Baterie podtynkowe w łazience - funkcjonalne i estetyczne rozwiązanie

Baterie podtynkowe w łazience - funkcjonalne i estetyczne rozwiązanie

Armatura podtynkowa to rozwiązanie idealne dla miłośników nowoczesnego designu. Wpisuje się w modne, minimalistyczne trendy i pozwala na dużą swobodę w aranżacji. Przedstawiamy przykłady podtynkowych baterii nad wannę, umywalkę i do kabiny prysznicowej. Niech będą inspiracją do tworzenia wyjątkowych kompozycji. Czytaj dalej

 

Na początek jednak dwie ważne uwagi. Cechą charakterystyczną modeli podtynkowych jest ukrycie ich mechanizmu w ścianie, dlatego decyzję o wyborze takiego rozwiązania należy podjąć jeszcze przed remontem, zanim np. położymy kafelki. Wybierając baterie podtynkowe, warto też zainwestować w produkty wysokiej jakości, by długo i dobrze nam służyły. 


Baterie podtynkowe w łazience

 

Do industrialnej aranżacji w białą cegiełkę projektant wybrał model wannowej baterii podtynkowej z serii Algeo Square. Składa się na nią komplet elementów wewnętrznych i natynkowych – zestaw kupiony u jednego producenta daje pewność, że poszczególne części będą dobrze ze sobą współpracowały. Na zewnątrz widać prostokątną maskownicę, spłaszczoną wylewkę, uchwyt, ceramiczny przełącznik wanna/natrysk i rączkę natryskową o geometrycznej formie. Wylewkę, długą na 19 centymetrów, wieńczy perlator napowietrzający strumień wody, dzięki czemu oszczędniej nią gospodarujemy. Bateria wyposażona jest w regulator ceramiczny zapewniający jej trwałość. Części natynkowe pokrywa estetyczna chromowana powłoka.

 Baterie podtynkowe w łazience


Czytaj również: Jak podjąć dobrą decyzję wybierając baterię do umywalki?


Zaletą baterii podtynkowych jest to, że nie zajmują wiele miejsca. Ma to znaczenie szczególnie w przypadku kabin prysznicowych, w których bardzo często każdy centymetr jest na wagę złota. 


Baterie podtynkowe w łazience


W aranżacji z heksagonalnymi kafelkami projektant zastosował model podtynkowej baterii natryskowej Algeo Square. Część natynkowa składa się z niedużej maskownicy, uchwytu i dwufunkcyjnego przełącznika. Pod tynkiem znajduje się serce baterii z regulatorem ceramicznym i wyprowadzeniem natrysku. Na zestaw składają się elementy natynkowe i podtynkowe. 

 

Baterie podtynkowe w łazience

 

Inną ciekawą propozycją są baterie natryskowe w formie tzw. boxów podtynkowych. W tym przypadku cały mechanizm znajduje się w „pudełku”, które jest umieszczone w ścianie. To kompaktowe rozwiązanie zapewnia doskonałe uporządkowanie elementów na niewielkiej powierzchni. 

Baterie podtynkowe w łazience

Ferro bateria Algeo Square natryskowa, podtynkowa zestaw box 3F

Poszukując systemów boxowych, warto zajrzeć do oferty Ferro. Estetyczne i funkcjonalne boxy znajdziemy w kolekcjach Algeo, Algeo Square i Fiesta. W każdej z tych sprawdzonych serii dostępne są po dwa modele – dwufunkcyjny (natrysk/deszczownia i natrysk/wanna) oraz trzyfunkcyjny (natrysk, deszczownia, wanna). Wszystkie baterie zostały wyposażone w głowice ceramiczne i posiadają regulowaną głębokość montażu. Wbudowana libella ułatwia ustawienie produktu w pionie czy poziomie. Dyskretny design sprawia, że baterie pasują do każdego nowoczesnego stylu łazienki. Mają elegancką metalową maskownicę, nieduży ceramiczny przełącznik funkcji oraz uchwyt, w zależności od modelu idealnie płaski (Algeo Square), o bardziej opływowej linii (Algeo) albo cieniutki i cylindryczny (Fiesta). Na zestawy boxowe producent daje 5 lat gwarancji.


Baterie podtynkowe w łazience  

Czytaj również: Kąpiel pod natryskiem - jak można oszczędzać wodę?


Podtynkowe baterie umywalkowe chętnie wybierane są przez zwolenników niesztampowych rozwiązań. 


Baterie podtynkowe w łazience

Ferro bateria Algeo Square natryskowa, podtynkowa zestaw box 2F

Dopasowany do kamiennych, ciemnych umywalek model Algeo to kwintesencja funkcjonalności i elegancji. Bateria posiada regulator ceramiczny. Na zewnątrz widać długą, bo 18-centymetrową wylewkę z perlatorem, wygodny uchwyt i maskownicę. Zewnętrzne części pokryto chromem.

 

Baterie podtynkowe w łazience

Ferro bateria Algeo natryskowa, podtynkowa zestaw box 2F

Baterie podtynkowe w łazience

Ferro bateria Algeo natryskowa, podtynkowa zestaw box 3F

W artykule wykorzystano aranżacje i produkty marki Ferro.


Źródło: AFIR Biuro PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17747 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 148

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >