Inteligentne mieszkania w budynku Mokotowska 59 - nowej inwestycji Orco

Inteligentne mieszkania w budynku Mokotowska 59 - nowej inwestycji Orco

W Warszawie dostępne są już stosowane w budownictwie technologie przyszłości! Odnawiana przez Orco Property Group prestiżowa kamienica przy ulicy Mokotowskiej 59 oferuje jedyny w swoim rodzaju, nowoczesny system zarządzania mieszkaniem, który w znacznym stopniu ułatwia codzienne życie.


Przyszli mieszkańcy kamienicy przy Mokotowskiej 59 będą mogli zdalnie sterować swoimi mieszkaniami przez Internet, palmtop lub telefon komórkowy. Nawet w pracy albo na wakacjach będą mieli możliwość zarządzania zużyciem energii, temperaturą i oświetleniem, a także otrzymywać będą informacje o awariach systemu (np. ogrzewania albo klimatyzacji) lub próbach włamania. Każde mieszkanie, a nawet poszczególne jego pokoje, będzie specjalnie przystosowane do stylu życia i indywidualnych upodobań mieszkańców. A wszystko to możliwe dzięki zastosowanemu w budynku zaawansowanemu systemowi LCN.

Sieć komputerowa integrująca wiele pomniejszych systemów rozmieszczonych w całym budynku - wewnątrz i na zewnątrz - będzie nadzorować i zarządzać wszystkimi funkcjami Mokotowskiej 59. Mieszkańcy kamienicy będą mogli zarządzać systemem za pomocą ekranu dotykowego umieszczonego na panelu centralnym lub przy użyciu zdalnego sterowania.

Dzięki funkcjom zarządzania systemem bezpieczeństwa i nadzoru budynku - czujnikami ruchu na dachu, kamerami, czy też systemem przeciwpożarowym - system zarządzania mieszkaniem znacząco podniesie poziom bezpieczeństwa mieszkańców kamienicy. 

Kolejne udogodnienie to możliwość sterowania dwupoziomowym, zautomatyzowanym garażem wprost z mieszkania. System „poleci” samochodowi opuścić garaż i podniesie go na poziom parteru za pomocą automatycznej windy. Samochód będzie gotowy do wyjazdu z budynku, jeszcze zanim jego właściciel zdoła wyjść z mieszkania.  

Oprócz tego, sieć LCN może zostać wyposażona w system żaluzji (dostępny na specjalne zamówienie Klienta), które zimą zatrzymują ciepło wewnątrz, a latem nie wpuszczają go do wnętrza mieszkania, dzięki czemu ograniczają ilość zużytej energii.

Mieszkania przy Mokotowskiej 59 cieszą się ogromną popularnością. Ponad 100 gości wzięło udział w ekskluzywnym koktajlu zorganizowanym niedawno dla potencjalnych mieszkańców kamienicy. Spotkanie poświęcone było sprzedaży luksusowych apartamentów - których jest tylko 14 - dostępnych w budynku przy Mokotowskiej 59. 

Mokotowska 59 to ekskluzywna inwestycja położona w zabytkowej części Warszawy - w pobliżu Placu Trzech Krzyży i ambasad. Ta korzystna lokalizacja pozwoli przyszłym mieszkańcom budynku rozkoszować się przedwojenną architekturą okolicznych budynków i sąsiedztwem parków. Udogodnienia budynku obejmują również 24-godzinną, pełną obsługę consierge, ochronę oraz garaż. Mieszkania zostaną oddane do użytku pod koniec 2007 r.


Orco Property Group jest uznanym inwestorem, deweloperem oraz asset managerem na rynku nieruchomości i hotelarstwa Europy Środkowej. Obecnie zarządza aktywami o wartości 1.3 mld Euro. Obecna w Europie Środkowej od 1991 roku Orco Property Group z siedzibą w Luksemburgu jest spółką akcyjną notowaną na giełdzie Euronext oraz Praskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Portfolio Orco Property Group składa się z następujących spółek: IPB Real, MaMaison Hotels & Apartments, Viterra Development, Orco Real Estate, a także obiektów handlowych. Orco Property Group prowadzi działalność w wielu krajach, skupiając się głównie na rynkach w Czechach, Węgrzech, Polsce, Rosji, Chorwacji, Niemczech i Słowacji. Orco Property Group cały czas analizuje możliwości inwestycji na nowych rynkach.

W Polsce Orco Property Group jest obecne od 2001 roku. Do tej pory firma zrealizowała tutaj szereg inwestycji mieszkaniowych i hotelowych, m.in. luksusowy hotel Le Regina,  położony na Starym Mieście w Warszawie, Diana Residence, elegancka i komfortowa rezydencja MaMaison na ul. Chmielnej w Warszawie oraz Flamenco, wielorodzinne osiedle mieszkaniowe na Białołęce. Rozpoczęto także budowę kolejnych projektów mieszkaniowych, w tym osiedla Szafirowa Aleja na Białołęce, CasaVerde na Mokotowie oraz realizację projektu Mokotowska 59, nowoczesnego, luksusowego apartamentowca w centrum Warszawy. Planowaną inwestycją firmy jest Złota 44, luksusowy apartamentowiec projektu Daniela Libeskinda przy ul. Złotej 44.

Orco Property Group jest również sponsorem i zarządcą zamkniętego funduszu Endurance Real Estate Fund for Central Europe, działającego według prawa luksemburskiego, w ramach którego funkcjonują cztery fundusze podporządkowane, nastawione na przejęcia nieruchomości na rynkach powierzchni biurowych i handlowych, biur klasy A, powierzchni mieszkalnych i hotelowych. Całkowita wartość objętego kapitału zakładowego w pierwszym fundusz podporządkowanym – Office & Retail – wynosi 150 milionów Euro. Fundusz ten zarządza obecnie aktywami o wartości około 190 milionów Euro. Szacunkowa całkowita wartość portfela funduszu po zainwestowaniu całego objętego kapitału wynosi około 500 milionów Euro. Fundusz Endurance Fund przeznaczony jest dla inwestorów instytucjonalnych i koncentruje się na przejęciach na rynkach nieruchomości w Europie Środkowej. Drugi fundusz podporządkowany - Residential - rozpoczął działalność w październiku 2006 r. Jego objęty kapitał zakładowy wynosi obecnie 58 milionów Euro, a wartością docelową jest 150 milionów Euro. Fundusze podporządkowane A Class Office oraz Hospitality obecnie rozpoczynają zapisy. 

Źródło: Euro RSCG Sensors / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17756 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 169

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >