Wisząca umywalka – praktyczne rozwiązanie do każdej łazienki

Wisząca umywalka – praktyczne rozwiązanie do każdej łazienki

Na rynku dostępnych jest wiele modeli wiszących umywalek, co pomaga w doborze tej najlepiej dopasowanej do potrzeb domowników oraz do wnętrza. I choć wydaje się to łatwe, wybór wymaga uwzględnienia wielu czynników, które decydują o funkcjonalności i estetyce łazienki oraz komforcie codziennego użytkowania. Czytaj dalej

Wisząca umywalka – na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Umywalka to podstawowy element wyposażenia łazienki. Powinien być  w równym stopniu elegancki i praktyczny. Co to znaczy? Bardzo ważne jest, aby przy zakupie wiszącej umywalki zwracać uwagę nie tylko na jej kształt. Umywalka powinna być spójna z wnętrzem, a jej wielkość odpowiednio do niego dostosowana. Dla przykładu w małej łazience sprawdzi się podwieszana, wąska umywalka bez szerokiego kołnierza, który wprawdzie umożliwia przechowywanie, ale nie jest niezbędny. W zamian za to warto zainteresować się możliwością zamontowania szafki pod umywalkę wiszącą, która pozwoli zyskać całkiem sporo miejsca na drobne rzeczy.

 

Wisząca umywalka – zalety

Jest całkiem sporo zalet płynących z montażu wiszącej umywalki w łazience. Po pierwsze takie rozwiązanie optycznie powiększa wnętrze, dzięki temu, że dodatkowy kawałek podłogi pozostaje odkryty. Z tego samego powodu wisząca umywalka ułatwia sprzątanie i utrzymywanie łazienki w czystości. Nawet gdy podłogę zalewa woda spod prysznica, nie ma konieczności odstawiania mebli. Wystarczy wziąć mopa i przetrzeć!

 

Wisząca umywalka – praktyczne rozwiązanie do każdej łazienki

 

Czytaj również: Montaż ceramiki sanitarnej - umywalkę i wolnostojącą miskę WC zamocujemy samodzielnie

 

Przez to, że umywalka wisząca ma pod spodem sporo wolnej przestrzeni istnieje wiele ciekawych rozwiązań. Jednym z nich jest wieszak na ręcznik umocowany w taki sposób aby móc swobodnie do niego sięgać po każdym myciu. Pozwala to na dodatkowe zaoszczędzenie miejsca. 

 

Stelaż pod umywalkę wiszącą – czy warto kupować?

Kupując wiszącą umywalkę należy rozważyć także zakup specjalnego stelaża. Można zdecydować się na niego wówczas, gdy chcemy zamontować na nim podwieszaną miskę. Taki stelaż, pełni jednocześnie funkcje dekoracyjną. Poza tym na rynku dostępne są także stelaże podtynkowe, dzięki którym umocujemy umywalkę bezpośrednio do ściany. Jest to bardzo estetyczne rozwiązanie, a zarazem dające wiele możliwości aranżacyjnych. Dzięki możliwości zabudowy stelaża podtynkowego można np. podzielić większą łazienkę na część kąpielową i tą w której przeprowadza się bieżącą toaletę.

 

Czytaj również: Czy umywalka w łazience potrzebuje stelaża do montażu?

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19202 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 261

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >