2012” jest przyznawany firmom za materiały konstrukcyjne i budowlane, produkty i technologie specjalistyczne, sprzęt, urządzenia, wyposażenie i akcesoria sportowe, a także usługi doradcze, finansowe, zarządzania i IT.

 

Nagroda dla zestawu HONDA F720 została wręczona podczas targów Centrum Budownictwa Sportowego BUDMA – wspólnej inicjatywy Polskiego Klubu Infrastruktury Sportowej i Międzynarodowych Targów Poznańskich, realizowanej przy współpracy redakcji miesięcznika "Builder" i magazynu "sportplus", która jest organizowana od 2005r. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji targów CBS BUDMA, która odbywa się w dniach 24 – 27 stycznia br. w Poznaniu, jest „budujemy Sportową Polskę”.

 

Honda F720 – profesjonalny zestaw do pielęgnacji boisk z nawierzchnią syntetyczną

Zestaw Honda F720 to zestaw, który zapewnia kompleksową i profesjonalną pielęgnację boisk z nawierzchnią syntetyczną. Jest dostosowany do oczekiwanego efektu jakim jest bezpieczeństwo użytkowników oraz bezpieczeństwo finansowe zarządców obiektów. Został stworzony z myślą o efekcie pracy, funkcjonalności, łatwości w obsłudze i technicznym serwisowaniu. Podstawowy zestaw jest także niekłopotliwy w przechowaniu, ponieważ można go zmieścić na powierzchni 10 mkw. Aries Power Equipment zapewnia użytkownikom profesjonalną obsługę serwisową w zakresie dostaw maszyn i części zamiennych oraz pomocy w przypadku problemów technicznych.

 

Czytaj również: Podsumowanie konferencji DuPont w Polsce

 

Zestaw Honda F720 stanowią:

1.    Ciągnik jednoosiowy Honda F720 – jednostka napędowa zestawu. Niezawodna podczas pracy, łatwa w obsłudze i manewrowaniu (6 biegów do przodu i 2 do tyłu).

 

2.    Zamiatarka FBZ 120 – łatwe w obsłudze urządzenie do bieżącego, systematycznego oczyszczania boiska. Jest to szczotka, dzięki której można efektywnie usunąć wszystkie zanieczyszczenia stałe, jakie mogą znaleźć się na płycie boiska (kamienie, szkła, papiery, kubki, butelki, liście). Dodatkowo urządzenie może być wykorzystywane do czyszczenia bieżni i boisk poliuretanowych, chodników, parkingów. Natomiast zimą – do usuwania śniegu i błota pośniegowego.

 

3.    Równiarka rotacyjna FBR 80 – podstawowa maszyna do zabiegu rewitalizacji nawierzchni syntetycznej boiska.  Służy do wyrównywania nawierzchni, prostowania włókien trawy i przywracania im sprężystości, rozbrylania i „napowietrzania” granulatu, czyszczenia trawy z powłoki organicznej (mchu, grzybów i chwastów).

 

4.    Brona aktywna FBB 120 – urządzenie przeznaczone do bieżącej, systematycznej pielęgnacji boiska. Służy do przywracania nawierzchni boiska sprężystości: rozluźnia zbity granulat, czyści trawę z wbitych w nią wszelkich zanieczyszczeń. „napowietrzona” warstwa granulatu poprawia przepustowość wody i elastyczność nawierzchni.

 

5.    Szczotka wczesująca FBS 170 – przeznaczona do bieżącej, systematycznej pielęgnacji boiska. Służy do szybkiego i równomiernego wczesania oraz rozprowadzenia granulatu, zebrania zanieczyszczeń wydobytych wcześniej przy użyciu Brony FBB 120. Urządzenie FBS 170 powinno się stosować przynajmniej raz w tygodniu - po pracach maszynami, które rozluźniają wypełnienie – FBR 80, FBB 120 i FBZ 120. Dodatkowo, FBS 170 można wykorzystywać przy budowie boiska, np. do równomiernego rozprowadzenia warstw granulatu.

 

6.    Rozrzutnik granulatu FBG 100 – służy do bieżącej i okresowej pielęgnacji nawierzchni boiska. Przeznaczony do uzupełniania braków warstwy granulatu lub piasku, które są nieuniknione i powstają w trakcie użytkowania boiska: granulat, piasek są stopniowo wynoszone z boiska na butach lub wydmuchiwane przez wiatr.

 

7.    Nośnik narzędzi FBW 100 – jest niezbędnym urządzeniem służącym do podłączenia poprzez uchwyt tylny szczotki wczesującej FBS 170 i brony aktywnej FBB 120 oraz rozrzutnika granulatu FBG 100.

 

Akcesoria do zestawu HONDA F720

•    Przyczepa transportowa – przeznaczona do transportu granulatu, sprzętu sportowego, wywozu śmieci, liści, skoszonej trawy -  umożliwia transport ładunków o masie od 350 do 500 kg.

 

•    Lemiesz odśnieżający (typu A i B) – służy do zgarniania śniegu z boiska oraz dużych placów i ciągów pieszych.

 

•    Dmuchawa HHB 25E – zapewnia sprawne usuwanie zanieczyszczeń z całej powierzchni obiektów sportowych. Umożliwia sprzątanie liści, śmieci oraz świeżego śniegu. Dodatkową, za pomocą HHB 25E można szybko wprowadzić na boisko granulat.

 

2012-01-25
Źródło: COMUNICAT / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

 • Jakie miejscowości turystyczne polecacie? Liczba postów: 26 Grupa: Opinie Polecam Kraków. Ostatnio byłem pierwszy raz i się zakochałem. Kupiłem przedtem kamerkę https://megadron.pl/pl/products/kamera-s portowa-dji-osmo-action-4-standar...
 • Transport za granicę... Liczba postów: 36 Grupa: Trudne tema... Jeśli jesteś zainteresowany logistyką towarową i szukasz sposobów na efektywne połączenie transportu morskiego z transportem lotniczym, ten artykuł https://baza...
 • Firma transportowa Liczba postów: 72 Grupa: Trudne tema... Korzystałem z usług przewozu towarów cargo promem z Barcelony na Majorkę i jestem bardzo zadowolony z całego procesu. Na samym początku, proces rezerwacji przeb...
 • samochód Liczba postów: 74 Grupa: Trudne tema... Wiadomo, że z biegiem czasu zawsze coś w autko jest do podreperowania, to normalne - gdy się używa. Mnie teraz czeka naprawa skóry i na szczęście znalazła...
 • Kurs korony czeskiej Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Witam. Poleci ktoś jakiś kantor który oferuje najlepszy kurs korony czeskiej w warszawie? Dzięki.

Ostatnio na forum

 • Rozbiórki Liczba postów: 105 Grupa: Stawiamy śc... I chose the best slots for myself icecasino.com/en Here it seems that you can often win. And you can play in this gaming club not only for pleasure, but also to...
 • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 353 Grupa: Robimy stro... Najbardziej preferuję deskę barlinecką, to najlepszy wybór jeżeli chodzi o podłogi drewniane. https://podlogi24.net.pl/
 • Płoty ogrodowe Liczba postów: 1046 Grupa: Ogrodzenia... A jeśli chcesz kupić wszystko w jednym miejscu, to doskonałym miejscem będzie https://posesjaplus.pl Tutaj poza ogrodzeniem panelowym czy siatkowym kupisz też o...
 • Podłogi Liczba postów: 232 Grupa: Robimy stro... Estetyka i autentyczność: https://panele-podlogowe.eu Niektóre panele podłogowe imitują naturalne materiały, takie jak drewno czy kamień, zachowując autentyczny...
 • Mrozek | Studnie głębinowe | Pompy ciepła | Instal... Liczba postów: 5 Grupa: Robimy inst... Mrozek | Studnie głębinowe | Pompy ciepła | Instalacje wod-kan Naszą siłą jest tradycja, która zmusza nas do solidnego wykonania każdego powierzonego nam zadan...
 • Ogrody Zimowe Liczba postów: 88 Grupa: Ogrody Ogrody zimowe to najlepsza propozycja i bardzo mi się podobają, aby można było pięknie korzystać z niego przez cały rok. Chcecie sprawdzić, które opcje są najko...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18815 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 170

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >