Jak zaoszczędzić na wodzie?

Jak zaoszczędzić na wodzie?

Coraz częściej właściciele ogrodów decydują się na instalację automatycznych systemów nawadniania. W ostatnich latach zainteresowanie nimi zdecydowanie wzrosło.

 

 

Godzina delikatnego zraszania wcześnie rano czy przelotny deszcz późnym wieczorem? A może nawadnianie ogrodu podczas urlopu? Żaden problem sterowniki nawadniania GARDENA pozwolą nawadniać zielenieć tak często i długo jak tylko się chce.

 

 

GARDENA oferuje wiele możliwości sterowania od sterowników nawadniania podłączonych bezpośrednio do kranu, służących do sterowania pojedynczymi liniami nawadniającymi do większych instalacji z dużą ilością linii nawadniających – sterowniki nawadniania GARDENA włączą i wyłączą nawadnianie wtedy, kiedy przyjedzie na to pora.

 

Czytaj również: Jak chronić drewno w ogrodzie?

 

Nowoczesne wzornictwo dostosowane do potrzeb

 

Sterowniki marki GARDENA zostały podzielone na trzy kategorie:

 

 • CLASSIC – dla początkujących, ze standardowymi możliwościami programowania, czas trwania nawadniania od 1 do 120 min. Do wyboru cykle nawadniania.
 • COMFORT – dla wymagających z wariantowym programowaniem nawadniania, czas trwania nawadniania od 1 do 7 h 59 min. Do wyboru cykle nawadniania lub indywidualne dni nawadniania.
 • PREMIUM – dla fachowców, zapewniają indywidualne sterowanie nawadnianiem i jego częstotliwości, czas trwania nawadniania od 1 do 9 h 59 min. Dowolny wybór dni nawadniania.

 

 

 

Warto zastosować!

 

Sterowniki nawadniania CLASSIC marki GARDENA przejmują od Państwa nawadnianie roślin. Dzięki wygodnym pokrętłom lub zabezpieczonej przed dziećmi technice czytania z karty, ustalacie Państwo, kiedy i jak często będzie prowadzone nawadnianie. Na podziałce pokrętła czy na karcie w każdej chwili można odczytać aktualne ustawienia. Zasilanie bateryjne uniezależnia sterowniki nawadniania GARDENA od źródła prądu.

 

Czytaj również: Jak pielęgnować trawnik jesienią? Narzędzia ułatwiające pielęgnację trawnika.

 

Sterowniki COMFORT marki GARDENA charakteryzuje:


 • Stała informacja o stanie naładowania baterii, dzięki diodom.
 • Łatwa obsługa dzięki dużym, poręcznym pokrętłom z elementami z miękkiego tworzywa sztucznego.
 • Comfort zapewnia zdejmowany do programowania element sterujący.
 • Pomoc w oszczędzaniu wody poprzez możliwość podłączenia czujnika wilgotności gleby i elektronicznego czujnika deszczowego GARDENA.
 • Możliwość obsługi ręcznej, bez automatyki.

 

 

Własnoręczne nawadnianie to już przeszłość!

 

Dzięki sterownikom nawadniania COMFORT i PREMIUM możecie Państwo zaprogramować wszystkie parametry nawadniania, czas rozpoczęcia, czas trwania oraz częstotliwość. A dzięki możliwości podłączenia czujników wilgotności gleby i deszczowego można oszczędzać wodę.

 

Czytaj również: Jaki system nawadniania będzie najlepszy?

 

 

Duży wyświetlacz LCD przeprowadzi Państwa gładko przez program. Możecie Państwo zdjąć element sterujący i wygodnie zaprogramować sterownik niezależnie od miejsca jego montażu. Zasilanie bateryjne uniezależnia od źródła prądu.

 

 

Sterowniki PREMIUM marki GARDENA charakteryzuje:


 • Objaśnienie kroków programowania – możliwość wyboru języka programowania.
 • Zdecydowanie bardziej elastyczne nawadnianie – 6 niezależnych programów.
 • Przejrzysty wyświetlacz LCD – z objaśnieniem programowania krok po kroku.
 • Łatwa obsługa – duże, poręczne elementy obsługi.
 • Wygodne programowanie – zdejmowany element sterujący.

 

 

Dwa rozwiązania, które pozwolą oszczędzać wodę!

 

Nawadnianie jest bardzo ważne tak długo, jak jest koniecznie. Jednak zbyt intensywne powoduje trwonienie cennej wody. Czujnik wilgotności gleby i czujnik deszczowy marki GARDENA zatrzymują nawadnianie w momencie, kiedy nie będzie ono potrzebne.

 

Czytaj również: Automatyczne nawadnianie zimą i w święta

Źródło: ComPress / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 18528 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 249

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >