Jak samodzielnie przygotować drewno na opał

Jak samodzielnie przygotować drewno na opał

Zimą do ogrzania domów coraz częściej wykorzystywane jest drewno. Trzask palonego w kominku drewna oraz jego specyficzny zapach tworzą, niezwykłą atmosferę. Czytaj dalej

 

Samodzielne przygotowanie zapasów na opał nie musi być męczące. Z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu, praca będzie lekka i  przyjemna. Używanie drewna jako opału jest opłacalne, dzięki jego konkurencyjnej cenie i walorom grzewczym. Twarde gatunki drewna z drzew liściastych, takich jak grab, dąb, buk oraz jesion palą się dłużej od innych i dają więcej ciepła. Ważne jest, by spalać suche drewno o wilgotności nie większej niż 15 – 20%. Wydłuża to czas między kolejnym załadunkiem pieca i sprawia, że jest to efektywny, oszczędny i wygodny sposób ogrzania domu.

 

 

 

Piła jest podstawowym narzędziem do przygotowania drewna na opał. Idealne do tego typu pracy są łańcuchowe pilarki elektryczne i akumulatorowe oraz piły ogrodowe. Szeroka gama pił marki GARDENA na polskim rynku, daje możliwość wyboru sprzętu odpowiedniego do potrzeb każdego użytkownika. W ofercie znajdują się pilarki elektryczne, pilarki akumulatorowe i piły ogrodowe. Ze względu na różnorodność prac jakie wykonujemy w gospodarstwie domowym, piła powinna nadawać się do wszechstronnego użycia – mówi Jarosław Soboń, ekspert marki GARDENA.

 

 

W wybranych elektrycznych pilarkach łańcuchowych marki GARDENA zastosowano wyjątkowy Quick-fit-System, który zapewnia wygodny montaż i możliwość napięcia łańcucha bez użycia narzędzi. Dzięki temu w szybki i łatwy sposób prowadnica jest bezpiecznie zamocowana, bez konieczności czasochłonnego sprawdzania i dokonywania regulacji. Innym rozwiązaniem jest akumulatorowa pilarka łańcuchowa, wyposażona w akumulator litowo-jonowy, dzięki któremu urządzenie pracuje z dużą mocą i bez problemu przecina drewno o średnicy do 20 cm. Optymalna prędkość łańcucha zapewnia efektywne cięcie przy niewielkim nakładzie siły.

 

 

 

Asortyment pił ogrodowych GARDENA jest niezwykle bogaty. Narzędzia te są przeznaczone do prac wokół domu i w ogrodzie. Piły kabłąkowe można wykorzystać do cięcia grubych gałęzi i konarów. Zapewniają dobrą jakość cięcia i są łatwe w konserwacji. Posiadają impulsowo hartowane, nierdzewne ostrza z drobno szlifowanym uzębieniem, dzięki czemu idealnie nadają się zarówno do świeżego, jak i suchego drewna. Pewne trzymanie piły i jej prowadzenie zapewnia komfortowy uchwyt i możliwość trzymania za kabłąk. Piły posiadają wygodny mechanizm montażu brzeszczotu.

 

 

 

Wybierz odpowiednią pilarkę

 

GARDENA elektryczna pilarka łańcuchowa CSI 4020

Bardzo wydajna pilarka łańcuchowa Inline wyróżniająca się optymalnym wyważeniem. Dzięki beznarzędziowej technice napinania łańcucha Quick-fit-System w szybki sposób prowadnica jest bezpiecznie zamocowana, a łańcuch właściwie napięty. Montaż prowadnicy jest łatwy dzięki wbudowanemu magnesowi. Dzięki funkcji Quick-stop, łańcuch może zostać zatrzymany w ciągu 0,15 sek. Dwustronny uchwyt zapewnia optymalne cięcie we wszystkich pozycjach roboczych.


 

GARDENA akumulatorowa pilarka łańcuchowa CST 2018-Li

Akumulatorowa pilarka łańcuchowa – mocna i wydajna, z wymiennym ogniwem litowo-jonowym 18 V / 2,6 Ah Optymalna prędkość łańcucha zapewnia idealne cięcie przy niewielkim nakładzie siły. Bez trudu przycina 60 pni o średnicy do ok. 8 cm; przy jednym naładowaniu akumulatora. Dzięki funkcji Quick-stop, łańcuch może zostać zatrzymany w ciągu 0,15 sek. Napinanie łańcucha jest szybkie i nie wymaga używania żadnych narzędzi. Pilarka jest prosta i łatwa w obsłudze.

 

 

GARDENA Comfort pila kabłąkowa 760

Bardzo lekka i trwała piła z pochylonym kabłąkiem do pracy w wąskich miejscach. Idealnie nadaje się do pielęgnacji drzew. Prosty mechanizm montażu brzeszczotu umożliwia jego maksymalne napięcie. Posiada stabilny, stalowy i nierdzewny kabłąk, o kształcie zabezpieczającym przed przekręceniem. Komfortowy uchwyt został wyposażony w zderzak ochronny dla jeszcze bezpieczniejszej pracy. Pewny uchwyt i lekkie prowadzenie daje możliwości trzymania piły za kabłąk. W komplecie osłona na brzeszczot do bezpiecznego transportu i przechowywania. Posiada 25 lat gwarancji.

 

 

GARDENA piła ogrodowa uniwersalna

Przeznaczona do cięcia w domu i ogrodzie. Wyposażona w trzy hartowane, nierdzewne brzeszczoty ze specjalnymi szlifami do drewna, metalu i tworzywa sztucznego. Posiada bardzo prosty i stabilny mechanizm wymiany brzeszczotów. Komfortowy uchwyt z wkładką z miękkiego tworzywa sztucznego, bardzo dobrze leży w dłoni i zapobiega jej zsuwaniu podczas pracy.

 

 

GARDENA składana piła ogrodowa 340

Podręczna piła uniwersalna do wszystkich prac w ogrodzie. Blokada zarówno złożonego, jak i rozłożonego narzędzia, zapewnia bezpieczeństwo obsługi. Posiada udarowo hartowane zęby z 3-krotnym szlifem. Szlifowany brzeszczot piły z precyzyjnym uzębieniem umożliwia gładkie i lekkie piłowanie. Jego łączna długość to 340 mm. Posiada 25 lat gwarancji.

 

Źródło: Compress / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Odzież robocza przyda się każdemu Liczba postów: 77 Grupa: Ogród i dzi... Wybierając czapki wełniane na zimę, inwestujemy w ciepło, komfort i styl. Wełna jest znana ze swoich izolacyjnych właściwości, które skutecznie chronią przed mr...
  • Ozdobne drzewo owocowe - rajska jabłoń (Malus) Liczba postów: 8 Grupa: Ogród i dzi... Zmagasz się z drzewem, które wymaga usunięcia? Na https://piekneprzydatne.pl/jak-otruc-drz ewo-lisciaste-i-iglaste/ znajdziesz praktyczne wskazówki dotyczące otr...
  • Drewno czy kompozyt ? Jaki materiał wybrać na tara... Liczba postów: 8 Grupa: Ogród i dzi... Czy deski tarasowe drewniane będą dobrym pomysłem na taras? Czy znacie firmę, która produkuje takie deski z drewna świerkowego? Ostatnio znalazłam w Internecie....
  • Donice ogrodowe Liczba postów: 38 Grupa: Zagospodaro... Szanowni Państwo, Donice ogrodowe wykonane z surowego drewna trzeba zabezpieczyć przed wilgocią, szkodnikami i działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznyc...
  • karma dla kota? Liczba postów: 30 Grupa: Nasze zwier... Z takich lepszych karma dla kota to ja osobiście polecam karmę https://rawpaleo.eu/pl/. Karma z naprawdę bardzo dobrym składem. Bardzo długo szukałam odpowiedni...

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 19062 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 270

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >