Nowoczesne telewizory z technologią Ambilight

Nowoczesne telewizory z technologią Ambilight

Piękne kobiety w świetle UV, otoczone nowoczesną technologią – tak wyglądała premiera telewizorów Smart TV Philips serii 6000, 7000 oraz 8000. Telewizorów, które jako jedyne na rynku posiadają system Ambilight. Czytaj dalej

 

W poniedziałek (25 czerwca), w siedzibie firmy Philips przy Alejach Jerozolimskich w Warszawie odbyła się premiera trzech nowych serii telewizorów Smart TV z systemem Ambilight. Spotkanie odbyło się w nietypowej scenerii. Zaproszeni goście poruszali się w ciemnościach przy świetle UV. Drogę do celu, czyli sali kinowej, wyznaczały modelki pomalowane ultrafioletowymi farbami. W takiej scenerii zaprezentowano pełnię możliwości systemu Ambilight. Dzięki nowemu wzornictwu w telewizorach Philips Smart TV z serii 6000, 7000 oraz 8000 granica między obrazem wyświetlanym na ekranie a systemem Ambilight ulega zatarciu.

 

Czytaj również: Czy jest możliwe, by mniejsze urządzenia miały większą pojemność?

 

 

Firma Philips przykłada ogromną wagę do wzornictwa produktów. Wie doskonale, że telewizor stał się integralną częścią wystroju wnętrz domów i mieszkań. Najlepszym tego dowodem są nowe, wprowadzane w czerwcu na rynek serie produktowe 6000, 7000 oraz 8000. Nowoczesna elektronika została zamknięta w równie nowoczesnej, ultra-smukłej formie. Telewizory cechuje niezwykle wąska ramka, która w połączeniu z technologią Ambilight daje efekt obrazu wylewającego się poza ekran telewizora. - Wraz ze zmniejszaniem się obudowy naszych telewizorów granica między obrazem wyświetlanym na ekranie telewizora a efektem generowanym przez system Ambilight zaciera się - powiedziała Agnieszka Rębelska, Marketing Manager TP Vision Poland sp. z o.o.

 

 

Poczuj się jak w kinie dzięki systemowi Ambilight

Telewizory z serii 6000, 7000, 8000 zostały zaprojektowane tak, by spełniały oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Wszystkie zostały wyposażone w technologie, które pozwolą cieszyć się dostępem do Internetu (Smart TV), znakomitą jakością obrazu (Perfect 3D Natural Motion, Ambilight), żywym dźwiękiem oraz filmami 3D. Technologia Ambilight jest dostępna jedynie w telewizorach marki Philips. To unikalne, opatentowane przez firmę rozwiązanie to system diod LED umieszczony z tyłu telewizora. Diody emitują barwną poświatę na ścianę znajdującą się za telewizorem w taki sposób, że kolor poświaty oraz jej intensywność są dostosowywane do obrazu wyświetlanego na ekranie TV.

 

Czytaj również: Nowoczesne zamrażarki skrzyniowe


 

Wygenerowany w ten sposób efekt zmniejsza zmęczenie wzroku podczas oglądania telewizji, a także sprawia wrażenie obrazu wykraczającego poza ekran telewizora. Dzięki funkcji dopasowania koloru poświaty do koloru ściany barwa świata jest zawsze odpowiednia, niezależnie od koloru ściany. Wszystkie powyższe serie wyposażone są w technologię konwersji 2D-3D, która w czasie rzeczywistym dodaje głębię każdej treści 2D. Powyższe serie umożliwiają także regulację poziom głębi 3D tak, aby dostosować go do własnych upodobań.

 

 

Telewizory Philips to nie tylko radość z oglądania filmów czy też ulubionych programów to także nawiązywanie znajomości, podtrzymywanie relacji z przyjaciółmi czy też rodziną. - Serie 6000, 7000 oraz 8000 to możliwość prowadzenia wideo-rozmów przez Skype. Wystarczy tylko do telewizora podłączyć dedykowaną kamerę Philips PTA317 - mówi Agnieszka Rębelska.

 

Czytaj również: Nowoczesne zamrażarki skrzyniowe


 

Seria 6000 - największą nowością w tej serii produktowej jest wprowadzenie w modelach z 2012 dwustronnego systemu Ambilight, który w poprzednich latach dostępny był tylko w wyższych liniach produktowych. Komfortowym oglądaniem trójwymiarowego obrazu można się cieszyć dzięki dołączonym okularom 3D i technologiom: Easy 3D (technologia pasywna) oraz 3D Natural Motion. Fascynujące wrażenia dostarcza także tryb Full Screen Gaming, który umożliwia grę dwóm graczom w ten sposób, że za pośrednictwem specjalnych okularów PTA436 każdy z nich widzi swój obraz na całym ekranie TV. Technologia jest kompatybilna z wszystkimi grami z trybem split-screen dostępnymi na Xbox360™ oraz PS3™. Seria 6000 to też rozbudowana platforma Smart TV z możliwością sterowania za pomocą smartfona lub tableta, dostępem do otwartego Internetu oraz dedykowanych aplikacji CuTV np. ipla. Nowością w tegorocznej wersji serii 6000 jest możliwość przesyłania filmów zarejestrowanych poprzez urządzania oparte na systemie iOS™ lub Android™ na ekran TV. Stało się to możliwe dzięki wprowadzeniu wsparcia dla kodeków mov oraz 3GPP. Korzystanie z funkcji internetowych oraz wymiany multimediów ułatwia wbudowany moduł Wi-Fi™.

 

 

Seria 7000 przeniesie widza w sam środek akcji, dzięki dwustronnemu systemowi Ambilight. Aktywna technologia 3D Max pozwoli zanurzyć się w świecie obrazów trójwymiarowych, a za pomocą odpowiedniego przycisku umieszczonego na dołączonych do TV okularach 3D Max PTA507 można je przełączyć w tryb Full Screen Gaming. O bogactwo szczegółów, nieskazitelność obrazu zadba technologia Perfect 3D Natural Motion. Na zmysł słuchu zadziała system SoundStage, dostarczając nieskazitelne, żywe dźwięki dzięki umieszczeniu solidnych głośników w podstawie telewizora, która jednocześnie może służyć, jako wieszak na ścianę. Znajdzie się też coś dla fanów Internetu. System Smart TV to m.in. dostęp do dedykowanych aplikacji internetowych, typu CuTV np. ipla. Dodatkowo telewizorem można sterować nie tylko za pomocą pilota, ale także smartfona, tabletu lub zestawu bezprzewodowej klawiatury i myszy. Wszystko to ułatwia wbudowany moduł Wi-Fi™. Łatwą nawigację zapewni dołączany to TV dwustronny pilot wyposażony w klawiaturę qwerty.

 

 

Seria 8000 w porównaniu do serii 6000 i 7000 posiada: trójstronny system Ambilight, dołączane do opakowania TV, dwie pary okularów 3DMax PTA507, kamerę Philips dedykowaną do funkcji Skype. Posiada również najbardziej rozbudowaną wersję pilota zdalnego sterowania z wbudowaną klawiaturą querty, żyroskopem dla automatycznego wykrywania położenia pilota i wyłączania przycisków znajdujących się na dole oraz funkcją pointera uławiającego nawigację po otwartym Internecie. W tej serii zastosowano również technologię 3D Max. Telewizory z serii 8000 są wyposażone w nagradzaną technologię Perfect 3D Natural Motion – dzięki niej oglądanie filmów akcji staje się przyjemnością. Doznania audio potęguje technologia SoundStage. Seria 8000 to też rozbudowana platforma Smart TV z dostępem do tych samych funkcjonalności, które oferują serie 6000 oraz 7000. Wbudowany interfejs Wi-Fi umożliwia bezprzewodowe korzystanie z aplikacji Smart TV.

 

Źródło: Red Pen / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19214 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 208

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >