Rozwiązanie nie tylko dla małych łazienek - toaleta myjąca

Rozwiązanie nie tylko dla małych łazienek - toaleta myjąca

Stały się symbolem nowoczesności, a dla wielu użytkowników także niezbędnym elementem wyposażenia przestrzeni sanitarnej. Mowa o toaletach myjących, które w wielu łazienkach zdetronizowały standardową ceramikę. Są dobrym rozwiązaniem dla małych łazienek, a także do dużych i nowoczesnych salonów kąpielowych. Ilu użytkowników, tyle argumentów przemawiających za ich funkcjonalnością. My wybraliśmy spośród nich te, które przekonają nawet tych niezdecydowanych. Czytaj dalej

#1 Higiena i zdrowie

Nie ma bardziej naturalnego sprzymierzeńca czystości niż woda – towłaśnie na tym fakcie bazuje pierwszy i najważniejszy argument przemawiający za miską z funkcjąmyjącą. Toalety te pozwalają dbać o higienę w sposób bezpieczny i przyjazny dla użytkownika. Niewymagają stosowania dodatkowych środków czystości – co do których składu możemy mieć częstouzasadnione wątpliwości. Dzięki nim możemy czuć się świeżo nie tylko po wieczornej kąpieli, aletakże w ciągu dnia. Lekarze podkreślają również, że korzystanie z toalety myjącej może mieć takżeduże znaczenie w łagodzeniu podrażnień i dolegliwości, a strumień czystej wody jest skuteczniejszy ibardziej delikatny dla skóry od tradycyjnych środków.

 

Rozwiązanie nie tylko dla małych łazienek - toaleta myjąca

 

W przypadku ceramiki z funkcją myjącą higiena ma podwójnywymiar. Z jednej strony dotyczy użytkowników, z drugiej samejtoalety. Nowoczesne rozwiązania pozwalają zadbać o nią wobu kontekstach. Dzięki zaawansowanej technologii niemusimy obawiać się o nasze bezpieczeństwo nawet wsytuacji, gdy z toalety korzysta kilka osób. Dysza poddawanajest automatycznemu myciu, zarówno przed, jak i po każdymwysunięciu. Jej końcówki możemy dodatkowo w dowolnejchwili wymienić. Duże znaczenie ma także bezkołnierzowakonstrukcja, dzięki czemu ceramika jest łatwa w utrzymaniu w czystości – wyjaśnia AleksandraDrozdalska, ekspert marki TECE.

 

Rozwiązanie nie tylko dla małych łazienek - toaleta myjąca

 

#2 Komfort 2w1

W przypadku toalet myjących słowo „komfort” nabiera podwójnegoznaczenia. Z jednej strony to dobre samopoczucie oraz szybki sposóbna zachowanie świeżości. To rozwiązanie poprawia samopoczucieniczym orzeźwiający prysznic w upalny dzień. Komfort w tym wydaniuto także wygoda użytkowania.

 

Rozwiązanie nie tylko dla małych łazienek - toaleta myjąca

 

Czytaj również: Stelaż do muszli wc oszczędzający miejsce i wodę w łazience

 

Pierwsze modele toalet myjących wymagały sporej wiedzy w zakresieaktywacji poszczególnych funkcji. Odnosiło się wrażenie, że niezbędnajest instrukcja lub szkolenie z obsługi. Na szczęście te czasy minęły.Nowoczesne modele zostały zaprojektowane w myśl zasady „mniejznaczy więcej”. Są proste, intuicyjne i łatwe w obsłudze. Na przykład wtoalecie TECEone możemy regulować temperaturę i ciśnieniestrumienia wody tylko za pomocą dwóch subtelnych pokrętełznajdujących się po bokach ceramiki. To upraszcza obsługę i zwiększa komfort użytkowania. Rozwiązanie to docenią także seniorzy czy osoby z ograniczoną sprawnościąruchową – mówi ekspert TECE.

 

#3 W zgodzie z naturą

Zastąpienie tradycyjnej miski toaletą myjącą, a co za tym idzie – zmiana nawyków, to także korzyścidla środowiska. Mniej zużytego papieru czy nawilżających chusteczek, niższe zużycie wody wporównaniu do bidetu czy prysznica – to tylko wybrane z nich. Równie ważny jest fakt, żewspółczesne modele nie wymagają przyłącza instalacji elektrycznej. Istnieją toalety, które działają woparciu o baterię termostatyczną oraz kartusz do regulacji wody. Brak prądu, modułu zasilającego imniej technologii – to większe bezpieczeństwo, sprawniejszy serwis i łatwiejsza wymianaposzczególnych elementów w przyszłości.

 

Rozwiązanie nie tylko dla małych łazienek - toaleta myjąca

 

#4 Czym skorupka za młodu

Prawidłowo urządzona łazienka wpływa także na kształtowanie nawyków i samodzielność wkorzystaniu z toalety przez najmłodszych. Wyposażenie jej w miskę myjącą wpłynie z pewnością naefektywność nauki zasad higieny. A ile przy tym zabawy!

 

#5 Minimalizm dla maksymalizacji przestrzeni

Wśród argumentów przemawiających na korzyść toalet myjących niemoże zabraknąć odniesienia do ich funkcjonalności w aranżacjiłazienki. Wygląd ma znaczenie – to między innymi na podstawie tegokryterium wybieramy meble, oświetlenie, armaturę czy płytkiceramiczne. Dotyczy ono większości rozwiązań wyposażenia wnętrz– także toalet myjących.

 

Rozwiązanie nie tylko dla małych łazienek - toaleta myjąca

 

Czytaj również: Toalety w nowoczesnych łazienkach są nie tylko estetyczne, ale również ekonomiczne

 

Jeszcze do niedawna rozwiązania te przypominały małe statkikosmiczne sterowane za pomocą dużego pilota. Na szczęście corazwięcej toalet myjących wpisuje się w minimalistyczny charakterłazienek. Mają kompaktową formę, ukryte przyłącza, a jedynymelementem odróżniającym je od tradycyjnej ceramiki są detale. Dzięki niewielkim gabarytom znajdujązastosowanie w niewielkich łazienkach, a łącząc funkcję miski WC i bidetu, pozwalają zrezygnować zdwóch rozwiązań na rzecz jednego – podsumowuje Aleksandra Drozdalska.

 

Toalety myjące oferują większe możliwości w aranżacji przestrzeni, nową funkcjonalność oraz zmianęw podejściu do kwestii higieny i czystości. Rzecz w tym, aby wybrać dobrze!

 

Rozwiązanie nie tylko dla małych łazienek - toaleta myjąca

Źródło: cdjk / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Płoty ogrodowe Liczba postów: 808 Grupa: Ogrodzenia... My również zdecydowaliśmy się na ogrodzenie drewniane, wcześniej myśleliśmy nad siatką ale jednak dzięki temu mamy pełną prywatność i też dużo lepiej to wygląda...
  • Podłogi Liczba postów: 225 Grupa: Robimy stro... Może kogoś z was zainteresuję kontakt do firmy od podłóg http://pstudiopodlog.net.pl/. Ja podczas budowy domu korzystałem z pomocy firmy i bardzo mi pomogli jeż...
  • Jak wybrać podłogę Liczba postów: 178 Grupa: Robimy stro... Remont to dobry czas i moment, żeby pomyśleć o przerobieniu instalacji grzewczej na bardziej oszczędną. Wejdźcie i przeczytajcie informacje https://termoplaza.p...
  • blacha trapezowa Liczba postów: 126 Grupa: Robimy dach Użytkownik Alina11789 napisał: Witam,bedziemy pokrywac dach na oborze i stodole około 700 metrów.Chcemy pokryć blachą trapezową,ocynkowaną kolorową.popytal ismy....
  • Kruszywa, rozbiórki i wyburzenia Liczba postów: 202 Grupa: Firmy budow... Ale przecież w tym zakresie powinniście zawsze stawiać na takie rozwiązania, które realnie mogłyby się u Was sprawdzić. Moim zdaniem ciekawym pomysłem mogłoby b...
  • Pokój dla dziecka Liczba postów: 170 Grupa: Nowości ara... Literki fajny pomysł:)

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17209 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 191

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >