Łazienka pod ukośnym dachem

Łazienka pod ukośnym dachem

Ukośny dach nie musi wcale ograniczać nam przestrzeni w łazience.

Możliwości wykorzystania takiego wnętrza są bardzo duże. Pod skosem możemy zamontować na przykład:

- ciąg pojemnych szafek,
- bidet i miskę ustępową.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest także wstawienie w takie miejsce wanny - szczególnie gdy nad nią umieścimy uchylne okno. Kąpiel z widokiem na niebo na pewno będzie niezwykłym przeżyciem. Należy tylko pamiętać o podstawowej zasadzie: urządzenia, z których korzystamy, muszą być ustawione tak, by można było przed nimi swobodnie stanąć. Wysokość pomieszczenia w tym miejscu nie może być mniejsza niż 190 centymetrów.

Łazienka na zdjęciu  wyposażona jest w ceramikę Koło serii Impuls.


Pomieszczenia adaptowane

Łazienki w pomieszczeniach adaptowanych (dawny strych lub pomieszczenie gospodarcze) mają jedną ogromną zaletę. Na ogół są większe niż te "standardowo" budowane w domu. Jednak wnętrze, które staramy się zagospodarować na łazienkę, może nam sprawiać wiele kłopotów, ze względu na nietypowy kształt, wysokość oraz "ozdobniki" w postaci ukośnych stropów, belek i słupów podtrzymujących, podłogi o dwóch różnych poziomach czy schodów na środku pokoju. Wszystkie te nietypowe dla łazienki elementy możemy jednak znakomicie wykorzystać, by urządzić oryginalne i komfortowe wnętrze.

Łazienka na zdjęciu  wyposażona jest w ceramikę Koło serii Impuls.

Słupy i podpory

Duże, masywne słupy stojące na środku pomieszczenia mogą pełnić różne role - wieszaków na ręczniki, miejsca do zawieszenia umywalki/miski ustępowej, a po obudowaniu ich lustrami bardzo ciekawie prezentują się we wnętrzu.

 

Źródło: Sanitec Koło / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 16548 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 229

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >