Zabudowa niewielkiej łazienki - to nie kłopot, jeśli wybierzmy wygodny płaski brodzik

Zabudowa niewielkiej łazienki - to nie kłopot, jeśli wybierzmy wygodny płaski brodzik

Choć łazienka to jedno z najmniejszych pomieszczeń w każdym mieszkaniu, to jej urządzenie wcale nie należy do najłatwiejszych. W niewielkiej przestrzeni liczy się spryt i każdy centymetr! Aby ją optycznie powiększyć uznaj wyższość prysznica nad wanną. Po drugie - postaw na dizajn i funkcjonalność przedmiotów użytkowych. Zamiast tradycyjnego brodzika, zdecyduj się na płaski, który będzie zintegrowany z podłogą. Wielość rozmiarów, feeria barw, różne opcje instalacji oraz możliwość przycięcia „na wymiar” sprawiają, że brodziki idealnie wpasują się w każdą, choćby najmniejszą łazienkową przestrzeń. Na wejściu będą iluzorycznie niewidoczne, a podczas używania wywiążą się ze swojego zadania. Czytaj dalej

 

Przemyślana aranżacja niewielkiej łazienki to klucz do sukcesu funkcjonalnego pomieszczenia. Przede wszystkim należy unikać dużych elementów wyposażenia. Z osi wejścia pozbyć się mebli, termy czy grzejnika, zaś na jej końcu zamieścić lustro np. nad umywalką. I oczywiście zadbać o wygodę użytkowania, pamiętając o przestrzeni manewrowej wokół urządzeń sanitarnych. Taki plan aranżacji nie musi oznaczać kompromisu pomiędzy wyglądem a funkcjonalnością. Stawiając na dobry dizajn, warto sięgnąć po kolekcję ok 50 modeli brodzików Squaro Infinity, wykonanych z Quarylu. Sprawi ona, że zapomnisz o ograniczeniach, a Twój prysznic perfekcyjnie wtopi się w nawet najbardziej nietypową łazienkę.

 

Zabudowa niewielkiej łazienki - to nie kłopot, jeśli wybierzmy wygodny płaski brodzik

 

Squaro Infinity – kolekcja bez barier

Niekwestionowaną zaletą brodzików Villeroy & Boch są zróżnicowane możliwości instalacji. Na szczególną uwagę zasługuje opcja montażu na równi z posadzką, która zapewnia płynne przejście ze strefy prysznica do pozostałej części łazienki. Takie rozwiązanie dodaje lekkości całemu pomieszczeniu i stanowi doskonały przykład idei wnętrza bez barier, które nie tylko dobrze się prezentuje, ale zapewnia bezpieczeństwo i wygodę – szczególnie starszym i niepełnosprawnym użytkownikom. Ultra płaska konstrukcja brodzików gwarantuje większą swobodę ruchów, a brak podwyższenia znacznie ułatwia korzystanie z prysznica osobom na wózku inwalidzkim. Ponadto, powierzchnia o najwyższej klasie antypoślizgowej C, gwarantuje stabilność w trakcie kąpieli. A wszystko zaklęte w przemyślanej i wysublimowanej formie, która nie pozostawia praktycznie żadnych ograniczeń w projektowaniu łazienki. Obok montażu brodzików na równi z posadzką, kolekcja Squaro Infinity Villeroy & Boch oferuje również opcję instalacji na płytkach i cokole. Ta druga możliwość szczególnie sprawdzi się przy cienkich posadzkach, zapewniając indywidulane dopasowanie podwyższenia. Ponadto, brodziki można montować zarówno w narożniku, jak i przy ścianie.

 

Brodzik szyty na miarę

Funkcjonalność przede wszystkim – te słowa w pełni oddają charakter kolekcji Squaro Infinity Villeroy & Boch, która oferuje 49 rozmiarów brodzików (od 80 x 70 cm do 180 x 100 cm) oraz możliwość przycięcia wybranego modelu do indywidualnej wielkości. Taka personalizacja może nastąpić zarówno w fabryce jak i podczas montażu, co zapewnia idealne dopasowanie kabiny łazienkowej i sprawia, że wykorzystanie wnęk i załamań ścian jest możliwe. Serię Squaro Infinity cechują również niezwykła elegancja, nowoczesne bezrantowe wzornictwo oraz stonowana paleta kolorystyczna. Obejmuje ona odcienie: Anthracite, Creme, Grey, Brown i Edelweiss. Dzięki temu brodziki doskonale harmonizują z wystrojem pomieszczenia wnosząc do niego szyk i klasę. Dodatkowo Villeroy & Boch proponuje również modele w matowej i błyszczącej wersji.

 

Czytaj również: Feeria barw i kształtów, czyli jakie płytki wybrać do łazienki?

 

Zabudowa niewielkiej łazienki - to nie kłopot, jeśli wybierzmy wygodny płaski brodzik

 

Czytaj również: Mała łazienka - co warto wiedzieć zanim zaczniemy planować urządzanie

 

Brodziki Squaro Infinity łączą funkcjonalność, indywidualizm oraz niezwykłą elegancję. Villeroy & Boch stawiając na nowy, doskonale pasujący - także do niewielkich łazienek - kształt prostokąta, po raz kolejny udowadnia, że brodziki tego typu zapewniają znacznie większą przestronność niż ich kwadratowe odpowiedniki. Osobisty charakter kolekcji, rozwiązania, które nie wykluczają użytkowników niepełnosprawnych i starszych czy bogactwo rozmiarów - wszystko to sprawia, że Squaro Infinity staje się kolekcją uniwersalną - dla każdej łazienkowej przestrzeni i dla każdego użytkownika.

 

 

Źródło: Konkret PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 15764 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 125

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >