Sypialnia oazą spokoju

Sypialnia oazą spokoju

„Jesteśmy z tego samego materiału, co nasze sny” twierdził William Shakespeare. W snach nasze życie odbija się, jak w zwierciadle, choć czasem senne wizje przypominają raczej krzywe lustro.

 

Zdrowie to właśnie harmonia między naszym ciałem a duszą; jeśli zostaje zachwiana, pierwsza poinformuje nas o tym nasza podświadomość – właśnie we śnie. Warto więc zadbać, by sny były jak najpiękniejsze. Intensywne życie, stresująca bieganina, natłok obowiązków często bywają przyczyną bezsenności, a ta z kolei nie pozwala zregenerować sił do lepszego radzenia sobie ze zmaganiami kolejnego dnia. Prawdziwe błędne koło. Nie trzeba jednak koniecznie podejmować desperackich kroków, porzucać pracy i uciekać na bezludną wyspę, by zyskać chwilę upragnionego wyciszenia. Można zbudować prywatną wyspę – oazę spokoju we własnym domu.

 

Czytaj również: Urządzanie małej sypialni

 

Po męczącym dniu dobrze jest znaleźć się w miejscu, w którym można odetchnąć, wsłuchać się w siebie i odzyskać wewnętrzną równowagę. Zamknąć drzwi i odgrodzić się od urywających się telefonów, hałasu i tłoku, a nawet ambarasujących krewnych i znajomych. Według specjalistów od sztuki Feng Shui takim miejscem może, a nawet powinna być sypialnia. To tam w naturalny sposób uciekamy, szukając odpoczynku. Powinna być to zatem wydzielona przestrzeń, do której nie mają wstępu troski i problemy codzienności.

 

 

Nic nie powinno tam rozpraszać naszej energii, wysysać sił witalnych. Dlatego dobrze, jeśli sypialnia jest ulokowana na uboczu domu i pozwala odciąć się od codziennego życia toczącego się w pozostałych pomieszczeniach. Ważne też, by nie była przytłoczona niepotrzebnymi sprzętami, nagromadzonymi przypadkowymi bibelotami. Jasne, proste i przestrzenne wnętrze sprzyja uporządkowaniu także wnętrza osoby w nim przebywającej.

 

Czytaj również: Kabiny prysznicowe w angielskim stylu

 

Doskonałym rozwiązaniem, żeby sypialnia stała się bezpiecznym, ożywczym miejscem pełnym światła i powietrza może być wyposażenie jej w zestaw mebli sypialnianych Pik. Składają się na nią proste, funkcjonalne sprzęty – szerokie łóżko, pojemna szafa 5D, i dwie szafki nocne – tylko to, co niezbędne, by nie przytłoczyć przestrzeni potrzebnej do tego, by móc wziąć głęboki oddech i się zrelaksować. Dzięki takiemu umeblowaniu, sypialnia stanie się prawdziwą ostoją, a spokój i wewnętrzna równowaga, jakie w niej na nas spłyną, znajdą swoje odbicie we wszystkich sferach naszego życia.

Źródło: AchA PR / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19214 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 232

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >