Co należy wiedzieć o kolorach w łazience?

Co należy wiedzieć o kolorach w łazience?

W kilku słowach o kolorach w łazience. Czytaj dalej

 

Czerń

Kolor ten rzadko dominuje w łazience, często jednak stanowi dodatek i podkreśla poszczególne elementy wnętrza, dodając mu klasycznej elegancji. Najczęściej spotykane jest połączenie bieli i czerni. Graficzne wnętrze warto jednak nieco ożywić chociażby przez wprowadzenie koloru w dodatkach. Ten pomysł ma jednak bardzo wiele zalet, bowiem w zależności od doboru kolorowych akcentów, łazienka może zmieniać swój charakter.

 

Czytaj również: Jak dokonać odrodzenia w łazience?

 

 

Ciekawe są również łączenia czerni z czystymi, zdecydowanymi kolorami, szczególnie jako podkreślenie geometrycznych form - można w ten sposób uzyskać wiele interesujących efektów - od klasyki do kubistycznej awangardy. Czerń należy jednak dozować ostrożnie, szczególnie w małych pomieszczeniach, bowiem optycznie pomniejsza wnętrze, może też (ze względu na uwarunkowania kulturowe) sprawiać przygnębiające wrażenie.

 

 

Grafit

Kolor ten z matowym wykończeniem może być stosowany w stylu tradycyjnym i współczesnym. Jest to klasyczna barwa inspirowana skałą i kamieniem.

 

Czytaj również: Jaki styl w łazience zastosować?

 

 

Szarość

Szary to zimny kolor, który dobrze współgra z wieloma odważnymi akcentami kolorystycznymi i materiałami. Jaśniejsze odcienie szarości mogą spełniać rolę alternatywy dla bieli w niektórych zestawieniach.

 

Źródło: Toolbox Creative Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17887 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 120

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >