Od kiedy droga jest powiatowa

Od kiedy droga jest powiatowa

Czy rada miasta na prawach powiatu może podjąć uchwałę o zaliczeniu drogi, która została przekazana prezydentowi przez wojewodę w trwały zarząd, do kategorii dróg powiatowych? Przekazana w zarząd droga leży na gruncie należącym do Skarbu Państwa.

Nie Przesłanką konieczną do skutecznego podjęcia przez radę powiatu czy miasta na prawach powiatu uchwały o zaliczeniu ulicy (drogi) do kategorii powiatowych jest legitymowanie się przez tę jednostkę samorządu terytorialnego prawem własności do tej drogi. Dokładnie jednostka ta musi być właścicielem gruntów, na których droga jest zlokalizowana.

czytaj więcej...
Źródło: Rzeczpospolita

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Wizerunek firmy Liczba postów: 6 Grupa: Trudne tema... Witam wszystkie osoby zainteresowane tematem. Jeżeli chodzi o mnie, to od wielu lat prowadzę własny sklep i wiem jak ważna role odgrywa reklama, dlatego zdecydo...
  • kraków parking Liczba postów: 4 Grupa: Trudne tema... Przy Wawelu jest dość duży z tego co pamiętam
  • zadaszenie tarasu Liczba postów: 6 Grupa: Trudne tema... Fajna sprawa taka markiza, ale chyba przecieka przez nią, prawda? No w deszczu sobie nikt nie posiedzi już na tarasie.
  • Mam poważny problem z nadwagą Liczba postów: 45 Grupa: Trudne tema... Jak poważna nadwaga to tylko dietetyk, samemu można zrobić sobie naprawdę dużą krzywdę.
  • Szkolenie Liczba postów: 136 Grupa: Trudne tema... Coraz większą popularnością cieszy się też innowacyjna certyfikacja DISC, którą można wykorzystać między innymi do budowania zespołu, rekrutacji czy rozwiązywan...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17885 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 186

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >