Nowoczesne baterie bezdotykowe

Nowoczesne baterie bezdotykowe

W ocenie lekarzy i mikrobiologów dokładne mycie rąk przez 30 sekund może całkowicie usunąć drobnoustroje z naszych dłoni i zmniejszyć o połowę liczbę zatruć pokarmowych i prawie o jedną trzecią liczbę zakażeń wirusowych.

 

Chociaż wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego jak ważna jest higiena rąk, nie zawsze wykorzystujemy tę wiedzę w praktyce. Bezdotykowe baterie firmy Oras pomagają nam dodatkowo poprawić poziom higieny rąk. Każdego dnia, w wielu różnych miejscach narażeni jesteśmy na kontakt z chorobotwórczymi wirusami i bakteriami, które są obecne na różnych powierzchniach, których dotykamy. Z analiz przeprowadzonych przez WHO wynika, że blisko  70 proc. zakażeń oraz zatruć układu pokarmowego wywołana jest przez bakterie, które są przenoszone przez ręce.

 

Czytaj również: Co trzeba wiedzieć o ceramice Touch

 

Dane specjalistów są bezdyskusyjne. Lekarze zalecają, by ręce myć co najmniej kilka razy dziennie, każdorazowo po skorzystaniu z toalety i przed jedzeniem – pół minuty pod ciepłą, bieżącą wodą, koniecznie z mydłem. Opłukanie rąk samą wodą nie wystarczy, zawsze należy użyć mydła. Właściwa higiena rąk redukuje o ponad połowę liczbę zachorowań na biegunkę oraz o ponad jedną czwartą infekcje dróg oddechowych.

 

 

Odpowiednia higiena rąk to nie tylko korzystanie z wody i mydła po wizycie w toalecie. Powinniśmy pamiętać o myciu rąk także w innych określonych sytuacjach, w których istnieje zagrożenie kontaktu z drobnoustrojami lub kiedy mamy kontakt z osobą wrażliwą na wszelkiego rodzaju zakażenia – np. dzieckiem, osobą starszą lub chorą. Do częstego mycia rąk, nie tylko po wizycie w toalecie powinny przekonać nas najnowsze dane – na naszych telefonach jest 400 razy więcej bakterii niż na desce sedesowej. Rekordowo dużo drobnoustrojów znajduje się również na wózkach w supermarketach i torbach wielokrotnego użytku. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez London School of Hygiene and Tropical Medicine bakterie z naszych dłoni mogą zostać przeniesione na 5 różnych powierzchni, na których mogą utrzymywać się nawet do kilku miesięcy, lub na 14 różnych osób.

 

Czytaj również: Armatura łazienkowa o nowoczesnym wzornictwie

 

Jak zmaksymalizować higienę dłoni?

W świetle tych danych warto dodatkowo zadbać o codzienną higienę rąk. Używanie inteligentnych, bezdotykowych kranów w znaczący sposób podnosi skuteczność i komfort mycia rąk. Baterie uruchamiane za pomocą fotokomórki są łatwe w użyciu, a dzięki temu, że ich uruchamianie odbywa się bez użycia dotyku, ograniczamy naszą ekspozycję na bakterie, które mogą znajdować się na kranie. Nie musimy ich w ogóle dotykać. Jedyną rzeczą, która dotyka naszych dłoni jest świeża, ciepła woda. W inteligentnych bateriach bezdotykowych nie ma również konieczności każdorazowego ustawiania temperatury wody. Robimy to tylko raz – ustawiając optymalną dla nas temperaturę. Dodatkowo dzięki temu, że nie dotykamy kranu, jego powierzchnia pozostaje czysta, bez zabrudzeń z mydła i relatywnie bardziej sucha. Dzięki temu na bateriach bezdotykowych panuje znacznie mniej sprzyjające środowisko dla rozwoju bakterii, niż na tradycyjnych kranach jednouchwytowych.

 

 

Nie tylko higieniczne ale i ekonomiczne

Montaż bezdotykowych baterii firmy Oras to nie tylko krok w stronę lepszej i bardziej komfortowej higieny, ale także duża oszczędność na rachunkach za wodę oraz energię niezbędną do jej ogrzania. Montaż kranów elektronicznych pozwala obniżyć zużycie wody nawet o połowę. Poziom zużycia wody w baterii uruchamianej fotokomórką wynosi jedynie 6 litrów na minutę, czyli o 50% mniej niż w klasycznej baterii jednouchwytowej, gdzie poziom ten dochodzi do 12 l/min. Z kolei Oras Vienda – bezdotykowa bateria wykonana z materiału kompozytowego stosowanego m.in. przez NASA, charakteryzuje się przepływem wody na poziomie zaledwie 5 l/min. Dodatkowo woda leci w nich tylko wtedy, kiedy naprawdę tego potrzebujemy. Nie leje się ona np. wtedy gdy dokładnie namydlamy ręce. 

 

Źródło: GlobalBrand Institute / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • jaką wannę wybrać? Liczba postów: 49 Grupa: Ciekawe pom... Ja uwielbiam kąpiele w wannie, więc u nas w łazience jest duża wanna 160x75 cm. Marki Galatea Smooth, to wanna wolnostojąca z konglomeratu bez korka i syfonu. K...
  • płytki w salonie?? Liczba postów: 131 Grupa: Porady i op... Płytki nadadzą się tak naprawdę do każdego pomieszczenia, ale wydaje mi się, że do salonu koniec końców panele wydają się być lepszym rozwiązaniem.
  • jakiej firmy wybrać meble dla dziecka Liczba postów: 857 Grupa: Porady i op... Ja dla mojej córeczki ze strony MoonWood.me zamówiłam stolik i taborecik. Świetnie komponuje się z aranżacją pokoju, a córka bawi się przy nim i rysuje.
  • Warto skorzystac z pomocy? Liczba postów: 2 Grupa: Porady i op... Zainwestowanie w pomoc biura z pewnością pozwoli uniknąć podstawowych błędów na początkowych etapach projektowania, które później będzie ciężko naprawić gdy pra...
  • Cegła w salonie Liczba postów: 15 Grupa: Porady i op... We wnętrzach ciekawie sprawdzą się płytki klinkierowe, które można ułożyć w taki sposób aby wyglądały jakby ściana była ceglana. Dobre rozwiązanie do kuchni.

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17336 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 225

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >