System mebli warsztatowych

System mebli warsztatowych

Kupno mebli do warsztatu jest niemałym wydatkiem. Jeśli przy tym meble te mają być funkcjonalne, dostosowane do potrzeb użytkownika i dowolnie konfigurowane, to znalezienie odpowiedniego zestawu naprawdę nie jest proste.

 

Firma Wolfcraft, przed wprowadzeniem nowego systemu mebli warsztatowych, przeprowadziła zakrojone na szeroką skalę badania pośród majsterkowiczów tak, aby stworzyć ofertę w pełni odpowiadającą wymaganiom klientów. Największym atutem mebli warsztatowych firmy Wolfcraft jest możliwość dowolnej konfiguracji systemu. Meble składają się bowiem z modułów, które użytkownik składa według własnych potrzeb wybierając z szerokiego wachlarza szafek, półek, szuflad i innych akcesoriów. Ponad 100 wariantów w zakresie łączenia poszczególnych elementów pozwala na różnorodną aranżację układu mebli i ich wymiarów dopasowaną do powierzchni warsztatu i przeznaczenia mebli. System można też dowolnie rozbudowywać w dogodnym dla siebie czasie dołączając do niego kolejne szafki i blaty. Oznacza to, że nie ma konieczności poniesienia dużego wydatku na jednorazowy zakup całości wyposażenia warsztatu, co stanowi poważną niedogodność przy wyborze tradycyjnych mebli.

 

Czytaj również: Krzesło Spline Chair z czarnego orzecha i białego dębu amerykańskiego

 

 

Podstawowym elementem systemu są stoły robocze. Do ich produkcji użyto wyłącznie materiałów najwyższej jakości. Stabilność zapewnia stelaż wykonany z kwadratowych profili o wymiarach 40 x 40 mm. Na uwagę zasługuje duże robocze obciążenie blatu - maksymalnie do 600 kg, choć w testach nie uległ zniszczeniu nawet pod obciążeniem 1500 kg. Blat z drewna bukowego ma aż 30 mm grubości, co zapewnia dużą trwałość i długość eksploatacji mebli. Wyjątkowo innowacyjnym rozwiązaniem zaproponowanym przez firmę Wolfcrafta jest też system szybkiego montażu imadła lub stojaka wiertarskiego. W płaskiej powierzchni blatu wycięty został zaślepiony otwór, w który za pomocą pomysłowego zacisku mimośrodowego błyskawicznie montujemy imadło. Łatwy demontaż pozwala na szybkie wykorzystanie maksymalnej wielkości roboczej blatu.

 

Czytaj również: Elegancja i szyk w salonie


Meble warsztatowe firmy Wolfcraft są przemyślane i dopracowane pod wieloma względami. Użytkownik ma do wyboru stopki na kółkach, stopki stacjonarne, a także stopki z regulacją wysokości. Możliwość dopasowania do wzrostu użytkownika sprzyja zachowaniu odpowiedniej postawy ciała i ergonomii pracy. Regulacja wysokości stopek pozwala też na stabilne ustawienie szafki na nierównym podłożu. Warto też wspomnieć o rozbudowanej ofercie samych szuflad. Znajdziemy tu małe szuflady na narzędzia ręczne, uniwersalne średnie szuflady oraz duże szuflady ułatwiające przechowywanie elektronarzędzi np. pilarek. Klient może też dokupić przegródki dopasowując szuflady do posiadanych narzędzi. Szuflady wykonane są z odpornego na uderzenia tworzywa sztucznego. Ich zaletą jest system szybkiego wyjmowania. Po demontażu szuflad można układać je jedna na drugiej tworząc rodzaj przenośnej szafki. Profesjonalne prowadnice szuflad sprawią, iż nawet przy maksymalnym obciążeniu do 25 kg nie ma problemu z ich lekkim wysuwaniem i wsuwaniem. Fronty wykonane zostały z wysokiej jakości aluminium, które stanowi trwałe i estetyczne uzupełnienie całości.

 

 

 

Meble warsztatowe Wolfcraft opierają się na 3 podstawowych modułach różniących się szerokością: 65 cm, 113 cm, 161 cm. W każdym module istnieje wiele opcji konfiguracji szuflad, półek i szafek. Dla wygody klienta każdy wariant posiada dokładnie opisaną listę zakupową, według której może on zamówić wybrany asortyment. Inżynierowie marki Wolfcraft przewidzieli też możliwość zamocowania mebli warsztatowych do ścian za pomocą zestawu klamer. Wysoką jakość wykonania mebli potwierdza aż 5 lat gwarancji. Warto podkreślić, że system mebli warsztatowych firmy Wolfcraft gwarantuje wysoki komfort użytkowania na długie lata i idealne dopasowanie do potrzeb użytkownika oraz rozbudowę w dowolnym momencie.

 

Źródło: GutPR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18310 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 74

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >