Rodzinny stół

Rodzinny stół

Stół do kuchni na ratunek rodzinie Według badań polskie rodziny coraz rzadziej jadają wspólne posiłki. To niestety może być także wina tego, że aranżując wnętrze mieszkania rezygnujemy z zakupu tradycyjnego stołu. Dlaczego? Zmiana stylu życia ma wpływ na to, jak urządzamy wnętrza naszych mieszkań.

 

 

 Ostatnie badania pokazują jednak, że relacja jest również odwrotna: zmiana trendów w aranżacji wnętrz ma wpływ na nasz styl życia i relacje międzyludzkie. Życie w szybkim tempie oznacza często, że jemy byle co i byle jak. - Nasze dzieci jedzą posiłki na kanapie przed telewizorem - alarmują dietetycy. 

 

- W mieszkaniach często po prostu brakuje tradycyjnego stołu, przy którym można spożywać posiłek a miejsce typowej jadalni sprzed lat zastępują kąciki wypoczynkowe z obszernymi kanapami narożnymi - tłumaczy architekt Jerzy Mikołajczak. Producenci mebli zauważają jednak, że te niepokojące socjologów i dietetyków symptomy zmieniają się pod wpływem trendu "slow food" i "slow life".

 

 

 

Czytaj również: Komfortowy aneks kuchenny

 

 - Życie jest krótkie i trzeba z nim się delektować, pielęgnować wartości , którymi są relacje międzyludzkie, rodzina, zdrowie - tłumaczy zasady slow life Anna Morawska, socjolog. Alicja Gajewska ze Spółki Meblowej KAM dodaje, że firma zauważa, iż klienci coraz bardziej dbają o to, by w ich kuchni znalazło się wygodne miejsce do spożywania wspólnych posiłków. - Wysoki blat z hokerami to ciekawy pomysł na kawalerkę dla studenta, ale w przypadku mieszkania dla rodziny czy osób starszych, polecamy stół dopasowany kolorystycznie do zabudowy kuchennej - mówi Alicja Gajewska. - W ubiegłym roku wprowadziliśmy go w ofercie tylko do zestawu Kamduo, ale obecnie zainteresowanie jest tak duże, że zdecydowaliśmy się na produkcję takich stołów również w komplecie do zestawów mebli Olivia. Stół w kuchni koncentruje życie rodzinne, jest okazją do wspólnego przyrządzania i spożywania posiłków, ale także zacieśniania relacji międzyludzkich.

 

 

 

 

Czytaj również: Profesjonalna kuchnia w Twoim domu

 

 

Kuchnia przestała być wnętrzem, które odgradza się drzwiami od gości czy sąsiadów. Piękna zabudowa kuchenna jest ozdobą otwartych przestrzeni a jej funkcjonalnym uzupełnieniem jest stół, który może służyć także do pracy przy komputerze czy odrabiania lekcji. Liczba funkcji, jakie spełnia stół jest tak duża, że warto znaleźć dla niego 1 m2 powierzchni mieszkania. Ten 1m2 to wygodniejsze życie, zdrowszy tryb życia, mniejszy stres i przyjemne chwile spędzone z przyjaciółmi i rodziną      

 

 

 

 

Źródło: forestor / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19315 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 322

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >