Jakie kwiaty będą dobrze rosły w łazience?

Jakie kwiaty będą dobrze rosły w łazience?

Nie tylko salon i balkony mogą być udekorowane kwiatami. Wiele roślin lubi bardzo wilgotne powietrze i doskonale czują się w łazience. Niektóre lepiej będą się rozwijały właśnie tam, a nie w innych, bardziej suchych pomieszczeniach. Jakie kwiaty wybrać i jak o nie dbać? Czytaj dalej

Łazienka dla roślin

Rośliny wbrew pozorom bardzo lubią wilgoć, zwłaszcza te z tropików. Zimą, gdy grzeją kaloryfery warto przestawić je do łazienki, gdzie powietrze nie jest tak suche jak w innych pokojach. Gdy pozostawimy je w salonie mogą powoli obumierać, liście będą brązowieć i zasychać . Gdy zobaczymy takie oznaki warto przenieść rośliny do łazienki. To właśnie tam mogą odzyskać swój dawny wygląd. Są jednak rośliny, które nawet latem wolą przebywać w łazience, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby udekorować nimi właśnie to pomieszczenie. Musimy jednak pamiętać o kilku zasadach, których musimy przestrzegać. Jako iż w łazience jest dość mało światła, nie możemy jej jeszcze ograniczać, np. zawieszając jakiś ręcznik w miejscu z którego docierają promienie słoneczne. Nie możemy dopuścić, by miały styczność ze środkami czyszczącymi, gdyż mogą im bardzo zaszkodzić. Podlewamy je tak, jak dotychczas chyba, że nie będą tego potrzebowały, co łatwo ocenić. Możemy całkowicie zrezygnować ze spryskiwania ich wodą. Wilgotność jest zwykle na tyle duża, że nie jest to konieczne. W sumie to wszystko, o czym musimy pamiętać. Stosując się do tych zasad, rośliny będą rozwijały się prawidłowo i umilą nam czas spędzony w łazience.

Czytaj również: Komfortowa łazienka


Łazienka bez okien

Trudniej o rośliny w łazience, gdy nie docierają do niej żadne promienie słoneczne ze względu na brak okien. Wtedy trzeba włożyć więcej wysiłku, aby rośliny mogły tam przebywać. Najskuteczniejszym sposobem jest zainwestowanie w specjalne lampy, które imitują promienie słoneczne, muszą być one włączone około 12 godzin na dobę. Można też po prostu wymieniać co jakiś czas rośliny. Jedna stoi np. na balkonie, a druga w łazience, a później je podmieniamy. W ten sposób żadna roślina nie odczuje zbytnio braku światła przez jakiś czas.

Jakie kwiaty?

W łazience może rosnąć większość kwiatów, które uprawiamy w doniczkach, więc nic nie stoi na przeszkodzie aby przenieść część roślin do łazienki. Można je przywiesić pod oknem, lub postawić w doniczkach na ziemi, to już zależy od nas. Gdy mamy widną łazienkę możemy w niej śmiało uprawiać różę chińską lub kroton. Jeśli chodzi natomiast o łazienki z oknami na północ lub wschód, to dobrze będą się w nich rozwijały rośliny cieniolubne np. filodendrony, maranty lub bromelie. W pomieszczeniach o dużej wilgotności dobrze też rosną paprocie. Najlepiej umieścić je w wiszących doniczkach lub w wysokich kwietnikach, aby liście mogły swobodnie opadać. Palmy postawić najlepiej w wielkich doniczkach, będą się w nich pięknie i dumnie prezentować.


 Czytaj również: Jak uniknąć problemów związanych z wilgocią w łazience?


Zielona łazienka

Nic wiec nie stoi na przeszkodzie, aby troszkę zmienić wystrój naszej łazienki i wprowadzić tam kilka roślin. Pamiętajmy jednak o zapewnieniu im choćby minimalnej dawki światła słonecznego, gdyż jest im to do życia niezbędne. Wtedy kwiaty w łazienkach będą  się prezentować zdrowo i będą cieszyć nasze oczy.
Źródło: budnet.pl
Autor: Mateusz Burzyński

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Materace Liczba postów: 377 Grupa: Porady i op... Zarówno dla kręgosłupa jak i dla całego organizmu najlepsze są według mnie materace lateksowe. Posiadają powłokę ochronną, dzięki czemu żadna alergia nie jest n...
  • Jak nie tracić czasu na sprzątanie? Liczba postów: 150 Grupa: Wnętrza Nie da się nie tracić czasu na sprzątanie, trochę trzeba go zawsze poświęcić. OCzywiście można sobie pracę ułatwić stosując wysokiej jakości środki czystości i....
  • KAMERY, systemy zabezpieczeń, alarmy Liczba postów: 50 Grupa: Ciekawe pom... Ja jestem teraz na etapie wyboru alarmu do domu i temat jet dość obszerny. Jakie czujniki, jaki system alarmowy, który będzie z tych inteligętnych
  • Co wybrać naroznik czy sofę? Liczba postów: 357 Grupa: Ciekawe pom... Chyba większość osób wybiera narożnik, bo jakoś ładniej to wygląda.
  • Wyposażenie kuchni Liczba postów: 423 Grupa: Ciekawe pom... A gdzie najlepiej meble kuchenne kupować? W dużych sieciówkach czy bardziej lokalnie szukać?

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18092 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 165

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >