Na co powinniśmy zwracać uwagę wybierając przycisk spłukujący do WC?

Na co powinniśmy zwracać uwagę wybierając przycisk spłukujący do WC?

Ze względu na swoje niewielkie wymiary często traktowany jest jako element uzupełniający aranżację łazienki. Jednak wbrew pozorom przycisk spłukujący ma istotne znaczenie dla funkcjonalnego i wizualnego efektu całego pomieszczenia. Może całkowicie odmienić styl wnętrza i nadać mu unikalny charakter. Podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze jedynego widocznego elementu spłuczki podtynkowej. Czytaj dalej

 

Solidna podstawa

Rozpoczynając poszukiwania idealnego modelu warto sprawdzić, czy w ramach oferty danego producenta każdy przycisk pasuje do wybranego stelaża. Może okazać się, że do wyboru mamy tylko kilka modeli, a dostępne warianty kolorystyczne i wzornictwo nie pasują do stylu aranżacji łazienki. Sięgajmy po rozwiązania, które oferują szeroką gamę przycisków kompatybilnych ze wszystkimi stelażami podtynkowymi marki.


Na co powinniśmy zwracać uwagę wybierając przycisk spłukujący do WC?TECEsquare rdzawa stal Fot. TECE

Na tym etapie warto także zwrócić uwagę na dodatkowe elementy, które ostatecznie wpłyną także na komfort użytkowania. Mowa przede wszystkim o takich rozwiązaniach, jak płytka maskująca z koszem na kostki czyszczące, dzięki której możemy dbać o czystość i higienę toalety. Zweryfikujmy zatem na samym początku, czy dany stelaż i przycisk posiadają taką opcję.

 

Na co powinniśmy zwracać uwagę wybierając przycisk spłukujący do WC?

 

Materiał i wykończenie

Przyciski mogą być wykonane z różnych materiałów. Do najczęściej stosowanych zalicza się stal szlachetną, szkło oraz tworzywo. Każdy z nich posiada nieco inne właściwości, np. stal jest materiałem bardziej wytrzymałym, a szkło higienicznym. Na rynku istnieją także przyciski wykonane z betonu, marmuru, dębu czy kamienia. To propozycje dla osób poszukujących rozwiązań do naturalnych aranżacji. Przy wyborze kierujmy się jakością wykonania. Bez względu na rodzaj materiału, przycisk powinien być trwały, łatwy w utrzymaniu w czystości i funkcjonalny. Istotny jest także sposób wykończenia płytki – np. stal może być dostępna w wariancie szczotkowanym lub z połyskiem. Ciekawą propozycją są powierzchnie PVD – dostępne w kolorze czerwonego, optycznego złota oraz czarnego chromu – wyjaśnia Dominik Kasprzyk, ekspert TECE.

 

Na co powinniśmy zwracać uwagę wybierając przycisk spłukujący do WC?ECEvelvTet wykonany z materiału FENIX NTM® Fot. TECE

Czytaj również: Higieniczna spłuczka podtynkowa oszczędzająca wodę

 

Istnieją także wykończenia, które wpływają na komfort użytkowania. Do nich możemy zaliczyć FENIX NTM® - wyjątkowy materiał, który nadaje przyciskom spłukującym delikatność, ciepło, przyjemność dotyku i matowe wykończenie. Nieregularna, lekko porowata struktura rozprasza promienie świetlne, a przyciski są wyjątkowo odporne na zarysowania i działanie czynników zewnętrznych, takich jak woda, wilgoć czy odciski palców. Innym przykładem jest szkło w wersji satynowej – subtelne, eleganckie, aksamitne.

 

Sposób na montaż

Warto zwrócić uwagę także na kwestie techniczne, bo i tu mamy różne możliwości. Od tego, w jaki sposób zostanie zamontowany przycisk, zależą także względy estetyczne. Przycisk możemy zamontować w sposób tradycyjny - natynkowo lub zlicowany. Ta druga opcja pozwala na „zrównanie” powierzchni przycisku ze ścianą czy płytką ceramiczną. Taki montaż wymaga jednak dodatkowych elementów, np. w postaci specjalnych ramek – mówi Dominik Kasprzyk.

 

Na co powinniśmy zwracać uwagę wybierając przycisk spłukujący do WC?TECEloop, montaż zlicowany Fot. TECE

 

Czytaj również: Jak łatwo zamontować przycisk spłukujący do WC?

 

Łatwość montażu gwarantują także przemyślane rozwiązania, np. system easy-fit. Został zaprojektowany tak, aby ograniczyć do minimum zakres czynności niezbędnych do instalacji przycisków spłukujących. Aby prawidłowo zamontować płytkę montażową, wystarczą trzy proste kroki. Co istotne – wszystko odbywa się bez konieczności regulacji i dokonywania pomiarów.

 

Kolor i forma

Czarny, biały, chromowany, matowy, a może o wyrazistej barwie? Szeroka paleta przycisków dostępnych na rynku daje nam nieograniczone możliwości wyboru oraz swobodę projektowania. Kolor możemy dobierać na zasadzie kontrastu z płytką ścienną lub w tym samym odcieniu, jeżeli zależy nam na minimalistycznym efekcie. Inną opcją jest dopasowanie koloru przycisku do armatury sanitarnej lub stylu aranżacji. Nowością na rynku jest model w wykończeniu rdzawa stal, który wpisze się w nowoczesne aranżacje i loftowe łazienki.

 

Na co powinniśmy zwracać uwagę wybierając przycisk spłukujący do WC?

 

Warto zwrócić uwagę także na kształt klawiszy. Te mogą przybierać formę bardziej obłą i owalną lub prostokątną. Tu kierujmy się gustem, jak również wykończeniem łazienki – kształtami, jakie w niej dominują.

 

Technologia dla higieny

Przyciski różnią się także sposobem uruchamiania spłuczki. Na rynku dostępne są modele obsługiwane manualnie, jak również bezdotykowo. Ciekawą propozycją są przyciski wyposażone w technologię LED podświetlającą kontury klawiszy oraz czujnik ruchu. Takie rozwiązania, dzięki bezdotykowej obsłudze, pozwolą nam zachować wyjątkową higienę w strefie WC. W sytuacji, gdy z toalety korzysta wiele osób, warto sięgnąć także po przyciski antybakteryjne – dodaje na koniec ekspert marki TECE.

 

Jak się okazuje, detal ma znaczenie. Nadaje ton aranżacji, wyznacza standardy funkcjonalności, podnosi komfort korzystania z pomieszczenia. Nie bez znaczenia są także względy higieny i bezpieczeństwa.

 

Na co powinniśmy zwracać uwagę wybierając przycisk spłukujący do WC?

Źródło: cdjk / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19151 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 114

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >