W jaki sposób wybrać przelew wannowy? Trwałe i wielofunkcyjne przelewy wannowe

W jaki sposób wybrać przelew wannowy? Trwałe i wielofunkcyjne przelewy wannowe

Ich podstawowym zadaniem jest odprowadzenie wody z wanny. Dbają tez o to, by jej nadmiar nie wylał się na podłogę łazienki. Czy są to ich jedyne funkcje? Co jeszcze potrafią przelewy wannowe?


Newralgiczny punkt

Jednym z najczęściej spotykanych przelewów na rynku są przelewy z cięgnem. Specjalna linka umożliwia otwieranie i zamykanie korka przez obrócenie rączki znajdującej się przy przelewie. Cięgno to prawdziwe serce całego systemu. Przez lata użytkowania pracuje bezustannie i stale narażone jest na awarie, dlatego ważne jest, by był to element odpowiednio wykonany i trwały. W przelewach wannowych niektórych producentów każde cięgno jest specjalnie oznaczone. Na niewielkiej plastikowej nakładce znajduje się wytłoczony kod, dzięki któremu w razie awarii można dotrzeć do stanowiska pracy, na którym dany przelew został wyprodukowany. Jeśli jednak nie zdecydujemy się na wykorzystanie przelewu z cięgnem możemy wybrać przelew Up&Down, którego korek otwierany jest jednym przyciśnięciem i po charakterystycznym kliknięciu woda powoli znika z wanny.

 

 

Prostota wersji retro

Łazienka zaaranżowana w stylu retro sama w sobie często jest jak dzieło sztuki. Odpowiednio dobrane kolory wnętrza, baterie w odcieniu starego złota, wanna o szykownym kształcie … takie wnętrze nie potrzebuje udoskonaleń i wielofunkcyjnych systemów. Każdy element ma bezawaryjnie spełniać swoja rolę przez wiele lat. Przelewy wannowe retro są proste i solidne, a mosiądz, z którego są wykonane dodaje im klasycznego wyglądu i szlachetności. Muszą jednak pasować do różnych modeli wanien, w których zostaną zamontowane. Umożliwia to teleskopowa rura, której długość można zmieniać, dopasowując przelew do wybranej przez nas wanny.

"Nasze mieszkania zmieniają się razem z nami, żyjemy szybciej, często rezygnujemy z tradycyjnych rozwiązań na rzecz nowych, bardziej praktycznych. Dlatego również od przelewów wymaga się większej funkcjonalności – Dodatkowe możliwości oferuje przelew z wypływem. Wyposażony w perlator lub wypływ kaskadowy spełnia funkcję wylewki" – komentuje Sylwia Madyda, dystrybutor Silfra. – "To tylko jedna z możliwości unowocześnienia łazienki. Istniej wiele rozwiązań i wiele kombinacji ich zastosowania, wystarczy wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie" – dodaje.

 

 

A gdy coś pójdzie nie tak…

Nawet w skrupulatnie przygotowanej łazience zdarzają się przypadki, że nie wszystko pasuje do siebie tak, jak w założeniach. Odpływ wody położony za daleko od syfonu, czy też zbyt niska wanna mogą pokrzyżować plany. - Gdy we właśnie wykańczanej łazience retro okaże się, że odpływ znajduje się dalej niż przewidywaliśmy warto skorzystać ze specjalnej przedłużki, która rozwiąże problem – radzi Sylwia Madyda. Wykonana również z mosiądzu doskonale zakamufluje niedoskonałości konstrukcyjne napotkane przy montażu. Problem źle umieszczonego odpływu zdarza się nader często, dlatego producenci syfonów stworzyli takie, których główki mogą się obracać w płaszczyźnie poziomej i w niewielkim zakresie w płaszczyźnie pionowej. Te i inne rozwiązania stosowane w akcesoriach łazienkowych pozwalają nam  rozwiązać napotkane problemy konstrukcyjne i jednocześnie nie wymagają od nas projektowania z zegarmistrzowską precyzją.

 

 

Źródło: pointb / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Sprawna przeprowadzka - krok po kroku Liczba postów: 8 Grupa: Wnętrza Jeżeli chodzi o mnie, to w trakcie przeprowadzki do nowego mieszkania w Warszawie skorzystałem z usług firmy https://www.warszawaprzeprowadzki.pl , ponieważ pol...
  • czym wyczyścić płytki po fudze? Liczba postów: 3714 Grupa: Porady i op... Wyczyścić będzie trudno. Najważniejsze to po prostu na czas je zaimpregnować.
  • zmywarka dla 2 osób? Liczba postów: 180 Grupa: Porady i op... Bo pewnie to nie Ty zmywasz naczynia ;) Ja sobie nie wyobrażam już zycia bez zmywarki, oszczędzam mnóstwo czasu. A co do tabletek, o które wczesniej pytałam, t...
  • Gdzie zamówić wysokokaloryczny węgiel? Liczba postów: 426 Grupa: Porady i op... No to Bordon44 trzymamy kciuki i czekamy na opinie po sezonie grzewczym jak tam się sprawdza węgiel od KGM oraz czy jeszcze będziesz zamawiał od nich opał w prz...
  • Co wybrać: żaluzje czy rolety? Liczba postów: 84 Grupa: Wnętrza Mam żaluzje drewniane z czarną taśmą montowane do rany okienne. Wyglądają o niebo lepiej niż wcześniejsze dzień /noc. Zamawiałam w lokalnej firmie w Lublinie,....

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17314 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 257

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >