Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego Dębowe Tarasy – inwestycja mieszkaniowa Immoeast i TriGránit

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego Dębowe Tarasy – inwestycja mieszkaniowa Immoeast i TriGránit

W dniu 22 lutego 2007 odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod osiedle mieszkaniowe Dębowe Tarasy. Kamień wmurowali przedstawiciele inwestora, miasta Katowice oraz generalnego wykonawcy – katowickiej firmy Bipromet. Czytaj dalej


Dębowe Tarasy to inwestycja mieszkaniowa węgierskiego dewelopera TriGránit i austriackiej firmy inwestycyjnej Immoeast, realizowana w ramach kolejnego etapu projektu miejskiego Silesia City Center w Katowicach.

Inwestycja składa się z czterech etapów, w ramach których do 2009 r. zostanie zbudowanych ogółem 1000 mieszkań. W atrakcyjnie położonym miejscu, niedaleko centrum miasta, powstanie eleganckie osiedle składające się z czterech budynków 11-
piętrowych oraz ośmiu 4-piętrowych.

W I etapie do Użytku zostaną oddane mieszkania. w trzech budynkach: dwóch niskich (po 29 mieszkań) i jednym wysokim (194 mieszkania). Wszystkie mieszkania (252) objęte tym etapem zostały już sprzedane. Inwestor rozpoczął już sprzedaż mieszkań z II etapu.

Bankiem finansującym pierwszy etap inwestycji jest Bank Zachodni WBK S.A.

Nowoczesne, o ciekawej architekturze

Budowane osiedle będzie miało nowoczesny charakter i ciekawą architekturę. Atrakcyjny wygląd budynków osiedla wynika z ich kaskadowej architektury, a położenie budynków w kierunku południowym zagwarantuje, iż mieszkania będą widne. Układ dróg wewnętrznych, aranżacja zieleni wokół budynków, a także system monitoringu i ochrony umożliwią stworzenie bezpiecznego i estetycznego otoczenia na terenie osiedla.

Dla wszystkich mieszkań przewidziano miejsca w podziemnym garażu. Ponadto na powierzchni będzie około 200 miejsc dla gości mieszkańców osiedla. W budynkach zostaną zastosowane nowoczesne rozwiązania: indywidualne wymienniki ciepła w mieszkaniach, ceramiczne wykończenia powierzchni wspólnych, szybkie i ciche windy, drzwi i bramy wejściowe otwierane za pomocą pilota i kart dostępu, a także nowoczesne technologie informatyczne na bazie światłowodu.

Autorem projektu osiedla jest zespół architektów z katowickiej pracowni Stabil. Firma zaprojektowała m.in. budynki Wydziału Prawa i Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego, rynek w Imielinie, liczne obiekty biurowe i mieszkaniowe na Śląsku.

Koncepcję projektu opracowali architekci z firmy Bose International Planning & Architecture.

Więcej informacji na www.debowetarasy.pl

Od lewej: Piotr Uszok - prezydent Katowic, Lorant Kibedi Varga - dyr. generalny TriGranitu, Edgar Rosenmayr, dyr. Immoeast.

Od lewej: Rosenmayr, Uszok, Varga.

Informacja o inwestorach

Inwestorami osiedla Dębowe Tarasy są TriGránit oraz Immoeast – właściciel centrum handlowo-rozrywkowego Silesia City Center.

TriGránit
TriGránit, z siedzibą w Budapeszcie, działa na rynku nieruchomości od 1997 roku. Prowadzi działalność deweloperską i zarządza nieruchomościami. TriGránit zaliczany jest do grona czołowych deweloperów Europy Środkowo- Wschodniej.

Firma zrealizowała projekty budowlane w Budapeszcie, Bratysławie, Pradze i Katowicach (Silesia City Center). Planuje inwestycje w innych miastach Polski, Bukareszcie, Zagrzebiu, Belgradzie i Sofii. TriGránit specjalizuje się w tworzeniu nowoczesnych, wielofunkcyjnych kompleksów miejskich, których częścią są takŻe osiedla mieszkaniowe. Udziałowcami firmy są Sándor Demján (załoŻyciel firmy), Peter Munk, Nathniel Rotschild, dr. Sándor Csányi oraz Immoeast.

Za zrealizowany na Węgrzech zespół mieszkaniowy Duna Pest Residences TriGránit otrzymał tytuł Central & Eastern European Residential of the Year 2005, a także był nagrodzony na targach CEPIF 2006 w Warszawie.

Immoeast
Założony w 1999 r. Immoeast jest austriacką firmą działającą na rynku nieruchomości i jednocześnie wiodącym inwestorem na tym rynku w Europie Środkowowschodniej. Po przeprowadzonej wiosną 2006 roku największej ofercie publicznej dla tego typu instytucji finansowej na kwotę 2,75 mld euro, na przełomie 2006/2007 roku rozpoczęto realizację zakrojonego na szeroką skalę programu inwestycyjnego. W ciągu kolejnych 6 miesięcy w 2006 roku zainwestowano 5 mld euro – tj. 100 proc. kwoty przeznaczonej w roku obrotowym 2006/2007 na inwestycje.

Strategia firmy zakłada różnicowanie portfela posiadanych nieruchomości, zarówno w ujęciu geograficznym, jak i sektorowym. Firma kupuje projekty zrealizowane, ale też coraz częściej angażuje się w projekty będące w trakcie budowy, realizując tym samym wyższą stopę zwrotu na coraz bardziej dojrzałych rynkach nieruchomości.

W portfolio Immoeast znajduje się 251 nieruchomości komercyjnych o całkowitej pow. ok. 3.8 mln m kw., w następujących krajach: Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Polska, Rosja, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Ukraina i Węgry. Posiadane obiekty obejmują wszystkie sektory rynku, w tym m.in. biura, centra handlowe, centra logistyczne, apartamenty i hotele.

Jedną z najważniejszych w ostatnim czasie inwestycji firmy było nabycie 25% udziałów w firmie TriGránit. Pozostałe znaczące inwestycje to przejęcie portfolio IMAK CEE, pozyskanie centrów Polus Center Cluj (Rumunia) oraz Babylon (Moskwa) oraz warszawskich Mokotów Bussiness Parku i projektu Equator Office. Ostatnio firma w większym stopniu interesuje się także rynkiem nieruchomości mieszkaniowych i jest zaangażowana w projekty, w których efekcie powstanie ponad 3000 mieszkań w 6 krajach.

Właścicielem 51 proc. udziałów w firmie jest Immofinanz AG, największa austriacka firma na rynku nieruchomości. Od grudnia 2003 r. Immoeast jest notowany na wiedeńskiej giełdzie papierów wartościowych. Sukcesy rynkowe firmy znajdują odzwierciedlenie w znakomitych notowaniach giełdowych spółki. Przeciętnie wartość akcji wzrasta rocznie o 24,75 proc., przy czym w ostatnim roku było to aż 30,68 proc. 31 stycznia 2007 giełdowa wartość spółki wynosiła 6,39 mld euro.

 

Źródło: KUC / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Jaki podział domu po rozwodzie? Liczba postów: 786 Grupa: Trudne tema... A może uda Wam się jakoś porozumieć? Może nie wszystko jeszcze stracone? Nie podejmujcie zbyt pochopnie decyzji o rozstaniu, bo może jeśli się postaracie to uda...
  • sprawdzone środki na potencję Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Jednym z rozwiązań na problem z erekcją są środki na potencję które można kupić w sklepie internetowym https://potencja.net.pl/ Zaglądając na ich stronę znajdzi...
  • Czy ufasz kasynie online? Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Nic dziwnego, że mówią, że zanim zaufasz komuś lub czemuś, musisz to sprawdzić. Tak samo jest z kasynem – ważne jest, aby sprawdzić witrynę pod kątem licencji h...
  • tabletki na potencję Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Mogę Wam w temacie problemów z erekcją polecić rewelacyjny sklep internetowy https://potencja.net.pl/ W jego asortymencie znajdziecie wiele skutecznych tabletek...
  • Czas na letnie opony? Liczba postów: 6 Grupa: Trudne tema... Jak chcesz zakupić opony to możesz łatwo to zrobić poprzez tą witrynę https://autoopony.com/ Mają olbrzymi wybór opon do aut i motocykli oraz felgi z grupy Alca...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18515 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 93

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >