Wyjątkowo efektowne podłogi drewniane

Wyjątkowo efektowne podłogi drewniane

Ciekawy projekt, unikalny materiał i doskonała prezencja to składowe sukcesu kolekcji prezentowanych nie tylko na wybiegach mody. Architekci wnętrz również wychodzą z założenia, że urzeczywistnieniem dobrej aranżacji jest właściwy środek wyrazu. Czytaj dalejNajlepszy  Boutique… na podłogi – okładzina drewniana marki Wicanders


Podłogi o niebanalnej fakturze i nasyconej barwie są tego trafnym przykładem.Panele drewniane z kolekcji Boutique to propozycja do wnętrz, w których podłoga, na równych prawach, co inne elementy dekoracji, decyduje o charakterze wnętrza. Do wyboru mamy aż dwa unikalne modele. I choć każdy z nich ma swój charakter, to ich cechą wspólną jest efektowna faktura.Aranżacja od linijkiBoutique Oak utrzymany jest w tonacji jasnych, słoneczno-miodowych brązów, które jedynie sporadycznie przetykane są ciemniejszą nutą.  Bardziej wyrazistym odpowiednikiem tego modelu są panele Boutique Oak Smoked. Zgodnie z ich nazwą na tle dominujących zgaszonych brązów wyraźnie zarysowują się różne odcienie szarości i czerni. Jedynie z pozoru chaotyczny melanż barw zarówno w przypadku Boutique Oak, jak i Boutique Oak Smoked tworzy spójną kompozycję. Subtelny, ale intrygujący design okładziny doskonale wpasuje się zatem zarówno we wnętrza o charakterze orientalnym, ale też na zasadzie intrygującego kontrastu – tradycyjnym czy ultranowoczesnym. Warto podkreślić, że na powierzchni każdej deski widoczne oraz wyczuwalne są naturalne nierówności i przetarcia. Dodają one charakteru całej stylizacji i podkreślają oryginalne pochodzenie surowca. Urok takiej artystycznej, drewnianej mozaiki dostrzeżemy w pełni na dużym metrażu. 

 

 

 

 

Czytaj również: Okresowa konserwacja podłóg lakierowanych


Warto jednak podkreślić, że nawet w niedużym pomieszczeniu tak efektowana podłoga prezentować będzie się wyjątkowo, dodając wyrazu nawet bardzo stonowanym stylizacjom. Wnętrze ma znaczenie Jak powstają wielkie kreacje? Zazwyczaj opierają się na dobrych podstawach. W aranżacji wnętrz punktem wyjścia jest więc materiał wyróżniający się – nie tylko pod względem wizualnym. Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku podłogi, która domownikom służyć ma przez lata. Panele z kolekcji Boutique marki Wicanders to produkt tworzony z wielką precyzją. Poddawane ręcznej obróbce deski przechodzą wnikliwą selekcję, dzięki czemu mamy pewność, że podłoga w naszym domu nie tylko wygląda ekskluzywnie, ale i faktyczne jest najwyższej jakości. Niezwykle istotna dla trwałości i funkcjonalności paneli jest ich trójwarstwowa struktura. Wierzchnia warstwa dekoracyjna wykonana jest z drewna dębowego.  Ma ona grubość od 3,5 do 4 mm. Bezpośrednio pod nią znajduje się warstwa nośna o grubości 8 mm, która, za sprawą poprzecznego ułożenia listew, zapewnia elastyczność i trwałość podłogi. Trzecim elementem jest warstwa wykonana z drzewa topoli o grubości 2 mm. Odpowiada ona za stabilizację i usztywnienie całej konstrukcji deski. Zadrapaniom i zarysowaniom powierzchni paneli zapobiega z kolei aż 7 warstw lakieru lub też 2 warstwy oleju, z których każda utwardzona jest promieniami UV. Podłogi Wicanders pozytywnie zaskoczą nas również ze względu na prosty, bezklejowy montaż oraz wygodę pielęgnacji. Co więcej, panele z kolekcji Boutiqe korzystnie wpłyną na mikroklimat w pomieszczeniu, wprowadzając i zatrzymując wewnątrz ciepło, absorbują bowiem wilgotność, oddając ją z powrotem, gdy powietrze staje się bardziej suche. Nie bez znaczenia jest też fakt, że podłogi marki Wicanders są antystatyczne, dlatego też jonizują powietrze i nie przyciągają kurzu. Pokazowe kreacje powinniśmy tworzyć zwłaszcza we własnym domu. Tym bardziej, że wcielenie się w rolę projektanta jeszcze nigdy nie było tak proste. Za sprawa podłóg drewnianych z kolekcji Boutique szybko wprowadzimy do wnętrz szyk i naturalny wdzięk. 

 

Czytaj również: Wnętrza na wakacjach

 

 Źródło: gutpr / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18322 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 144

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >