Jakie kwiaty będą dobrze rosły w łazience?

Jakie kwiaty będą dobrze rosły w łazience?

Nie tylko salon i balkony mogą być udekorowane kwiatami. Wiele roślin lubi bardzo wilgotne powietrze i doskonale czują się w łazience. Niektóre lepiej będą się rozwijały właśnie tam, a nie w innych, bardziej suchych pomieszczeniach. Jakie kwiaty wybrać i jak o nie dbać? Czytaj dalej

 

Jakie kwiaty będą dobrze rosły w łazience?

 

Łazienka dla roślin

Rośliny wbrew pozorom bardzo lubią wilgoć, zwłaszcza te z tropików. Zimą, gdy grzeją kaloryfery warto przestawić je do łazienki, gdzie powietrze nie jest tak suche jak w innych pokojach. Gdy pozostawimy je w salonie mogą powoli obumierać, liście będą brązowieć i zasychać . Gdy zobaczymy takie oznaki warto przenieść rośliny do łazienki. To właśnie tam mogą odzyskać swój dawny wygląd. Są jednak rośliny, które nawet latem wolą przebywać w łazience, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby udekorować nimi właśnie to pomieszczenie.

 

Jakie kwiaty będą dobrze rosły w łazience? Jakie kwiaty będą dobrze rosły w łazience?

 

Musimy jednak pamiętać o kilku zasadach, których musimy przestrzegać. Jako iż w łazience jest dość mało światła, nie możemy jej jeszcze ograniczać, np. zawieszając jakiś ręcznik w miejscu z którego docierają promienie słoneczne. Nie możemy dopuścić, by miały styczność ze środkami czyszczącymi, gdyż mogą im bardzo zaszkodzić. Podlewamy je tak, jak dotychczas chyba, że nie będą tego potrzebowały, co łatwo ocenić.

 

Jakie kwiaty będą dobrze rosły w łazience?

 

Możemy całkowicie zrezygnować ze spryskiwania ich wodą. Wilgotność jest zwykle na tyle duża, że nie jest to konieczne. W sumie to wszystko, o czym musimy pamiętać. Stosując się do tych zasad, rośliny będą rozwijały się prawidłowo i umilą nam czas spędzony w łazience.

 

Czytaj również: Komfortowa łazienka


 

Łazienka bez okien

Trudniej o rośliny w łazience, gdy nie docierają do niej żadne promienie słoneczne ze względu na brak okien. Wtedy trzeba włożyć więcej wysiłku, aby rośliny mogły tam przebywać. Najskuteczniejszym sposobem jest zainwestowanie w specjalne lampy, które imitują promienie słoneczne, muszą być one włączone około 12 godzin na dobę. Można też po prostu wymieniać co jakiś czas rośliny. Jedna stoi np. na balkonie, a druga w łazience, a później je podmieniamy. W ten sposób żadna roślina nie odczuje zbytnio braku światła przez jakiś czas.


Jakie kwiaty będą dobrze rosły w łazience? Jakie kwiaty będą dobrze rosły w łazience?

Fot. Ferro

Jakie kwiaty?

W łazience może rosnąć większość kwiatów, które uprawiamy w doniczkach, więc nic nie stoi na przeszkodzie aby przenieść część roślin do łazienki. Można je przywiesić pod oknem, lub postawić w doniczkach na ziemi, to już zależy od nas. Gdy mamy widną łazienkę możemy w niej śmiało uprawiać różę chińską lub kroton. Jeśli chodzi natomiast o łazienki z oknami na północ lub wschód, to dobrze będą się w nich rozwijały rośliny cieniolubne np. filodendrony, maranty lub bromelie. W pomieszczeniach o dużej wilgotności dobrze też rosną paprocie. Najlepiej umieścić je w wiszących doniczkach lub w wysokich kwietnikach, aby liście mogły swobodnie opadać. Palmy postawić najlepiej w wielkich doniczkach, będą się w nich pięknie i dumnie prezentować.


Jakie kwiaty będą dobrze rosły w łazience? Jakie kwiaty będą dobrze rosły w łazience?

Fot. Ferro

Zielona łazienka

Nic wiec nie stoi na przeszkodzie, aby troszkę zmienić wystrój naszej łazienki i wprowadzić tam kilka roślin. Pamiętajmy jednak o zapewnieniu im choćby minimalnej dawki światła słonecznego, gdyż jest im to do życia niezbędne. Wtedy kwiaty w łazienkach będą  się prezentować zdrowo i będą cieszyć nasze oczy.

 

 

Czytaj również: Jak uniknąć problemów związanych z wilgocią w łazience?

 

Jakie kwiaty będą dobrze rosły w łazience?

Jakie kwiaty będą dobrze rosły w łazience?

Fot. Velux

Źródło: budnet.pl
Autor: Mateusz Burzyński

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 16315 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 363

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >