Sypialnia - wygodny kącik

Sypialnia - wygodny kącik

Sypialnia to miejsce, w którym relaksujemy się i odpoczywamy po trudach, jakie napotykają nas każdego dnia. Warto więc zadbać o to, by była nie tylko funkcjonalna, ale także swym wystrojem sprzyjała odprężeniu. Sypialnia jest strefą naszego komfortu, dlatego powinna być estetyczna, schludna i cicha. Czytaj dalej

 

Łóżko

To główny punkt każdej sypialni, od którego w dużej mierze zależy nasz dobry i spokojny sen. Jego wielkość, a także sprężystość i miękkość materaca, powinny być dopasowane bezpośrednio do naszych potrzeb. Istotną kwestią jest odpowiednie ustawienie łóżka w pomieszczeniu – nie powinno zajmować zbyt dużej powierzchni, aby nie utrudniać poruszania się po pokoju. Mebel ten najlepiej ustawić przy ścianie, równolegle lub prostopadle to drzwi. Pamiętajmy, że łóżka nie należy ustawiać na linii okno – drzwi, ponieważ możemy być narażeni na przeciągi.

 

 

Kolory ścian

Przy wyborze farby powinniśmy uwzględnić wielkość naszej sypialni. Jeśli jest mała warto powiększyć ją optycznie jasnymi barwami, nawet o połyskliwej fakturze. Ciemne, matowe kolory wskazane są do wyjątkowo dużych pomieszczeń, ponieważ pomniejszają wnętrza. Warto także zwrócić uwagę na naturalne oświetlenie sypialni – ciepłe barwy wybierajmy, gdy okno znajduje się od strony północnej lub wschodniej, zimne natomiast do pomieszczeń o dużym nasłonecznieniu.

 

Czytaj również: Odcienie szarości we wnętrzu

 

Oświetlenie

Odpowiednie światło ma bardzo duże znaczenie. Powinno być ciepłe, ale nie razić w oczy, tak by pomieszczenie było nastrojowe i klimatyczne. Wystrzegajmy się montażu jednego źródła światła – najlepszym rozwiązaniem jest lampa lub żyrandol wiszący przy suficie oraz oświetlenie punktowe, na przykład w formie lampek nocnych ustawionych na stolikach przy łóżku lub przy telewizorze. Praktycznym rozwiązaniem jest montowanie drugiego wyłącznika głównego oświetlenia przy łóżku, dzięki czemu będziemy mogli zgasić światło bez opuszczania naszej najwygodniejszej strefy w mieszkaniu.

 

 

Meble i dodatki

Meblując sypialnię, starajmy się nie wybierać zbyt ciężkich, przytłaczających mebli. Im więcej przestrzeni zachowa pomieszczenie, tym lepiej będzie się nam w nim wypoczywać. Ilość dodatków ograniczmy do minimum. Ramki ze zdjęciami, świeczniki, bibeloty starajmy się ustawiać w innych pomieszczeniach. Kurz na tego typu przedmiotach osiada wyjątkowo szybko, a przecież w przypadku sypialni, która jest przestrzenią niemal tak prywatną jak łazienka, bardzo nam zależy na zachowaniu schludnej i przyjemnej dla oka świeżości.

 

Czytaj również: Surrealistyczna aranżacja pokoju


Drzwi do sypialni

Drzwi każdej sypialni są bardzo ważnym elementem, który powinien gwarantować ciszę i intymność. Najlepszym rozwiązaniem są drzwi jednolite, przez które nie będzie docierało światło z innych pomieszczeń oraz które pozwolą „odgrodzić” się chodź na chwilę od reszty świata. Drzwi bez przeszkleń są także bardziej dźwiękoszczelne, dzięki czemu nikt ani nic nie zakłuci nam spokojnego snu. Dla amatorów światła oraz właścicieli mieszkań nie zagrożonych hałasem polecamy drzwi Porta Koncept, które optycznie powiększą przestrzeń sypialni oraz ją doświetlą. 

Źródło: Media Forum / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19246 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 121

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >