Kosiarka bębnowa - koszenie oszczędne i wygodne

Kosiarka bębnowa - koszenie oszczędne i wygodne

W sklepach ogrodniczych dostępnych jest wiele typów kosiarek. Do wyboru mamy kosiarki z napędem spalinowym, akumulatorowym, elektrycznym oraz w pełni zautomatyzowane roboty koszące. Wybierając swoją idealną kosiarkę musimy wziąć pod uwagę indywidualne preferencje użytkownika, a przede wszystkim powierzchnię ogrodu. Jeżeli Twój ogród ma od ok. 100 do 250 m2 GARDENA poleca ręczne kosiarki bębnowe. Są one w pełni funkcjonalne i nie wymagają dodatkowych źródeł energii. Czytaj dalej

 

Dobry wybór

Głównym kryterium wyboru przy doborze odpowiedniej kosiarki jest powierzchnia ogrodu. Wpływa ona na opłacalność zakupu poszczególnych rodzajów kosiarek. Przykładem jest kosiarka spalinowa, która przy niewielkiej powierzchni ogrodu nie będzie mogła w pełni wykorzystywać swoich możliwości. W małych ogrodach idealnie sprawdzi się kosiarka bębnowa. Gwarantuje ona perfekcyjne cięcie jak za pomocą nożyc. Nie jest to typowy model, ponieważ nie wymaga, ani prądu, ani paliwa. Jego wyłącznym napędem jest osoba prowadząca, co oznacza, że jest zatem w pełni ekologiczna. Wygodne w prowadzeniu, efektywne i ciche urządzenie gwarantuje satysfakcję z wykonanej pracy oraz nie warunkuje dodatkowych kosztów – ocenia Jarosław Soboń, Ekspert marki GARDENA.

 

 


Trawnik na miarę

Trawnik to nie tylko miejsce relaksu, wypoczynku i rekreacji, ale również wizytówka naszego ogrodu. Dobra forma zieleńca wymaga odpowiedniej pielęgnacji, co gwarantuje kosiarka bębnowa GARDENA 380C. Bezkontaktowa technika cięcia zapewnia, że nóż bębnowy oraz nóż dolny nie stykają się, dzięki czemu proces przycinania trawy przebiega bezpiecznie i szybko. Hartowany, pokryty powłoką antyadhezyjną, precyzyjnie szlifowany i wykonany z najwyższej jakości stali nóż bębnowy pozwala na cięcie trawy, jak przy pomocy nożyc. Wszystkie kosiarki kompleksowo pielęgnują trawnik utrzymując go dobrej kondycji przez cały sezon.

 

Czytaj również: Armatura zewnętrzna niezawodna przez cały rok


Oszczędzaj

Zaletą tego typu kosiarek jest to, że gwarantują najwyższej jakości, dokładne i czyste cięcie nie generują żadnych dodatkowych kosztów. Oszczędność ta jest niemożliwa w wypadku innych rodzajów kosiarek. Aby przyciąć trawnik wystarczy jedynie prowadzić kosiarkę,  a ona wykona pracę bez prądu czy paliwa. Wszystkie modele bębnowe posiadają wygodny w obsłudze, ręczny regulator wysokości cięcia. Jest to szczególnie przydatne w małych ogródkach, gdzie przycinanie trawników nie pochłania dużo czasu. Warte uwagi jest, że czas przycinania trawnika kosiarką ręczną i akumulatorową jest taki sam. Dzięki temu oszczędzamy pieniądze. 

 


Wygodnie

Teraz aby przyciąć swój trawnik w weekend, nie musisz budzić swojej rodziny i sąsiadów. Kosiarki bębnowe nie generują żadnego hałasu, dlatego już nigdy nie będziesz musiał tłumaczyć się przed zdenerwowanym sąsiadem. Ogród można przyciąć w ciszy i spokoju, słuchając przy okazji swojej ulubionej muzyki na przenośnym odtwarzaczu. Dodatkową zaletą jest fakt, że te modele zajmują znacznie mniej miejsca niż kosiarki z napędem elektrycznym lub spalinowym. Z tego powodu doskonale nadają się do małych ogrodów, a zaoszczędzone dzięki nim miejsce w schowku można wykorzystać do innych celów.

 

 

Czytaj również: Wszystko w porządku!

 

Dane techniczne:

 

  • Przeznaczona do precyzyjnego cięcia trawy. Łatwa do prowadzenia, cicha i wydajna
  • Ścina trawę bezkontaktowo, tzn. nóż bębnowy  i nóż dolny nie ścierają się
  • Hartowany nóż bębnowy został wykonany z wysokiej jakości stali pokrytej powłoką antyadhezyjną
  • Kosiarka posiada regulator wysokości, który umożliwia ustawienie wysokości cięcia od 12 do 42 cm
  • Wysokość można odczytać z obydwu stron kosiarki na skali. Rączka jest składana, co ułatwia transport  i przechowywanie kosiarki
Źródło: compress / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17350 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 317

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >